bugün

"Geçen hafta seyircimiz yoktu. Gelen şikayetler özellikle "neden canlı yayın yapmıyorsun?" diye şikayetler geliyor. E evet. Biraz böyle oldu. Bundan yirmi küsur sene önce kimse canlı yayın yapmıyordu. Hatta televizyonun doğduğu Amerika Birleşik Devletleri'nde tolk şovun başlangıcı -ki çok çok eski senelere dayanıyor- Önce johnny carson ile başlayan; daha sonra david letterman- jay leno'lar; şimdi de jimmy fallon'larla devam eden tolk şov geleneğinde hafta içi her gece Amerikan Televizyonlarında, Saat yirmi üç itibariyle tolk şovcular çıkar. O televizyon kanalını kapatan kişiler tolk şovculardır. Bir televizyon kanalının "ulusal kanal" olabilmesi için dört ya da beş kişi gerekir. Bir televizyon kanalının, ülkemizdeki televizyon kanalları gibi dört yüz milyon dolara; beş yüz milyon dolara satılabilmesi için diziler gerekmez. Dünyanın çok önemli dizilerini "Lost" gibi dizileri bile yapıyor olsanız... Bütün bu diziler bir sezon; beş sezon ;altı sezon... ama bir gün sona erer. Bir televizyon kanalının kimliğini kazandıranlar; o televizyon kanalının fiyatını artıranlar; değerli hale getirenler insanlardır. ... ve Bunlar aslında o televizyonlarda mütevazı rakamlarla çalışan kişilerdir. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri'nde "Good Morning America" vardır. Yıllardır tükenmeyen program. Ülkemizde de muadili programlar vardır.Sabahleyin... Mesela Fox tv'de ismail'in (Küçükkaya) Programı var değil mi? Mesela kadın programları vardır. Amerika'da oprah winfrey vardır. Ülkemizde Seda Sayan'a tekabül eder; bildiğiniz gibi. Ya da Esra Ceyhan'a tekabül eder. Daha sonra... Ana haber bültenleri vardır. Ana haber bültenlerinde enkırmenler (anchorman) çıkarlar. Biz de de çok değerli enkırmenler vardır. Ali Kırca gibi... Fatih Portakal gibi... Uğur Dündar gibi... Ve bir çok değerli enkırmenimiz oldu. Çok önemli enkırmenlerimiz oldu. ...ve en sonunda gece ışıkları söndüren, televizyonu kapatan, kapıları kilitleyen, Televizyonu ertesi sabaha hazırlayanlar da tolk şov programı yapanlardır. Onlar geceleyin çıkarlar ve televizyonu kapatırlar. o televizyon adına konuşurlar. işte bu dört ya da beş kişidir bir televizyona kimliğini kazandıran. Sadece dizi yayınlayan kanallar; ancak dijital platformlarda, televizyon platformlarında, işte bizim ülkemizde olduğu gibi, "dizi max" gibi, Efendim ondan sonra, Netflix gibi kanallar olabilirler. Dolayısıyla sadece dizi yayınlayan bir kanal, önce kendi kanal kimliğini kaybeder.Daha sonra da o kanalın ederi düşer. Yani artık o kanallar, bedava kanallar olurlar ve satılamazlar. Aynen ülkemizde yaşandığı gibi. Aslında belki bir çok girişimci kanalını satmak istiyor. Ama satın aldığı fiyata satamıyor. Demek ki benim on yıldır, on beş yıldır bağıra bağıra her programımda söylediğim şey gerçekleşti. "Bu kadar dizi yaparsanız, sonunda kanalınızı bir gün bedavaya vermek zorunda kalacaksınız." demiştim. Ve şu anda kendi kanalımdan, güzel bir girişim, bağımsız bir sermaye girişimi olan tv 100'den bu nedenle çok mutluyum. Çünkü biz bir dizi kanalı değiliz. Biz bir haber ve layfsıtayıl kanalıyız. Şimdi bütün bunları neden anlattım? Çünkü bu "Canlı program niye yapmıyorsun" diyenlere şunu söylemek istiyorum: Bundan yıllarca önce, Türkiye'nin önemli tolk şovcuları Cem Özer gibi, -burda sevgiyle saygıyla bu büyüklerimizi hatırlamakta yarar var.- Cem özer gibi, Rüstem batum gibi, ilk bu işleri başlatan Aziz Üstel gibi programcılar programlarını kayıt çekerek yapıyorlardı. Amerika birleşik devletlerinde otuz bir sene bant program çeken johnny carson'u düşünün. otuz iki sene ya da otuz üç sene tam hatırlayamıyorum şimdi david letterman'ı düşünün. Jay Leno'Yu düşünün. Yıllar yılı kayıt programlar yaptılar. Amerikalıların "live on tape" diye tabir ettikleri, ülkemizde Reha Muhtar üstadımızın "kasetten canlı" diye yorumladığı bir yöntemdir bu. ...ve ilk canlı yayınları ben başlattım. Ve arkamdan da... Hemen ardımdan da... Beyazıt Öztürk geldi. Sevgili dostum... Ve biz canlı yayınlara alıştırdık seyircimizi. Öyle hale geldi ki bütün seyircilerimiz canlı yayın sever oldular. Ve hatta bant programlarımızın bu yüzden ratingleri düşmüştü. Dolayısıyla ben de aslında bant program çekmekten hiç hoşlanmıyorum. Ben de aslında canlı yayın yapmak istiyorum. Ama televizyon kanalımız tv 100'ün şu anda yapmak istediği demokrat bir kanal oluşturabilmek. Konuklarıyla, programcılarıyla ince bir çizgide yürüyebilmek. Ne iktidardan yana ne muhalefetten yana. gerçekçi, dengeli ve doğru bir kanal olabilmek açısından şu anda bugünkü siyasi konjonktür içerisinde galiba, bant program yapmakta yarar var. Ne kadar bugünlerde çok hoşlanmasak da bir süre için bant programda kalacaz."
https://youtu.be/KIhcu88ocac?t=850
Ergendim severdim hala da seviyorum. Bazen gereksiz bir şekilde Creme de la Creme olduğunu belirtir, küstah gelir kimilerine ama Bencd değil. Mütevazi olmamakla birlikte ölçülü biri bence. Ha bir de adam kaç yaşında ama hala çekici. Ses önemlidir. Adama manzara batmis olacak ki doğan apartmanindaki evimi satışa çıkarmış. Vay arkadaş hayatlara bak
Komunist terörist fatih mehmet maçoğlu'nu öven haysiyetsiz terörist.

Haysiyetsiz, omurgasız, ahlaksız bir teröristsin okan.
bu ne kardeşim zaga mı.
Talk show değil de film yapsa da izlesek dediğim yetenekli kişi.
Türk tv gezegeninde elle tutulur (nitelikli, vasıflı) tek işi yapan kişilik.
Sayın Yıldırım ve sayın imamoğlu nu konuk ettiği programları an itibariyle yeni izlemiş biri olarak ne kadar zeki ve bu işte nevi şahsına münhasır olduğunu kanıtlamış insan.
Bu adam gerçekten çok iyi bir gözlemci ama gözlemlemediği bozuk insanları bir olumlu hareketinden dolayı çok çabuk gaza gelip övebiliyor. Seçim sonrası yorumları çok isabetli olmuş takdir ettim.
Haha tüm rap camiasina resmen diss atmis.
acınası duruma düşmüş televizyoncu. yaptığı programı iki dakika bile izleyemiyorum artık.
kesinlikle adının, daha doğrusu sahip olduğu şöhretin hakkını veremeyen kişidir. mekanlarında saçma sapan tiyatro oyunları sahneleniyor. okan bayülgen gibi bir oyuncunun, zaman zaman filozof gibi takılan bir adamın, türkçe veya yabancı dillerde eser yayınlamış genç tiyatro yazarlarına imkan tanıması lazım. zaten popüler kültürün öne çıkardığı, iyi kötü belli bir kitleye ulaşmış gençleri reyting için programına çıkarıp babacan tavırlar sergilemesi manasız ve değersizdir. o kadarını enes batur bile yapıyor. bir de oğuzhan uğur'a neden bu kadar hayranlık duyuyor anlamıyorum. enes batur da oğuzhan uğur kadar mesaj veriyor, yenilikler yapıyor. ben okan bayülgen'i enes batur veya oğuzhan uğur ile değil, sunay akın veya ahmet ümit ile anmak isterdim. tiyatro sahnesinde ülkeye ışık olacak eserler sahnelensin isterdim. okan bayülgen tam olarak cihangir entellerinin yansımasıdır: ''bana kazandıran vasatlar bin yaşasın''cıdır.
"Tv100 Diyarbakır'da ". Diye twit atarak gerçek sanatçı nasıl olur göstermiştir.

Diyarbakır'da eylem yapan aileleri görmezden gelen satılmış muhalif medya organlarına kapak olsun.
Sesine aşık olduğum bir adam bazen sırf sesini duymak için açıp dinliyorum ay pardon izliyorum.
Ee olmasaymışız güzel ses düşkünü.
Yarın, daha doğrusu bugün ekşi sözlek'e konuk olup yazarların sorularını cevaplayacakmış.

Biz de hala burda memeler falan...
Rapçilere her daim destek veren 2 kişiden biridir. (Diğeri de mesut yar )
yeni tarzı ile sempatimi kazanmış tv yapımcısı, oyuncu, tiyatrocu, şucu bucu işte ne bileyim kelime dağarcığım yetmiyor tanımlarken.

az önce dün akşamki yayının bir bölümüne denk geldim ve haddim olmayarak " işte şimdi adam gibi olmuşsun be" dedim. yaşlanmışsın işte, saçlar beyazlamış, belin kamburlaşmış, yüzün kırışmış işte neydi o kendini farklı göstermeler, saçları boyamalar filan. yaşın kaç ise, doğan ne ise öyle ol be adam, yemin ederim bu halin enfes olmuş. doğal olan insanların köpeğiyim ya!
tv 100'de sunduğu ''uykusuzlar kulübü'' programında 2 hafta öncesine kadar genel olarak bülent ersoy'a, bu hafta can yaman'a * saran programcıdır.

not: bu arada normal saç rengi * kendisine ayrı bir hava katmış.
televizyon çocuğu.

uzun uzun konuşup sonunu bağlayama çalışması taktire şayan.
Şu an nerelerde olduğunu bilmediğim artık gündemde olmasını istediğim yetenekli
şovmen.
Ekşi sözlükten aldığı hediye kupa bardağı kullanan akbaşlı şovmen.
bir o kadar da yerin altında olan bilgili, kültürlü, gerçek anlamda entelektüel olan, lafını kimseden esirgemeyen sunucu, oyuncu, tiyatro sanatçısıdır.
görsel
her şeyde bir şey olmaya çalışırken hiçbir şeyde her şey olmuş ünlü.

eskiden bir çizgisi vardı. o marjinal çizgisi hoşumuza giderdi. ama şimdilerde, marjinalken eleştirdiği tiplere dönmüş gibi.

yaşlılık bazılarına gerçekten hiç yaramıyor. örneği de okan bayülgen işte. Keşke hep gençliğindeki gibi kalsaydı.
kimseyi idol almam ama alacak olsam bu adamı alırdım.
Hakkında 5 bin küsur entry girildiğine göre oldukça medyatik biri olmalı. Ee normal. Adam işini iyi yapıyor.