bugün

nişanlanan kızın bekar arkadaşlarının yüzüğünün kurdelesinden bir parça alarak suyla birlikte mideye indirmesidir, bekarların, bunu yaptıklarında evleneceklerine inandıkları bilinir.
(bkz: batıl inanç)
(bkz: saçmalık)
bu inanış nedeniyle bekarların vücudunda bir kurdela yığının koloni kurduğu olaydır.
cüzdanında saklayan tipleri de mevcuttur. bizzat uygulamışımdır ama işe yaramamıştır.
yıllarca saf bedenleri evlenecekleri vaadiyle kandırmanın başka bir yöntemidir. evlenmediğimiz ayrı, çektiğimiz mide ağrıları ayrıdır. genc dimahları bu tür yöntemlerle kandırmak dinen caiz de değildir.
asılsız söylemdir. yemeyin efendim, kurdeleyi değil bu mavalları... biz yuttuk o kurdeleyi hem de lıkır lıkır su içerek. bir de üstüne arkadaş kalktı göbek attı, hiçbir şey de olmadı. saplara canlı kanlı örnek teşkil etmekteyiz.
saçmadır, kısmet bu işler yoksa kurdelenin hepsini götüne sokan birşey farketmez...
gelinin başında kırılan şeker topu olur. onun parçalarını bekarlara verirler eğer yerse 1 yıla kalmadan evlenirmiş falan. 3 yıl oldu -evde kaldım galiba-
kurdele, şeker vs hepsi bekarları avutmak için yapılan olay.
siz kurdeleyi yahut şekeri yerken gelininde size bi tarafıyla güldüğü durum.
(bkz: gelin ayakkabısının altına adını yazdırmak)
kurdela boğazda kalırsa ölüme kadar götürecek olaydır.
evlilik meraklılarının yaptığı saçma gelenek.
anal seks sırasında erkeğin kurdele parçasını görerek kızın evlenmek istediğini anlamasına sebep olan şey.

muhafazakar tipler için bir iletişim yöntemidir.
insan gerizekalılığının sonu ve sınırının olmadığını göstermesi açısından önemlidir.

Bunu yapan kişinin, kimseyi sevdiğine inanmam. O evliliği sever, o kalıba uyabilecek birini o boşluğa yerleştirip sevgi sözlerini o modele yöneltir. Aslında kendi isteklerini somut bir bedene yerleştirip onunla evlenir bu tipler.
tuvalette götten çıkmasıyla bile boktan bi uygulama olduğu anlaşılabilir.
yutmak istemeyen birine yapilan tostun uzerine surulen salcanin icine azicik konularak gerceklesen eylem.
Kesinlikle cok sacma zamaninda bende yuttum hatta boguluyordum . Ve hicbir ise yaramiyor .
hiçbir işe yaşamayan ama yutanları izlemesi acayip eğlenceli olan bir gelenek. bu geleneği kim götünden uydurduysa kendisini tebrik etmek gerek.

ayrıca utancımdan bugüne kadar kimselere söyleyemedim ama zamanında ben de bir kez denemiştim. öyle kuru kuru yutması kolay olmuyor, suyla filan anca.. *
Niye yahu manyak mı bunlar. Kurdeleden medet ummayın arkadaşlar az sosyalleşin.
En saçma geleneklerden batıl inançlardan biri.
Bu kadar mu yokluktasınız, ümitsizsiniz bir insan nasıl kurdela yer ya?
Batıl, psikopatça bir hareket. Böyle sapıkça ritüel mi olur amk?
Kumaş yutmaktır. Saçmadır.

Bi su tutun bari. 50 kişi dokunur, sen de yutarsın. Pistir o.
nikah cüzdanını yemiyorlar ona dua edin.
Daha yeni öğrendiğim ve dakikalardır güldüğüm şeydir. Arkadaşım instagram storysinde kurdele paylaşıp ben de yuttum yazınca nişanın sahteliğinden falan söz ediyor sanmıştım meğer gerçekten yutmuş.
Akıllara zarar kimi adetlerimizden biridir.

Bu fikri üreten insan, başını bali torbasına gömüp, hunharca soluyan insandır zannımca.

Hadi o bali çekiyor, kafa binbeşyüz, size noluyor eyy yurdum insanı?