1. 1.
  türkiyenin aleyhinde ne varsa hepsinin altında recep tayyip erdoğan imzası görmekten bıktım.. abd ile gizli anlaşmalar, askerle restleşmeler, cumhurbaşkanı olmaya çalışmalar, yeter artık ya..

  şimdi de tutturmuş tezkere de tezkere diye..

  bıktık bütün yalanlarından, birleşmiş milletler raporlarında, türkiyeden istenen askerin nitelikleri ve alacakları görevler açık bir şekilde yazarken bunlar halktan saklanıyor. söylenmiyor..

  bugün altan öymen mecliste yaptığı konuşmada, bm raporunu satır satır okudu..
  fransa denizci birlikleri, almanya ve ingiltere havacıları ve sağlık personeli gönderirken, türkiye karada yer alacak birlikler gönderiyor.. ve olayların en sıcak şekilde bulunduğu güney lübnana gönderiyor..

  bm nin yaptığı görev tanımında da, hizbullahı silahsızlandırmak ve ateş açma yetkisi yer alıyor.. türkiye her an sıcak çatışmanın içerisinde kalabilir ve askerlerimizi bir toz bulutu alıp götürebilir..

  unutmayalım daha önce oraya giden nato birliklerinden 250yi aşkın asker çok kısa bir süre içerisinde öldü.. türkiyenin yolladığı askerlerin komutanlarıyla birlikte lübnan topraklarına gömülmesi an meselesi ve bunun şaka gibi bir yanı da yok..

  ama ülkede şehit cenazeleri kalkarken başbakan şenlik açılışlarına gidiyor, çok uzak bir tarih değil geçen günden bahsediyorum..

  en son danıştay yargıçlarının öldürülmesi olayında da bütün üst düzey ordu görevlileri, tüm muhalefet partisi üst düzey adamları ve bazı akp bakanlarının da bulunmasına rağmen bizim başbakan o zaman iskenderunda bir yerde gene bi dükkan açılışındaydı, programını değiştirme gereği bile duymamıştı.

  açılışlara katılmak, bu ülke için ölen değerli askerlerin hakimlerin cenaze törenlerinden daha değerliydi anlaşılan..

  türk hukukçusuna ve türk askerine verdiği değer bu kadar açık olarak ortada olan bir insanın, 50 tane askerin öldürülmesinde sakınca görmemesi gayet normal.
  rte'nin askerimize verdiği değeri güneydoğuda son bir yılda ölen onlarca askerimiz noktasında da görebiliriz.. askerimiz ölmesin diye, işi ciddiye alıp, kandil dağına girip pkk'nın kökünü kurutamayan (çünkü böyle bir niyeti olmayan) insan, bizimle hiç ilgisi olmayan bir savaşta askerlerimiz ateşe atabiliyor.
  askerlerimiz hem lübnanda ölecek hem de güneydoğuda ölmeye devam edecek. yazıklar olsun sana da senin kabinene de..

  yeter artık!! bu sefer o meşhur şarkıda olduğu gibi kullanmıyorum. öküzlerin bile anlayabileceği manada kullanıyorum.. (bkz: no rte no cry)
  3 -1 ... beyazyelkenli