(bkz: neden onuncu nesil)

(bkz: neden geometri)

(bkz: kafamda deli sorular)
şurası kesin 6-8-10 üçgenidir deyin. kesin doğrudur.
çok uğraşmayın çıkmıyorsa zorlamaya gerek yok efendim.
şekilde 3, 4 ve 12 sayıları varsa soruyu okumadan 13'ü işaretleyebilirsiniz. böyle böyle kazandık biz.
tecrübeyle sabittir ki çözemediğiniz bir üçgen sorusu varsa o soruda kesin benzerlik vardır.
açıortay, kenarortay ve yükseklikten herhangi ikisini görüyorsan soruda, üçüncüyü yapıştır. Çemberi iyi kavra, çoğu üçgen ve dörtgen kuralı çemberden gelmekte. Uzay geometriyi hayal etmek her babayiğidin harcı değildir. Ben mesela, katı cisim filan öğrenmek için götümü yırttım afedersin çünkü zihnimde hiç canlandıramıyorum. Hala da öğrenemedim gerçi.
Geometriyi illa öğrenicem diyosan her gün mutlaka 2 3 test çöz. Nankördür çünkü bir gün çatır çatır çözersin bir gün kalem oynatamazsın.
Hadi kolay gele.
düzlemdeki 3 noktayı çizgi ile birleştirirseniz daire olur.
düzlemdeki 3 noktayı üç çizgi ile birleştirirseniz üçgen olur.

cahilliğin lüzmu yok.
onuncu nesilim liseli değil ! geometrini kendine sakla. yararlı bilgiler olsada gemetri gıcık bir derstir.
7 24 25 gardaş.
onuncu nesillerin hepsini liseli zanneden zihinyetin açtığı başlık. Kitabım adresine kargo ile gönderilmiştir.
Parasi neyse vericem abiler ogretin siz.
(bkz: ogretin ulan)
bilmediğiniz soruları sallamayın boş bırakın. yoksa bir 4 sene sonra 15.nesillere aynı tavsiyede bulunursunuz.
(bkz: iş güç sahibi onuncu nesil yazarlar)
10. nesil yazarların liseli olduğu kanısına nereden kapıldığınızı merak etmekteyim. zira bir 10. nesil olarak üniversitedeki 3. senem ve bu muamele pek hoş değil. *
bir yerden dik indirin oradan üçgen müçgen artık bir şeyler çıkar.
özel üçgenleri de bilin yeter.
hipotenüs falan teferruat.