bugün

mezun olduğum bölüm. içeriye girince kesif bir kimyasal kokusu gelir. ilk günlerde alınan bu koku zamanla duyulmaz olur. bizim zamanımızda sigara içmek için ayrı bir kısım ayırmışlardı. sarı çizgiyle ayrılmış bir bölüm.
bekir peynircioğlu danışmanımdı. hala orada mı bilmiyorum. ben peynir bekircioğlu derdim. hiç sevmezdim herifi. şimdi hocaları hatırlamıyorum bile. metin balcı vardı. organikçileri severdim, fizikocularda iyiydi.
ukala, kibirli bir hoca vardı neydi adı hatırlamıyorum plastikten elektrik geçirmeye çalışırdı, galiba başarılı da olmuştu. inisiyatif nedir diye sormuştu bir derste kimse bilememişti. araştırdığımı hatırlıyorum hala unutmam türkiyede inisiyatif alma eksikliğinin olduğunu farketmemi sağlamıştı.
hah hatırladım levent toppare.
bir sürü şerefsiz hocaya sahip bölüm. şöyle ki:

dönem içerisinde chem112 dersini veren hoca 100 üzerinden toplanan 52 puana cc vermiştir. yaz okulunda bu cc kendisine yetmeyen ve 1.8i geçebilmek için bu dersini yükseltmek isteyen öğrenci bu dersi cc'den almış, yaz okulunda bu derse vaktini vermiş ve 100 üzerinden 58.3 toplamıştır, ortalamanın da üzerindedir. peki gelen not nedir efendim? dc. artık bu bölümle ilgili yorumları okuyanın yapması daha uygun olur.
buradan mezun iki kişi tanıdım. biri lisede hocamdı diğeri halen bölüm şefim. ikisinin ortak bir özelliği var. kafadan çatlaklar. bildiğin çatlak. denge sorunları var. kompleksleri had safhada. ruh sağlıkları da ciddi anlamda bozuk diye düşünüyorum. oradan mezun 3. bir kişiyle karşılaşabilme ihtimalim beni mahvediyor. katil olabilirim sözlük...
bilkentten mezun olamam korkusuyla gitmek istedigim okul ve bölüm.