bugün

Haritayı düşündüğümde nerde olduğunu kestiremediğim tek ilin güzide mensuplarıdır.
abi niğde nüfusu yarıya indi amk, hepsi ankara/keçiören ve az bir kısmı da iskitler'de. bu kolonileşme yanlış hatırlamıyorsam benim orta okula yeni geçecek olduğum sıralar, 2005-2006 yılı gibi başladı. ilk niğdeli arkadaşım o zaman olmuştu. tanıdığım bütün niğdeliler de hurdacı bu arada.

favori adlar:
ramazan
cuma
emrah
nihat
gökhan
ömer
+ eski türk filmlerinden fırlamışçasına demode birkaç isim daha.

favori soyadlar:
öztürk
gök
arı
adıgüzel
ve benzeri.

ha on numara adamlardır, orası ayrı. vatansever ve çok çalışkan insanlar. hâlâ gecekonduda oturduğumuz zamanlar dün gibi aklımda. evin 4 bir tarafı niğdeli komşular ile çevrilmişti. hurdadan geçilmiyordu. işime yarayan bir şey olursa (fan, harddisk, bisiklet parçaları, büyük mıknatıslar, büyük ve kaliteli ansiklopediler) istiyordum, onlar da nasıl olsa hurdaya gidecek diye bana veriyordu sağ olsunlar. buradan hulüs (bkz: hulûsi) dayıya ve oğullarına selamlar. bi de aslı (kızı) vardı ama onla pek aramız yoktu.
Sözlükte varsa lütfen çıkış alsınlar. bak midem kalktı.
izmir buca da dokuz eylül üniversitesi 9 çeşmeler kampüsü'ne yürüme 3 dk mesafede olan 3 blokluk site. o zamanlar buca'nın en yüksek binası bunlardı 12 katlı her kat 4 daireden oluşuyor. Öğrenci olduğu kadar ailede yaşıyor. 1 Sene kalmıştım. Kapıcı bekir abiye buradan selam göndermek istiyorum.
Ana meslegi hurdacılık olup yan meslekleri ise patates ve sogan satmadır. Satış yaptıkları kamyonetleri genelde kendilerince cafcaflıdır arkasındaki paspasta "küçük selim küçük ahmet" tarzı yazılar yazarlar en favori isimleri ise cebraildir.
nankörlük yapmayın nankörlük

reyiz daha yeni yol yabdı oraya

hem ülkemiz uçuyo

ehonomih 10 numero

amariha bile gısganiyooo

ama niğdeli beğenmiyoooo

nankörlük yabmayın nankörlük

reyiz 1 numara.
3. üniversitemi burada okumak istiyordum, ne yaptınız şimdi?