bugün

Yitik kişi. Unutulmalı.
Alfabemizin 18'inci harfi.
bir teoman şarkısı.

o her şeyi kendi yanından görüp
almak istediğini alır
başka şey düşünmez
beni unuturdu.
Bazen yerini hiçbir şeyle dolduramadığınızdır..
O – Ö

Dışarıdan aldığı enerjiyi içinde saklar, dışarıya kapalıdır. Bu da onu biraz bencil gösterir. Fazla duygusal oldukları için kıskançlığa da yatkındırlar. Sevdiklerini çok sahiplenirler. Ama yine kendi istekleri ağır basar. Empati yetenekleri pek gelişmemiştir.

inatçılıkları bazen insanları sinirlendirecek noktaya ulaşır. Başarılı olmayı dilerler. Azimle çalışırlar ve istediklerini elde ederler. insanların hayranlıklarını kazanmak isterler ve pohpohlanmak hoşlarına gider.

https://www.twitburc.com....n-kaderini-etkiliyor.html
iyi ki gitti.
bursa da güneşli 1998 mayıs'ı.

heykel garanti bankası şubesinin arasında kavanoz dipli gözlük takan bir abinin kaset sattığını hatırlayacaktır yaşı müsait olanlar..

büyük bir heyecan ile teoman' ın albümüne ulaşmaya çalışan az da olsa bir güruh var.

cd çalar teknolojisi o dönem bende olmadığı için kaseti alıyorum.
yanlış hatırlamıyorsam 160.000 ya da 1 Milyon 600.000 tl idi.

teoman - o

sırasıyla:
Sus Konuşma
O
Kardelen
Bazı Yalanlar
Bir Damla Gözyaşı
Yağmur
Gemiler
Kişisel Bir Şey
Dünya
Oğul

gibi hepsi birbirinde hit şarkıları barındırıyordu. tüm yaz o şarkılarını dinlerken eko yv de "gemiler" kral tv de "sus konuşma" klipleri yayınlanıyordu. albüm patlamıştı.

rıza erekli' nin daha sonradan kayıt alma imkanı bulacağım moda'daki "erekli tunç studio" da kaydedilen albümde duman ve ve haluk levent' ten tanıdığımız alen konakoğlu tüm şarkılarda davula eşlik etmiş.

gitarda serdar öztop, geri vokallerde ise özlem tekin kendini fazlasıyla hissettirmiş.

benim favorilerim ise kişisel bir şey, yağmur, bazı yalanlar hala dinlediğim şarkılar arasında..
Her anı heyecanlı dolu.
ona kucuk defterler alin yazacak cok seyi vardir
ona sorun anlatacak cok seyi vardır
onu sevin kalbi genistir
ona kimsenin dinlemedigi seyleri anlatin o dinler
ona kimsenin bakmadigi seyleri gosterin o bakar
onunla yurumekten korkmayin o sizi yari yolda birakmaz
ona kimseye soyleyemediginiz seyleri soyleyin o saklar
o bir hazinedir, orada durur
ona anlatin o anlar
o oyledir
bu dunya da boyledir, ona ragmen