bugün

her akşam okul dönüşü dinlenmek için tv karşısında toplanan ev ahalisinin yaşadığı anlaşmalıktır. misal:

efendim yine yorgunluktan bitmişim sabah 8 akşam 5 okulda mal olmuşum, eve gidiyorum, yolda ölmediysem sırf yemekteyiz seyretme umudum sayesindedir.

o gün yine ısrarlı zile basışım evde krize neden oluyor fakat umursamadan tv başına geçiyorum, çanta bi kenara , mont bi kenara ,televizyon ve ben başbaşa,kumanda bile aramadan doğrudan televizyon üstündeki butonlara saldırıyorum ,sikindirik diziyi geçip(şimdi hangi dizi olduğunu söylemeyim) yemekteyiz adana ayağın a varmak üzere yola çıkıyorum. tam bu sırada arkamdan koro halinde isyan sesleri yükseliyor ve irkiliyorum:

- hoop jokerjim janım seyrediyoruz farkındaysan
+ lan yemekteyiz var bak birbirlerini yicekler, ezik diziye basar her türlü
- ya joker başladık artık koçum bırak anlaşmazlık çıkarma(bak ibibiğin dediğine bak 'anlaşmazlık çıkarma', uyumsuz muyum lan ben)
+ yapmayın ya ben bunun hayaliyle derse girdim(son çırpınışlar, bu arada hala kanalr değiştirmeye ,show tv yi aramaya devam ediyorum)
- al işte böyle mallık yapacağını bildiğimiz için sildik show tv yi, kumandayı da şule içine aldı
+ hepinizin ağzına sıçıyım , ben odama gidiyorum

kiradan faturadan kalan parayı biriktirip, odaya televizyon almayı düşündürdüler bana...
öğrenci evlerinde televizyon anlaşmazlığını çözmenin tek yolu evdeki televiyonu hurdacıya vermektir...
2. el 37 ekran tv'ye lig tv baglatildigina da sahit olunmustur. gelen misafirlerin yogunlugundan ev ahalisi maçları izleyemez orası ayrı.