bugün

bahsedilen kızın kibirli ve şımarık olduğunu ortaya koyan cümle.
Eğer gerçekten yakisikli ve karizmatik iseniz
bunu söyleyen bir arkadaş sa
evet iyi bildiniz o arkadaş fesat ve kıskançdir.
Eğer gerçekten yakisikli ve karizmatik iseniz
bunu söyleyen bir arkadaş sa
evet iyi bildiniz o arkadaş fesat ve kıskançdir.
tribün evlatları için şu şekilde bir bestesi vardır.

--spoiler--
o kız sana bakmaz çünkü o kız kaşar
delikanlı adam manitasız yaşar

--spoiler--
Ozguven eksıklıgı yaratan sozdur. Bakmaz dıye bır sey yok en fazla red cevabı alırsın ondan da korkmayın acılın.
kişilerin ulaşması zor ve zevki olacağını düşündüğü şeylerden hoşlanmalarının getirisidir. Bununla bazıları hayal kırıklığı yaşarken, bazıları ise iyice odaklanmaya gidiyorlar.
inatla üzerine gidilmesi gereken durumdur. ne kadar zor , o kadar güzel.
Kizi gozunde buyuturken arkadasini ezen kendi bilmezlerin kullanabilecegi cumle. Kiz o cocuga bakar. Sende oyle bakarsin.
ne lanet bir laf " o kız sana bakmaz " bir de o kadar kırıcı söylerler ki özgüven yerle bir olur resmen.
işin ilginç tarafı bunu en yakın arkadaşınız söyler.
nice aşkların başlamadan bitmesine neden olan, ciddiye alınmaması gereken laf. ya bakarsa?
iki ergenin genellikle telefon yoluyla muhabbetlerinde geçen sözdür. şu şekilde.
-kanki şu kız çok taş ya.
-o kız bakmaz oğlum sana.
-bakar amq niye bakmasın?
-evli oğlum o.
-vay be, yalan dünya.
yanlış önerme. baktırmak için izlenen yollar doğru ise her kız bakabilir.
türk erkeği ile alman erkekleri birebir kıyaslayabildiğim için, kız konusunda neden hep bir sıfır geriden başladığımızı çok daha iyi anlıyorum. çünkü almanlarda ne anne baba, ne de bu sözü söyleyecek bir arkadaş yok. sevgilisi olan bir kıza gidip açılıp, sevgilisinden ayrılmasını sağlayarak kendi mutluluğunu bina edeni dahi gördü bu arkadaşınız. bu kadar abartmayın tabi ama gidin açılın.
arkadasIn umudunu kIrmak hevesini kursaginda bIrakmak.. söylenmemesi gereken cümlelerin en basIndadIr. o kIz sana bakmam yerine o kIzIn sevgilisi varmIS denmeli, arkadasI üzmeden kIrmadan bu isi halletmeli.
söyleyeni yağlı kazığa oturtma isteği doğurtan cümle.
gerçekçi(!) kanka söylemi. işte böyle ibneler yüzünden pırıl pırıl bir nesil özgüvensiz, mutsuz, melankolik yetişti. he bakmaz canım, tipsizim ben, ona layık değilim, onun yanındaki piç ruhlu apaçiden daha düşük bir insanım, mutlu oldun mu?
Hoşlanılan erkeğe söylenen söZ. Yani diyor ki, sen bana kaldın.
çoğu zaman doğru olduğu ortaya çıkan cümle.
gerçekçi bi yaklaşımdır. kolay kolay kimse söylemez bunu karşısındakine.
arkadaş söylüyorsa, bir bildiği vardır. "kanka o kız sana bakmaz ama sen yinede hezimete uğramak için çabala" diyenleri de mevcuttur.
Iç sesimin bana her zaman dediği şey. Ibne şey bi kere benim tarafımda olmadı.
(bkz: doğru söze ne hacet) denir ne denebilir ki başka.
o kız sana bakmaz olum!

kim size bunu diyorsa o çemçük ağzına gelişine bir yumruk sallayıverin. bana biri bu cümleyi sık sık söylüyordu. sonunda dayanamayıp kızın yanına gitmiştim. pardon bakar mısın dedim. o da kafasını çevirip bakmıştı. sonra o sinsi arkadaşa gidip hani bakmazdı lan diye ayar vermiştim. yani bakıyolar.

şaka maka o kız sana bakmaz cümlesi kanka, o kızdan bende hoşlanıyorum sen bırak da ben sulanayım cümlesinin kibar versiyonudur. çekememezliktir. benim sevgilim yok seninde olmasın diye fesat kişilerin söylediği cümledir. çünkü siz o güzel kızla çıkmaya başlarsanız bunu söyleyen kişi daha da ezik duygulara kapılacak. dolayısıyla size böyle diyerek kendi egosunu tatmin etmeye çalışacaktır. bunlar sınavda düşük alınca da herkesin düşük almasını ister. çünkü bunlarda sürü psikolojisi vardır. sadece kendisinin düşük almasının verdiği eziklik ile 10-15 kişinin düşük aldığının vermiş olduğu psikoloji aynı olmaz. şimdi sevgili yapamayan. yani karşı cinsle uğraştığı halde yürütemeyen. bak olmayan demiyorum tırnak içinde '' uğraştığı halde olmayan '' diyorum kendisininde olmadığı için başkasının da olmasını istemez. o yüzden o kız sana bakmaz diyen insanlar özgüveni yarım veya çok az olan insanlardır. yukarıdaki örnekte söylediğim gibi tek kişi psikolojisi ile sürü psikolojisi tamamen farklı şeylerdir. bunun sevgilisi yoktur. başkalarınında sevgilisi olmayınca sürü psikolojisiyle biraz özgüven depolar. onlarında yok bir tek ben değilim düşüncesiyle biraz kendini iyi hisseder. iyice diplere düşmez. zaten sevgilisi olan mutlu olan insan size neden bu cümleyi söylesin ki? onun zaten sevgilisi vardır ve belkide mutludur. o kız sana bakmaz diye niye desin? onun yerine yakışıklı olmasanız bile size, vay kardeşim benim aslan gibi adamsın git konuş ne kaybedersin diyerek güven vermeye çalışır.. o fesat kişi gibi o kız sana bakmaz diyerek sizi üzmez çünkü kendisi zaten mutludur. lafın kısası bunu söyleyenlere itibar etmeyin.
Doğruluğundan şaşmayan bi sözdür.

Bu lafi arkadasindan duyduktan sonra zaten kizi kaybetmis gibi olursun.