bugün

derya uluğ' un dmc etiketiyle çıkan yeni single çalışmasının adı.
şarkı güzel alımlı olmuş yakında cafelerde, arabalarda duymaya başlarız.
Normalde güzel şarkı ancak her yerde duymaya başlayınca soğuyorsunuz.
3 güne eskiyecek şarkıdır ve çok kötüdür.
Ötesinde hain insanların yaşadığına inanılan devasa bir deniz henüz göremedim.
eğlenceli bir şarkı. şarkıyı dinleyince ilk başta simge söyledi zannetmiştim ama derya uluğ isimli bir bayan söylediğini öğrendim. ilk şarkısı fena değil , yolu açık olsun.
"okyanusta ölmez de insan gider bir kaşık sevdada boğulur." cemal süreya.
görsel
Özgürlük için var oldu.
Ne saçma şarkı lan niye ünlü oldu bu kadar anlamadım. Müziği Willy William in ego şarkısına benziyo sözler desen saçma sapan. Bu millette zaten sevdiğine(!) hakaret etmekten başka bi şey bilmeyen şarkıcıları seviyo, abartıyo böyle boktan şarkılar popi oluyo afesersiniz.
Bir okyanusun en derin yerinde, demir bir topun dibe çökmesi bir saatten uzun sürer.
*Okyanuslarda ortalama 1.000.000 adet tür yaşadığı düşünülmektedir. Üstelik tüm okyanus türlerinin sadece yüzde 33'ünün keşfedildiği düşünülmektedir.
*Okyanusların ortalama derinliği 3795 metredir. (Karaların ortalama yüksekliği 840 metredir).
görsel
"ben okyanusum. ben suyum. ben bu gezegenin çoğuyum. onu ben şekillendirdim. her akıntı, her bulut ve her yağmur damlası, hepsi bana geri döner. öyle ya da böyle, burada yaşayan her canlının bana ihtiyacı var. ben kaynağım. her şeyin içinden sürünerek çıktığıyım. insanlar mı? farklı değiller. benim onlara hiçbir borcum yok. ben veririm. onlar alır. ama ben her zaman geri alabilirim. bu, her zaman bu şekilde oldu. bu, onların gezegeni değil. hiç olmadı. asla olmayacak. ama insanlar, paylaştıklarından fazlasını alıyorlar. beni zehirliyor, sonrasında da onları beslememi bekliyorlar. bu şekilde yürümez.. eğer insanlar doğada benimle birlikte, benim sayemde var olmak istiyorlarsa, onlara beni yakından dinlemelerini öneririm. bunu sadece bir kere söyleyeceğim; eğer doğanın sağlığı korunmazsa, insanlar hayatta kalamaz. bu kadar basit.

insanlar var olmuş olmamış, benim umurumda değil. ben okyanusum! eskiden tüm gezegeni kaplardım. ve gerekli olursa tekrardan kaplayabilirim."

Nature is Speaking – Harrison Ford is The Ocean

buyurun efendim;

https://www.youtube.com/watch?v=rM6txLtoaoc
görsel

https://onedio.com/haber/...e-korkunc-23-bilgi-808400
Mavinin özü.
Özgürlük simgesi.
Gökdelene bir defa bile bakmış olan yükseklik nedir hesap edemiyorsa okyanusta alçalan seviyenin insan için hesap edelemeyeceği doğa otoritesidir en derinini kimse bilemez dünya insana araştırsa da yeterli gelemez hesap edilmeyen neyi ararsan ince bir düşünce olur ve şükre dalarsın çünkü o seni her daim senden iyi donatmış ve bilmiştir.
Soğuk ve derin olur.
Bir okyanusun en derin yerinde, demir bir topun dibe çökmesi bir saatten uzun sürer.
büyük deniz .
talassofobi'ye sahip biri olarak ismi bile ürkütüyor.evet.