bugün

on hand bag

yolcuların varış salonunu terketmesinden sonra alınmayan sahipsiz bagajlar veya başka bir istasyona check edilmiş fakat herhangi bir nedenden dolayı yolcu beraberi yüklenememiş bagajlar için tutulan dosyaya ohd dosyası denir.
(bkz: elde kalan bagaj raporu)
terk edilmis, kimsesiz bagajin raporu. elde kalmis bagaj da kulaga cok huzunlu gelen bir hede hodo... "elde mi kaldin sen? kimse almadi mi seni? gel bakayim abinin gilli gogsune, agucu agucu bigici bigici.." diyerek sahiplenesim geldi birden adini duyunca. tabi icinde degerli bir seyler olma olasiligi bu hissiyatimi hic mi hic ilgilendirmiyor efenim. ne munasebetmis, aklimin ucundan bile gecmemisti vallahi.. aha simdi siz ettiniz lafini yok icinde tomar tomar dolar mi cikarmis pirlanta mi cikarmis bana ne efendim? ben vicdanimin sesindeyim... zati paraya pula kiymet vermeyen asmis bir yapim var... valla bak nirvanaya 5 km. yim diyebilirim yani.. bir dalay lama kaldi bu modelden bir de ben... ama o dallamalaylama seks' e de karsi... bir tek o hususta anlasamiyoruz kendisiyle... hatta diyebilirim ki cinlerimi tepemde fiyonk ediyor bunun milleti, ozellikle de hatunlari seksten sogutma cabasi... oysa ben tam tersi kanaatteyim... ama yani seks konusunu cikarirsak ozunde iyi cocuktur o da... valla lan.
genelde icinde yıkanmamıs camasır her türlü kokabilecek tursu benzeri gıda hatta kurban bayramı zamanında et dahi bulunabilen bagajlardır.