bugün

arkadaşım sürekli ergen diyerek aklınca aşşağılıyor. uzun uzun yazmış altıma ilk önce görünce dedim helal olsun ciddi ciddi bişeyler yazmış. ama okudukça ne kadar boş bi yazı yazdığını ve gerçek olmayan bi konu etrafında dönüp dolaşıp aynı sığ yere geldiğiğni gördüm. arada da ergen ergen deyip küçümsemiş aklınca. şimdi şu ergen olayını ele alırsak, ergenlik her insanın geçtiği bir dönem değil mi ? e şimdi sen neden her kavga ettiğin adama ergen diyorsun ? ergen bu ergen. ehehe. ben o ergenin seviyesine inmem, ehehe.

bien olmama kere bi insan birine "ergen" diyerek aşağılamaya çalışıyosa ve ergyı bi marifet olarak görüyosa harbiden ona diyecek bir şey yoktur. demek ki o adamın arkasına saklanabileceği tek şey ergenliği atlatmış olması. mesela bilgisi kültürü değil. birine cahil demez, kültürsüz demez, salak demez, diyemez. çünkü kendisi de bu sıfatları taşımıyordur. taşıdığı tek sıfat "ergen olmayan insan". hal böyle olunca da ordan saldırmaya çalışıyor. bir de seviye muhabbeti var. ergen seviyesi diye. onu zaten çözemedim. başka bi başlıkta da ateistlikle ilgili başlık açıp, uludağ sözlük seviyesine inmek demişsin bu seviye muhabbetini senden özelden duymak isterim. çok ciddiyim ama anlatmak istediğini çok merak ediyorum, "seviye" derken.

onun dışında gelelim, başlık araklamak muhabbetine.

"ben şimdi ekşi sözlüğün sol frame'sini olduğu gibi buraya taşısam ne anlamı kalır uludağ sözlüğün? hiç bir anlamı kalmayacağı gibi uludağ sözlükle taşşak geçerler taşşaaak." demişsin. e ne güzel de demişsin değil mi. ama senin bu dediklerin ne için geçerli olabileceğini de söylesen daha iyi olurdu. konuyu kendi yönüne saptırmaya çalışmışsın ama harbi sıçmışsın "bebeğim". sen öyle diyorsun ya.

ben şimdi gidip kişiden kişiye değişebilen, herkes tarafından aynı olmayan bi başlığı gelip buraya copy-paste etsem zaten bu lafları etmem bile, sonuna kadar haklısın. gelip bu sözlükte "akp'nin türkiye üzerine bir güneş gibi doğması" diye başlık açarsan, bu başlık araklamak olur. ama sen tutup varolan bi siteyi -ekşi'de görmüş olabilirsin- buraya da yazarsan bu başlık araklamak falan olmaz. ekşi'den haber almışsındır, girer bakarsın siteye, incelersin, bakarsın uludağ'da da yok, sen de kendince tanımlarsın. hiç bir ekşi yazarı da gelip buna laf etmez zaten. önce biz yazdık demez. senin gibi bi tip varsa o ayrı. mesela haberlerde de bir şey duyulur bu gelir sözlüğe yazılır. o zaman "kanal d"'den haber mi araklamış olucaz? bilgi mi araklamış olucaz ? tabii ki de hayır. farklı bi açıdan bakarsak şu "her yerinden öpüyorum rüştü" olayına. eleman bu lafı etmiş ama ben belki oldu da televizyondan duymadım ekşiden duydum bunu. nasıl olmuşsa uludağ'da da kimse farketmemiş. ben şimdi bu gerçekleşmiş olayı ekşi sözlük benden önce tanımladı diye tanımlayamayacak mıyım ? tabii ki de tanımlarım. bu tam tersi de olabilir. benim kendi açtığım websitesi olur. gelir buraya, uludağ'a yazarım. ekşi'den bi vatandaş gelir okur, beğenir bunu, tutar ekşi'ye yazar. bu uludağ'dan başlık araklamak mı olur? sadece bu sorumu kendine sor ve objektif cevap ver yeter.

bi de nolur nolmaz diye kıvırma kelimecik eklemişsin. "sürekli ama." diye. yok gerçekten yazık diyorum, bu kadar basit anlaşılabilecek bi konu için bu kadar uzun kendimi paraladığım için kendimden nefret ediyorum.

yalaka lafına gelirsek, benim ergen seviyem, senin gibi seviyeli bi insanın bu tarz hakaretlerine cevap veremez. "seviye".

ben sadece ortada bi yanlışlık olduğunu görüyorum ve savunuyorum. bunun yalakalıkla hiç bir alakası yok. bu senin başına da gelseydi, mahmut'un başına da gelseydi aynı şekilde savunurdum. çünkü ortada yanlış gördüğüm bir şey var. gücüm yettikçe sonuna kadar da savunurum. bi siteyi ekşi'den gördükten sonra gelip buraya yazmak başlık araklamak falan değildir. dediğim gibi "bim'de eski sevgiliyi görmek" diye başlık açmak araklamaktır. sana verdiğim makul örnekleri sırf altta kalmamak için saçma diye kestirip atıyosan o senin kendi vicdanın.
(#6613124)

kendisnin zekasına hayranım. şimdi bir websitesi var. onu buraya yazınca ekşi'den araklamış oluyosun. şimdi karşınızda ekşi'den arak başlık listesi.

google.com
facebook.com
twitter.com
milliyet.com.tr
hurriyet.com.tr
cibiliyet.com.tr

bu liste uzayıp gidiyor gençler. unutmayalım ki websiteleri ekşi'ye özeldir. orda tanımlanan websitesi burda tanımlanamaz, başlığı açılamaz.

o değil de garibim ayar yeyince yalaka demiş hakaret etmeye kalkmış. e malum göt olunca çamura yatmak adettendir çoğunda. Bu da onlardan. ondan sonra hıncını çıkaramamış, artık klavyeyi mi parçalamış sinirden bi entry daha girmiş, pasif bu agresif bu ergen bu ehehe diyerek. inşallah kendisinin sinir geçmiştir. biz böyleleri için bi laf ediyoruz.

(bkz: sakin ol şampiyon en büyük sensin)
sevdiğim saydığım can ciğer arkadaşım bir tek kusuru var o da galatasaray lı olması..
tanımlanabilirliği tahmin edildiğinden zor olan...
onaltıharflinick'ten 1 çıkartılması sonucu ortaya çıkmış nicktir. çeşitli versiyonlarının üretilmesinde büyük rol almıştır. *
kardeşimdir canımdın yere yakındır kalbi temizdir aslında 6 harflidir..