bugün

"giderken de mi hesap verecez" diye düşünen insanın ölme biçmi.
bir filmi son yazmadan bitirmek. Üşengeç kişi eylemi.
Sanırım intihar etmekten daha büyük bir saçmalık. Çoğu zaman düşünmüşümdür intihar etsem şimdi mektuba da bazı insanlarla ilgili içimi döksem belki vicdan azabı duyarlar diye. Yani o mektup benim hayalim adam bir de yazmaya tenezzül etmiyor. Tuhaf.
Üşengeç insan davranışıdır.
Aile ya da yakınların müge anlıya çıkıp çocuğumun katilini bulun feryadına sebep olacak durumdur.
Yok böyle bir şey.
Birilerine laf atmadan aileye üzülmeyin demeden kim intihar etmiş lan?
Ettiyse de piçmiş demek ki.
geride kalanları mal gibi bıraktırır. Böyle sessiz sessiz 'Neden ki bir şey yoktu ki' dedirtir. Yıllar sonra bile, not vardı da ben mi görmedim polis mi aldı dersin için içini yer. Düşünür durursun.Sonra oturup kendin yazmaya kalkarsın eğer not bıraksaydı ne yazardı deyip,olmaz sinir krizleri... Acil servislere taşınırsın.Öyle az buz bir zaman da değil, senelerce.Artık öldüğüne mi,intihar ettiğine mi yoksa not bırakmadığına mı üzüleceğini şaşırırsın.Delirdiğini unutursun.
annelerin düşersen gebertirim dedikleri gibi " yaparsan gebertirim" oy dağlara, taşlara ulu ağaçlara evlerden ırak ola.
Dünyadaki en ciddi trol hareketidir. şakacı bir insanın tanıdıklarına trolleyip onları derin düşüncelere sevkedecek son şakasını yapmasıdır.
mantık aranır.
düşünün,birazdan ölecek bir adam tutup iki kelam birşey yazayım da akılları bende kalmasın diye mi düşünür. adam vazgeçmiş abi, kolay mı be.
"Aa ne oldu ki şimdi durduk yere?!" Dedirtecek durumdur.
geride kalanlara verdiği mesaj yoluyla yaşamak gayretine girmediği için daha harbi bi intihar olduğu düşünülebilir.
sanıldığı gibi nadiren değil, çoğunlukla yapılandır.

intihar edenler genelde not bırakmazlar. eğer polis not bulamadı diye cinayetten şüpheleniyorsa, zaten bir boka yaramıyordur.

not: işbu entry, intiharın ölümle sonuçlandığı varsayılarak girilmiştir. ölümle sonuçlanmayan intiharlar zaten intihardan sayılmazlar.
gizli bkz veren kişinin eylemidir.
not bırakacak kadar bile önemsemiyorum alt mesajı içerir yada kişi not yazmaya bile üşenmiş olabilir.
Herkesi zan altında bırakır.
intihar edenin son şakasıdır. polisini, savcısını uğraştırır durur. üstelik kendi eline bir şey geçmez.
esrarengiz biçimde ortadan kaybolmaya benzer. can acıtıcı durumdur, bu anı yaşayanlara. merak ederler acaba sebep neydi bilmem ne diye, ama merak edilmesi gereken bu değildir, giden gitmiştir, ne önemi var iki cümlenin. ama yine de gidecekseniz iki not yazın öyle gidin, kimse kendinden sorumlu hissetmesin sizin gidişinizi.
bok yoluna gitmektir.
zira böyle bir durumda, beni o noktaya sürükleyen 3-5 kişinin hayatını sikmeden bu dünyadan göçüp gitmem.
Aldığı antidepresanların etkisiyle bir cesaret, hiçbir şey düşünmeden yapılan intihar da olabilir.
ne yazarsa yazsın anlamsız ve komik olacağını düşünen kişi eylemi olabilir. "sizi çok seviyorum, üzdüğüm için özür dilerim" ??? cidden çok komik. yani üzeceğini biliyosun ama intihar etmekte ısrarcısın. çok bencilce. en iyisi lök diye gitmek. notsuz. temiz.
gerçekten herkesle hesaplaşmasını bitirdiği için ölmek isteyendir. nitelikli intihardır. not ölen kişinin bir şeyleri kapatamadan gittiğine delalettir. aslında vermek istediği mesajı notla değil intiharıyla verendir.
kendisini o ana kimse anlamamıştır. not bırakıncada kendisini anlayacak biri olmayacağını düşündüğünden gereksiz görmüştür.
göte havuç sokularak yapılandır. (bkz: sessiz çığlık)*
tanıdıklarına kapak yapmak isteyen kişinin işi.
güncel Önemli Başlıklar