bugün

menfaat gereği birine katlanmak , bir nevi yalakalık yapmak , yani; allah'a değil de allah'ın kuluna muhtaç olan insan tipi olmak. özgürlüğün kısıtlanması da diyebiliriz aslında bu duruma.
Olmasından en korktuğunuz insan tipidir.

-cimri abi cimri diyorum bu insanları ben bir türlü çözemedim, ölecek olsanız malını saklar bunlar nasıl işler, insan çıldırıyor, hele hele çok cömert biri iseniz o cimriyi gördüğünüzde ifrit olursunuz.

(bkz: cimri)
Bağımlı.
Bir yere, bir kişiye, bir maddeye.
(bkz: babam)
cahildir. evet cahil. bilginin sonsuz olduğunu düşünürsek sanırım korktuğum başıma gelecek. cahil insanlar olarak öleceğiz.
Küçük hesaplar peşinde koşan,vizyonsuz.
Her okulda vardır bunlardan. Hani kızların çok iyi bir arkadaş olarak gördüğü ama sevgili olarak kesinlikle düşünmedikleri erkekler var ya hani. işte öyle biri olarak görülmekten/tanınmaktan korkuyorum.
Bu sanki biraz köylerde dolaşırken "patpat çok güzel bir icat köylüler kullansın işte" demeye benziyor.
-Sevgisiz
-Gaddar
-Bencil
-kırmaktan asla çekinmeyen
-paranın kölesi olmuş
-Yalancı
-Tüm bunlara rağmen demagoji yeteneği olan ağlak tipli insana benzemekten ölesiye korkuyorum.

Özetle annem gibi olmaktan ona benzemekten korkuyorum.
her şeyi bildiğini düşünen bir insan.. ne yalan söyleyeyim, hiç olmak istemezdim.
Uyuşturucu bağımlısı.
2 yıl önce şuan olduğum bendi.
şuan ise 2 yıl önceki ben.
zaman öylece akıp gider, ben değişirim, her şey değişir,
ön yargılar ırmak olur gider ve yapmam dediğiniz ne varsa,
yapmadan devam edemezsiniz hayata !
Şu sözlükte şu an olduğu gibi ergence muhabbetler yapan insan tipi. Neyse ki atlattık...
"Canavarlarla dövüşürken canavara dönüşmemeli."
-Nietzsche
her şeyden önce; huysuz, memnuniyetsiz, kaprisli, asık suratlı insan.

devamında;

geçmişi düşünerek, geleceği planlayarak her anını ziyan eden insan.

hayvanlara kötü davranan, hor gören, sevgisini onlarla paylaşamayan insan.

karşı cinse sadece cinsel amaçla yaklaşan, kendi tatminleri için gözü dönmüş insan.

ailesine kötü davranan, onları arayıp sormayan, onlara güleryüzü çok gören insan.

aklına çok güvenen, aklıyla her türlü işin üstesinden gelebileceğini zanneden, aklının sadece korku ürettiğini fark edememiş, kalbinin yoluna kendi elleriyle aşılmaz taşlar döşemiş insan.

gezmeyen, yeni yerler keşfetmeyen, bir yere bağlı kalmış insan.

okumayan, araştırmayan, merak etmeyen insan.

çevresine, oturduğu semte, yaşadığı ülkeye kayıtsız insan.

sadece konuşan, dinlemeyen, dinlermiş gibi yaparken kendi anlatacağı şeyleri düşünen insan.

ve son; zalimin zulmüne boyun eğen insan.
Güç ve para peşinde koşan biri.