bugün

belirli bir yüzde (%) ile ifade edilen bir tanım.
not: bu zamana kadar kimse böyle bir başlık açmadı mı gerçekten ?
Dünyada en sıradışı örnek Türkiye'dir başka bilen varsa söylesin lütfen mitoz bölünme halt etmiş bizim nüfus artışı yanında.
Sahip oldugumuz doğanın katledilmesine sebep olan durumlardan biri. Bilinçsiz önr arkaya bakılmadan yapılan çocuklar, gelecek nesillerde de boy gosterecek dick'im sonic üreme hevesi. Dövizinde bu kadar yüksek olduğu günlerde prezervatif kullanmaktan kaçmayalım.
Bir yerde (mesela istanbul'da) NÜFUS ARTıŞıNı engellemek, orada YAPı iZNi vermemekle mümkündür.

ABD'de iNŞAAT yapmak çok zor.

ilgili caddedeki herkesin ONAY vermesi lazım, yoksa DEVLET bile yaptıramıyor.

Bizde HUKUK ve DEMOKRASi olmadığı için, ipini koparan inşaatçı.
yaşadığınız evlerin genişliğini azaltır, fiyatlarını arşa çıkarır; tabii tek yükselen ev fiyatları değildir, tüketim malların fiyatlarını yükseltir, insanlar arasında rekabeti arttırır, mutsuzluk yeni bir tür virüs gibi herkese yayılır, geleceği belirsiz kılar.
tüm türler için beraberinde yıkımı, sefaleti getirir.
(bkz: antinatalizm)
genellikle fakir ülkelerin fakir ailelerinin neden olduğu bir olay. fazla çocuk yaparlar ama o çocuklara da güzel bir hayat sunamazlar. hindistan gibi ülkelerde bu zararlı artım doğanın da mahvolmasına, insanların hayvanların yaşam alanlarını işgal etmesine ve bu hayvan türlerinin de yok olmasına neden olan bir olaydır. (bkz: sen gel jaguarın dedesinin babasının yaşadığı ormanı kes köy yap sonra köye jaguar girdi haberleri diye okuyalım)
görsel

Swh.
geri kalmanın başlıca sebebi .....
eğitimli insanların aile planlaması yapıp 1, 2 çocuk yapmasına karşılık; eğitimsiz olan amiyane tabirle cahil denen insanların seri üretim üremesi bir noktada tersine evrim gibi bir şeye neden oluyormuş. gelişmemiş toplumların kontrolsüz nüfus artışı da buna bağlı. sanırım bir yerde okumuştum.
Aşırı insan nüfusu artışı, bir gruptaki insan sayısının o grubun bulunmuş olduğu bölgenin taşıma kapasitesini aşması sonucu gerçekleşir. Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında ise aşırı nüfus artışı hızla azalan yenilenemeyen kaynaklara karşılık nüfusun korunamaması veya doğanın nüfusa vermiş olduğu desteğin kapasitesinin bozulması olarak da düşünülebilir.
kaynak: vikipedi.
bence artık önemli bir sorundur. çocuk yapmazsak nüfus artmaz hatta azalır bile. çocuk yaparsak afet falan olmadığı sürece tabii allah bilir ve allah korusun ama nüfusun azalması pek mümkün değil. nüfusun azalmasının mümkün olmadığını düşünüyordum ama aslında mümkün ama bu biyolojik silahla falan olmamalı tabii ki. nüfusun artmasını istemiyorsan önce kendin çocuk yapmayacaksın. aksi takdirde nüfus artar yani.