bugün

ogrenci evinde tv sorunsali

her akşam okul dönüşü dinlenmek için tv karşısında toplanan ev ahalisinin yaşadığı anlaşmalıktır. misal:

efendim yine yorgunluktan bitmişim sabah 8 akşam 5 okulda mal olmuşum, eve gidiyorum, yolda ölmediysem sırf yemekteyiz seyretme umudum sayesindedir.

o gün yine ısrarlı zile basışım evde krize neden oluyor fakat umursamadan tv başına geçiyorum, çanta bi kenara , mont bi kenara ,televizyon ve ben başbaşa,kumanda bile aramadan doğrudan televizyon üstündeki butonlara saldırıyorum ,sikindirik diziyi geçip(şimdi hangi dizi olduğunu söylemeyim) yemekteyiz adana ayağın a varmak üzere yola çıkıyorum. tam bu sırada arkamdan koro halinde isyan sesleri yükseliyor ve irkiliyorum:

- hoop jokerjim janım seyrediyoruz farkındaysan
+ lan yemekteyiz var bak birbirlerini yicekler, ezik diziye basar her türlü
- ya joker başladık artık koçum bırak anlaşmazlık çıkarma(bak ibibiğin dediğine bak 'anlaşmazlık çıkarma', uyumsuz muyum lan ben)
+ yapmayın ya ben bunun hayaliyle derse girdim(son çırpınışlar, bu arada hala kanalr değiştirmeye ,show tv yi aramaya devam ediyorum)
- al işte böyle mallık yapacağını bildiğimiz için sildik show tv yi, kumandayı da şule içine aldı
+ hepinizin ağzına sıçıyım , ben odama gidiyorum

kiradan faturadan kalan parayı biriktirip, odaya televizyon almayı düşündürdüler bana...
öğrenci evlerinde televizyon anlaşmazlığını çözmenin tek yolu evdeki televiyonu hurdacıya vermektir...