bugün

--spoiler--
eski sevgililer için aklıma gelirdi en çok bu soru, ayrıldıktan sonraki gün hele, telefonu açılmazken ya da, düşünürdüm, "acaba napıyordur şimdi", kafamda hiç bir zaman iyi şeyler canlanmazdı, nerede olduğunu ne yaptığını merak ederdim, bir yandan da düşünmek istemez, kafamı dağıtmaya çalışırdım.

hangimiz bilmek isterdik ki; "uyuyor" cevabı yetmezdi zira, sonrasında sesimiz titreyerek şunu sorardık, "peki nerede?", o da yetmezdi ama, en zor olanı "kiminle?" idi.

asıl öğrenmek istediğimiz, bizimle yaptıklarını yapıp yapmadığıydı, özel olmak istemekti biri için zaten onu sevmek.

ve onun şu an bize özel sandığımızı başkalarıyla paylaşıyor olduğu düşüncesiydi ölüm.

terkedildiğinde "nereye gidiyorsun" diye sormak belki de.

nereye giderlerdi ki, bıraktıktan sonra?
--spoiler--

[ sözlük'te bulunan "gelmeyen pazartesi" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte kitap olarak basıldı. bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. eksper mental ]

http://www.dr.com.tr/Kita...oman/urunno=0000000687918
paranoyaklığa ufak ufak geçiş yapmak demektir.
boşuna düşünmekten başka bir bok değildir.
ister istemez düşünülen durumdur.kendi verdiğimiz cevaplar çoğu kez üzer,sonra güzel anılar hatırlanır tebessüm edersin,ardından senin yerinde bir başkası olduğunu düşünür ve kaybolursun.
muhtemelen sizin yaptığınızı yapmıyor ve sizi düşünmüyordur. düşünüyor olsaydı ayrı değil yanyana olurdunuz.
http://www.youtube.com/wa...iqwku&feature=related +

--spoiler--
asıl öğrenmek istediğimiz, bizimle yaptıklarını yapıp yapmadığıydı, özel olmak istemekti biri için zaten onu sevmek.

ve onun şu an bize özel sandığımızı başkalarıyla paylaşıyor olduğu düşüncesiydi ölüm.

terkedildiğinde "nereye gidiyorsun" diye sormak belki de.

nereye giderlerdi ki, bıraktıktan sonra?
--spoiler--
O'da oyle dusunseydi evlenirdik zaten.
o şimdi, ne yapıyor?
şu anda, şimdi, şimdi?
evde mi, sokakta mı,
çalışıyor mu, uzanmış mı, ayakta mı?
kolunu kaldırmış olabilir,
"hey gülüm, beyaz, kalın bileğini nasıl da çırçıplak eder bu hareketi..."
o şimdi ne yapıyor,
şu anda, şimdi, şimdi?
belki dizinde bir kedi yavrusu var, okşuyor.
belki de yürüyordur, adımını atmak üzeredir,
"her kara günümde onu bana tıpış tıpış getiren sevgili, canımın içi ayaklar!"
ve ne düşünüyor, beni mi?
yoksa, ne bileyim, fasulyenin neden bir türlü pişmediğini mi?
yahut, insanların çoğunun neden böyle bedbaht olduğunu mu?
o şimdi ne düşünüyor,
şu anda, şimdi, şimdi? *
(bkz: zaman kaybı)
düşünen kişinin düşünülen kişinin günahlarını aldığı bir eylemdir. zira biten bir ilişki sonrasında düşünüyorsanız hiç iyi şeyler düşünmezseniz ve evli birine aşıksanız inan bunu düşünmek bile istemezsiniz.
beynimizin kullanıldığı varsayılan kısmının da iptal olmasıdır. insanı paranoyaklığa sürükler ve en sonunda bizim için "ne yapıyor acaba" diye düşünenleri bile göremez oluruz. Sana ne bırak ne yaparsa yapsın !!
insanın içini kemiren düşüncedir. hele bir de platonik aşıksanız bu düşünce kafayı yemenize sebep olabilir.
sanırım zeki demirkubuz'un bir anısıdır.

-abi Feyyaz napıyodur şimdi. (saat sabahın dördü)
şimdi gerçekleştirdiğim hadisedir. kötüdür, tavsiye edilmez.
ne geregi var hele de terkedildiyseniz . ama yine de ozlemekten alıkoyamıyorsunuz. sinerjiymis enerjiymis. oyle olsaydı simdi telefonum calmalı. adımımı attıgımda gorebilmeliydim. pireler ucusuyordur. baska bir kadının hayaliyle besleniyordur. ama yine de donsun arzusuna engel olunamamaktadır.
düşün düşün içinden çıkılamaz dururumdur.
onu bilmem, bilemem ama ben ölüyorum gün geçtikçe, oda bunu bilmiyor, ne güzel.
bir zamanlar beni de düşündüren şey.

ne yapıyordur lan o şimdi? hangi erkeklerin kucağında atlıyordur vesselam.

öğrendim ki bütün kadıköy'ün üzerinden geçmiş. sağlamasını yapmak için üsküdar'a uğramış birde. daha iyi not alırım deyu beykoz'u da es geçmemiş.

çok kötü duygudur lakin, sen o ne yapıyor diye düşünürken, onun seni siklememesi...
her şeyi yapabilir. evdedir, sinemadadır, yataktadır, yemek yiyordur. belki kalabalıkta belki de tek başına belki çoktan ölmüştür. ama tek bir şey vardır yapmadığı. o da senin yaptığındır. yani onu düşünmek.
boşu boşuna acı çekmekten başka bir şey değildir.
valla belki de kütür kütür düzüşüyodur, sen iyisi mi fazla düşünme, diye karşılık verilecek bir düşünme şekli. eğer ilişki bitmişse, mümkün olduğunca o ilişkiyi kendinden uzaklaştır. kendini düşünmemeye zorla. bir süre sonra düşünmemeyi öğrenirsin, sonra da yavaş yavaş unutursun. çünkü düşündükçe boşu boşuna üzüleceksin. o eziyeti kendine yapma, ve düsünmemeye çalış, zor ama imkansız değildir.
biraz fazla düşünüldüğü zaman içinden çıkılmaz hale gelen berbat durumdur.
dusun de . dusunup ne oluyor sadece zaman geciyor . dusundugunu farkedince kacmak icin ugras. gelecek olsa gelirdi zaten
http://www.youtube.com/watch?v=n0hs77eksm4

dinleyip dinleyip ağlanası bu şarkıyı dinlemek gerek.

(fuat saka - şimdi ne yapar)
o şimdi ne yapıyordur diye düşünmek(31).*