bugün

Intihar etmeye değecek bir sey yok ki. Gosterin edeyim canlarim.
çünkü;

biz dünyayı çok sevdik
ölüm bizden uzak olsun
aşık olduk yüreklendik
kader bizden yana dursun

oya&bora.
Çünkü etrafta bu kadar zararlı, fitneci, iftiracı, bozguncu, şeytan uşağı varken yaşamak gerek.

Okuduğunu dahi anlayamayan milyarlar varken onları sikip kazanmak gerek.
çünkü bir şekilde ittirilerek zar zor gidiyoruz, yerimizde saymıyoruz ve nereye gittiğimizi bilmiyoruz. hikaye belli olsa belki de kimse bir dakika daha yaşamazdı.
bu hayattı dibine kadar her duygusuyla yaşamak varken neden kolay yolu seçip zaten sonsuz bir uykunun pençesine gidecekken bu olayı daha kısa süreye indirgensin ki.
çünkü "yaşamak ölmekten daha fazla cesaret ister." diye cevaplanabilir lakin hakkında sayfalar dolusu yazılsa da az gelir. insanın kendi amacını bulması, prensiplerini ve değerlerini oturtması gerek önce.

ben direkt sonuca gideyim. neden olmasın? daha çok yaşanacak güzellikler var. öğrenmenin, keşfetmenin, kendini geliştirmenin, güzel anılar ve deneyimler biriktirmenin, kendinin ve çevrendekilerin hayat kalitesini arttırmanın tadı paha biçilemez. dünyaya ve insanlığa bir faydamız dokunsun, birden çok hayata dokunup güzelleştirelim. üretelim ve ortaya bir şeyler bırakalım.

insan sevdiği herkesi kaybetse bile, yine de yalnız değil kimse. alt+f4 de çekebilirsin, comeback de yapabilirsin. kendine olan inancına ve hırsına kalmış.
Çünkü hayat güzeldir.

"insanın her gün yaptığı en iyi şey, intihar etmemeye karar vermesidir."
-Albert Camus
ciddi derecede zavallıca bir hareket. intihar, hiçbir şey için bir çözüm değildir. eğer sevenleriniz varsa sadece onları kahretmiş olursunuz. dünyada milyarlarca insan var, e o zaman hadi her derdi olan intihar etsin? zaten dönüm noktası da O'dur, engellere karşı kötülüklere karşı savaşmaya çalışmak, savaşabilmek.
Akıl sağlığım yerinde niye intihar edeyim ki.

(bkz: normal insanın intihar etmemesi)
Ortam ibnelere kalmasın diye.
Hayatım var ve hayatımı güzel dizayn ediyorum. Niçinim yok.
Çünkü çok acıtır da ondan.
Sicaktan nefret ederim. Gideceğim yerin de buradan pek iç açici olacağını düşünmüyorum.
belkide hiç gelmeyecek olan bir şeyler için...
hayat kıt kaynaklar arasında yer alır. sınırlıdır. ne zaman biteceği belli olmaz. bu kadar sınırlı ve değerli bir şeyden neden vazgeçeyim.
Neden ediyim ki? Etsem ne olcak? Arkamdan bir kaç kişi ağlar bir süre sonra da bazı insanların kafasında arada bir hatırladıkları anı olurum o kadar. Şunu söyleyeyim, görememenize rağmen birilerine inat olsun diye veya dikkat çekmek için intihar edecekseniz etmeyin. Kimse kimseyi yaşarken sikine takmıyor siz ölünce mi takıcak? Ananız babanız bile sizi unutacak. O yüzden sizde kimseyi takmayın. He varoluşsal krizden edicem o zaman diyorsanız bunun bir sürü çözümü var. Kendinizi bir fikre bir ideale veya bir mucize bulmaya falan adayın. Zaten bunlarla uğraşırken yaşlanıp ölüp gideceksiniz.
Haraaaaaam olmaaaaaz.
Ne etcem be.

Bir soru.
Zaten öleceğiz. Yaşamsal ihtiyaçlarımı zaten ben gideriyorum. Canımı çıkarmaya uğraşamam bir de.
planlarım var ve daha çocuğum olmadı. belki daha sonra, sağol.
Üşeniyorum be kardeş.
kafama koyduğum bazı şeyler var yapmadan gitmek istemiyorum.
Sen neden etmiyorsan bizde ondan etmiyoruz arkadaşım.
yemiyor herhalde yoksa yıllardır aklımda.
Emekli olup mayılışımı alacam diyeceğim günü bekliyorum.