bugün

bunu söyleyen ilkokul mezunu bile değildir. Okuma yazmayı öğrenip terk etmiş Olabilir. Zira okulda verilen bilgi ile yarışmanin pek alakası yoktur.
Odtü ye girenlerin ne kadar mal olduğunu göstermiştir. Öncelikle iki tane daha fazla matematik sorusu çözdü diye kendini üstün zekalı zanneden insansılar gerçek yaşam hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz. Mezun olunca işiniz hazır zannediyorsunuz nah hazır. Siz sadece sermayeye hizmet eden işçi olabilirsiniz onun için küçük bir işletme kurup altında yüzlerce kişi çalışan lise mezunu olan ancak sizden daha zeki bir insanın işinde ücretli basit bir işçi olarak çalışabilirsiniz. Aslında siz de Anadolu'da ki her hangi bir üniversite mezunundan farklı değilsiniz yalnız bunu üniversite bitince anlayacaksınız.
odtü'ye girmek için müfredatta ne varsa yalayıp yutmuş olmak gerekiyor. onu bile beceremeyen insanların kalkıp üçüncü soruda elendi diye işaret parmağını herifin burnuna soka soka gülüp dalga geçmesi aşağılık kompleksi ya da benzeri bir şeydir. bunu kendinize yapmayın.
hıfzetmekle akletmenin farklı şeyler olduğunu gösteren durum.
Öss de mi ygs de mi ne birinci olan biride katılmıştı oda 2 ci soruda elenmişti. Odtü lü oldu diye derece mi yapması lazım.
Şişirilmiş bir üniversite olan odtünün öğrencisinin ta kendisidir. Devletin polisiyle çatışacaklarına birazcık bu ülkeye faydaları olabilse. iste, bu kafatası zihniyetinin, bu körü körüne bağlı fikirleri nasıl insanlaştırabiliriz ki.
sözlükteki bir gerizekalıyı da bize göstermiştir.15 dakkada 300 lira aldığımı falan da biliyomuş bu gerizekalı.benim muhasebecim yazar olmuş galba burda.ama o adam akıllıydı ya bu kadar aptal konuşmazdı.bunun bi yerlerden acısı var belli.sağlık sektörünün işleyişi hakkında zerre bilgisi olmayan bu aptal,insanları hırsızlıkla suçlayabilecek kadar da yetişkin ve olgun bir insandır.kendini nasıl yüksek bi yerde görüyosa onlar dışındaki herkesin odtüyü kıskandığını düşünüyo.benim hakkımda ve yaptıklarım hakkında hiç bişey bilmeden klavyesiyle ötmüştür böyle bik bik.biz odtülüyüz süperiz demiştir.sanki bu ülkede sadece mühendisler var.benim.yazdıklarımı neye karşılık olarak yazdığımı o küçük beyniyle anlayamadığı için burda saçmalamıştır.üzüldüm acıdım.
(bkz: odtü kuzey kıbrıs kampüsü)
cocugun bilgili oldugu ortada ama kendine fazla guvendi ve maalesef elendi. simdi o cocuk o soruyu o an bilemedi diye ezberci, mal, akilsiz mi oldu? yapmayin su aptalca genellemeleri artik.
olağan bir şeydir. odtü'de ürken kurbağaları öğretmiyorlar herhalde. ayrıca yarışmacıya laf edenlerin cevabı bilip bilmediklerini merak etmekteyim.
hemen ardından ak partiyi suçlayıp, atv binasını yakarak "protesto" hakkını kullanmasıyla sonuçlanan balon sönme hadisesi.
odtülü olunca herşeyi biliyorduk di mi? sorusunu sordurtan hebele hübele.
Yarışma stresinden olabilecek birşey. herkesin başına gelebilir böyle birşey. sınavlarda bile bildiğimiz sorular aklımıza gelmiyor bazı zamanlar. ama şöyle birşey var. bu insanlar üniversite sınavlarında bizi geçiyor, bizden yüksek puan alıp bizi eliyolar. bizi arka sıralara atan adam gelipde sikim sonik soruları bilemeyince insan kızıyor ister istemez.

- bu mu geçti lan beni sınavda? tüü allah cezanı.
iki kuruş para kazanmayı onu da milleti boku bokuna soyarak yapmayı marifet zannedenlerin 19-20 yaşında bir çocuğun başarısını ya da başarısızlığını kişiselleştirip kendi güdük egolarını cilalamak için ODTÜlünün bilgisine görgüsüne tahlil yeteneğine ve halk gözündeki takdirine olan hasedini göstermiş hadisedir. "Ama ben odtülülerden daha çok para kazanıyorum beni de sevsenize beğensenize ühhü ühhhü, lisededn bozma zihniyetli bir okuldan mezun olabilirim ama insanlar gelip bana 15 dakikada 300 tl bayılıp gidiyorlar naaber, ben daha zekiyim, okulda kültür namına bir şey görmedim, sözlükte de en ufak bir kültür kırıntısı sergilemiyorum ama devletin bedava vermesi gereken bir hizmeti fahiş fiyata millete vererek köşe oluyorum, bundan utanacağıma aksine bir de kendimi bir bok zannediyorum" demenin en kolay yolu attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmemek gibi uyduruk bir deyimi bilmeyen bir çocuğun üzerinden bir üniversiteyi karalamak, bir yandan da "ben mfsldmfsdlfciyim çok para kazanıyorum, hem de odtü mezunlarından çok, sözlük camiasına duyurulur, sevin sayın beni" demekmiş onu öğreniyoruz böylelikle.

Daha kişiliğini oturtamamış sözde meslek sahibi yetişkinler bile kaldıramıyor odtü'nün odtülünün prestijini ya, bu camianın mensuplarının ağzını açıp da bir kelime etmesine gerek yok. Büyüğüz çok şükür...
ben olsam bir milyon alırım diyen birinin söylemidir.
kafasını kuma gömmüş,genel kültürle alakası olmayan öğrencinin sonudur.
gaza gelmeseymiş iyiymiş. ben kendimi de böyle genel kültürü falan iyi biri olarak sayarım ama soruyu bilemedim şaka maka. benim bildiğim versiyonu "attığın taşın ürküttüğün kuşa değmesi". vay anasını, demek ki doğrusu kurbağaymış. saçma lan. atalarımızın kurbağayla ne işi var amk. biz kiiii mançuryadan!!! hazar kıyılarınaaaa!!!! neyse, kuş işte. hem kafiyeli falan... vay amk.. ühüh..
mal mal sorular sorulan bir yarışmada gayet doğaldır. odtülü değil de doğulu olsa en az 15.000 alırdı.
bu demek oluyor ki, hızlı koşan atı boku seyrek düşer.
ego patlaması yaşayan insanları göstermiştir.odtüden vasat çıkmazmış.her üniversitede olduğu gibi odtüden de vasat çıkar.hacettepe tıpa gidecek puanla kimse odtü de kimya falan okumaz.okuyanın da ilerde nasıl pişman olacağını herkes bilir.utanmasalar tıpta bile bizden iyisi yok diyecekler.benle beraber odtüye giden her arkadaşımdan da iyi durumdayım kimseyi çekemediğim falan yok.mühendislikleri sayesinde isim yapmış bir okulun markasını kullanarak burda kimseye hava atmayın.
bu durumu yadırgayanları tespit edip sınır dışı edilmesini sağlayan gençtir. kimya profösörünün 9. sınıf fizik sorusunu yapamaması kadar normaldir.
kim milyoner olmak ister yarışması genel kültür sorularını kapsadığı için odtü öğrencisiyle ilk okul mezunu arasında hiçbir farkın olmadığı yarışmadır, denilesi olay. *
odtülüler hemen alınmasınlar ben hiç odtü'ye özenmedim ama Harran Üniversitesi'nden bir öğrencide password kelimesinin türkçe'sini bilemedği için elendi. burda eleştirilmesi gereken, odtü veya harran üniversitesi değil, adaletsiz bir sınav sisteminin sonucu olarak kendini geliştirmeye meyilli olmayan insanların haketmedikleri yerlerde olmasıdır.
insanların giremedikleri, bir çoğunun hayal bile edemeyeceği bir üniversite öğrencisinin sinek vızıltısı hangi notaya denk gelir gibi saçma sapan sorular soran bir "bilgi yarışması" esnasında elenmesiyle içten içe "bakın, o kadar da iyi bir üniversite değilmiş!" demeye getirdikleri olaydır. Bir kere:

- Üniversite de bölümünüze, branşınıza göre öğrenim alırsınız, genel kültür kişinin hayatı boyunca olaylardan kaptığı birikimdir, üniversite bunu sağlamaz, daha doğrusu sağlamakla yükümlü değildir.

Bir üniversiteyi kötülemek mi istiyorsunuz ? Bakın akademik çalışmalarına. Mezun statüsünde olan kimsenin akademik bilgisini sınayın ( yapabiliyorsanız ). Yok efendim kurbağayı düttürmek anlamındaki atasözü nedir, çok sinirlenince etekleri yeplazelemek deyimini kim bestelemiştir gibi saçma sapan sorularla hangi üniversitenin iyi & kötü olduğunu tartışan bir zihniyetin bok attığı üniversitelerde okumak bence gayet de bir başarıdır, zira bu tarz insanlar ulaşamadıkları yere bok atmaktalar ve böyle insanların olmadığı bir ortam kötü olamaz.
en azından televizyonda izleyen kimsenin böbürlendiğini görmediği sadece arkadaşlarının ne çok gereksiz şey biliyorsun dediği (gereksiz dediği de nijerya'nın ekonomisi ve yer altı zenginlikleri, zıplayan kurbağa uçan serçe filan değil) ODTÜ kimya öğrencisidir. Okuduğu okulda Yarın öbür gün başarılı bir bilim adamı ya da imalat alanında faaliyet gösteren çok uluslu bir firmanın yöneticisi olabilecek şekilde yetiştirilen bir vatan evladıdır. Evet vatan evladıdır, zira sadece bademler ve/veya okul okuyamayacak kadar zekası olmayanlar ya da başkalarının hak ettiği standartlara haset eden, özgüvenini kıskananlar vatan evladı olmuyor. Asla vasat değildir, hele bu ülke söz konusu olduğunda... Çünkü odtü'den vasat çıkmaz. Vasat girse bile bir genç, odtü'den vasat çıkmaz. Cemaatçi ise ve odtü'nün sağladığı zibilyon zihin açıcı faaliyetten faydalanmamak için kıçını yırtıyorsa bile gene vasat olamaz, farklı bir badem farklı bir cemaatçi olur, gene vasat olmaz. Çünkü odtü'de eğitim ve sosyal ortam vasatlığı yeryüzünden silmek amacına göre tasarlanmıştır. Ha zaten odtü'de üniversite sınavı puanlarına göre vasat denilecek bir bölüm de yoktur, boğaziçinde mühendislik, hacettepede tıp okuyacak puanla Odtü'de fizik kimya ya da matematik okuyan nice insanlar vardır pragmatistlerin şaşıp kaldığı. ipim kuşağım vakıf üniversitelerinin ya da ossuruktan teyyare türedi devlet üniversitelerinin en baba bölümlerinden gene yüksektir, ODTÜ'nün en düşük puanlı bölümleri. Öyle olmasa da birşey ifade etmez, çünkü odtü'de verilen eğitim, orada solunan hava insanı tek başına farklı yapmaya yeterlidir. Sen gözünü kapasan da seni birbirinin aynısı koyun sürüsünden ayıracak muhakeme yeteneği, geniş görü ve tartışma kültürü sana nüfuz eder. Başka yerde bu yok diyen yok ama başka yerde bütün şartlar insanı bu kadar iyi yetiştirmek için seferber olmuyor maalesef. işte oralardan gelenler de odtü'ye ve odtülüye böyle haset bürüyorlar işte.