bugün

isparta'da düşen World Focus Havayolları'na ait MD-83 tipi yolcu uçağının Kaptan Pilotu Serhat Özdemir'in 2003 yılında ABD'de görev yaparken, anonslarda yolcuların ön adı olan Muhammet'i duyduğunda endişe ettiği gerekçesiyle bu ismi sildirdiği ortaya çıktı.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=142972

üzücü olan bir kaza sonrası bile medyanın acaba bu kazada irtica haberi çıkar mı diyerekten, aa varmış hemen yayınlayalım dediği haber. bunun neresi önemli haber. belki de bu yüzden uçak düşmüştür.
kişiliğinden ödün vermiş rahmetli...
belki de hz. muhammed'in ismini kendine yakismadigini düsündügü icin sildirmistir. bilemeyiz.

zira benim bir arkadasimin ismi samet , samet ; allahin 99 isminden biri..

şimdi arkadaşım bu ismi begenmedigi icinmi sildirdi , abdulsamet yaptirdi yoksa , samet isminin anlaminin sadece allahimiza yakistigi icinmi ?

haber degeri tasimayan bi haber.
ortaya bir tane sahte "müslüman terörist" sürerek, müslümanları "potansiyel terörist" olarak nitelendiren .rospu çocuğu abd'nin, işten atılma ile korkuttuğu merhum pilotun yaptığı şey.
haberde geçenleri okuyalım:

3 çocuk babası olan 48 yaşındaki Özdemir isim tashihi davasını, izmir 5'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde avukatı aracılığı ile açtı. Özdemir dava dilekçesinde; Terör saldırısından sonra mesleğimi yapmakta sorunlar yaşadım. işimi kaybetme riskim oldu. ABD'de saldırıdan sonra Müslümanlara karşı önyargılı davranışlar başladı. Anonslarda Serhat değil de ön adım Muhammet anons edilince yolcular tedirgin oluyor. Toplumdaki birtakım önyargılar sorun yaratıyor. Muhammet olan ön ismimin nüfustan silinmesini istiyorum' dedi.

keyfi değil göründüğü üzere. adamı işinden edecek boyuta varmış. haber niteliği taşımamakta ve sadece rahmetliyi ilgilendirmekte olan olay. bu olaya sebep olan da önyargıdır, gidenin ardından da önyargı yapılıyor, yazık ki ne yazık.
eti senin, kemiği benim.

ya da enkazı senin, yetele'si benim.
sildirip turkce isim aldiysa helal derim bu adama . turk isim daha fazla yakisir zaten.
en azından bi önceki geceki reality programlarındaki*** "dün gece topstarda, osman espirileriyle kırdı geçirdi!.." haberlerinden daha değersiz olmayan haberdir.
e hayat fani, dedirten, orda peygamberin karşısına nasıl çıkacagı merak konusu, düşen ucagın pilot kişisinin yaptıgı,hede uygulaması.

* eee efendim, muhammet diyince terörist sanıyorlardı beni, onun için isminizi ismimde tasıyamadım..
- ? (nedir ki, allah bilir..)
- benim cevabım şöle olurdu: e evladım, müslümansın diye işkence yapmaya kalksalar, dininden mi dönecektin?

NOT1:hz sümeyye, ilk kadın şehit, şehit olmasa idi, döndüm dinimden deseydi, hani masuscuktan, kim islam için şehit olurdu bugün, hz hüseyin, peygamberin torunu, hani kıssada anlatılır ya, gitme ya hüseyin, seni şehit edecekler, denildiginde, ben gitmessem, bir daha kimse zulme karşı ayaga kalkmaz..cümlesini kurabilmiştir, isminden peygamberin ismini kaldırmakla hata yapmış, pilot kişidir.

NOT2: muhammed, arap ismi olarak burda konusan biraderlere hatırlatmam gerekir ki, muhammed, efendimizin (sav), peygamber efendimizin, güllerin efendisinin, gül kokusu onun terinin kokusu olan, dünya da gelmiş geçmiş, tüm insanlıgın en zeki, insanları en çok etkileyen kişisi seçilmiş, alemlerin rabbinin, dünyayı senin için yarattım buyurdugu bir insandır. bildigim kadarı ile, ilk efendimizin aldıgı bir isimdir, tıpkı, hasan ve hüseyin isimlerinin, cebrail tarafından, efendimize bildirilip, ilk kez onlara isim olarak konuldugu gibi.
cümle ilk okunduğunda " ölen adam nası adını değiştiriyor lan?! " diye tepkilere maruz kalıyor. anlatım bozukluğuna sahip yani.
bilmem kaç yıl önce adam zorunluluk sayılabilecek, bana göre haklı bir sebepten -bize göresinin ne önemi varsa- yapmış böyle bişey, şimdi de zaten hakkın rahmetine kavuşmuş, biz de burda bunun tartışmasını yapıyoruz, ilginç hakkaten.
11 eylül de (bkz: wtc) ye giydiren uçaklardan birinin pilotu (bkz: muhammat atta) idi. belki o yüzden sildirmiştir muhammed ismini, keşke ismini değiştirseydi sadece, rotayı değiştirip bir sürü cana kıymasaydı..