bugün

cehenneme gideceğiniz fikri yüzünden intihar etmiyorsanız vakit kaybetmeden edin.

“Ölüm, hareketin sona ermesiydi, yaşamaya devam edenlerin hayatından çıkmak demekti.”

fazla anlam yüklemeye gerek yok.tercihen sıramı bekliyorum.
belki beni bekleyen bir sürpriz var kaçırmamam gerek.
Sikik bir kullanıcının pardon silikmiş seneler önce ortaya attığı soru önergesi. Maalesef durduk yere hortlatılmış.Sıkıyorsa sen etsene sözüne denk gelip hayatına son verenlerin vebalini nasıl taşıyacaksın veled-i ucube.
Babama çok koyardı ya.

En son kolumu kırdığımda ağladığını hatırlıyorum.
bu da yeni moda oldu. sanki intihar etmek zorundaymışız gibi. rahmetli dilber ayın bir şarkısı vardı ya hani: "zorundamıyım" diyordu. aynen öyle, zorundamıyım kardeş, hayırdır?? bu başlığı açana değil, bu fikri dikte edene bu lafım.

allahın verdiği canı senin kendi elinle almaya hakkın yok. yok öyle bir dünya. biseyleri başaramadıysan kendini olduğun gibi kabul et. yeniden başla. eskiye sünger çek yeni bir sayfa aç. bu melankolik kafa niye yani? attığın tirip kime??? değiş bu kafayı değiş. aynı yerde durma geliş. bitirmekle bitmez, çileyi cezaya çevirme, suç işleme, daha bunu kaldıramıyorsun cehennemin azabını nasıl kaldıracaksın??? uyma şeytana, senin nefsini fişfikler o domuz. Allah'a sığın. dua etmekten, Allah tan yardım dilemekten aciz olma. korkaklık yapma. savaşmasını öğren. öğren ki kazanasın. kaybettiklerin ağrına gitmesin, ömrün yeter, yine kazanırsın, birileri sırtından hançerledi diye kendi kendine kahretme, herkes hain değil, herkes kahpe değil. bu hayat güzel insanlarla dolu. negatif olma ki şerefsizleri üzerine çekme. pozitif ol. iyi düşün iyi yap iyilerle karşılaş mutlu ol. sabretmeyen sefa bulmaz. çalışmayan mahrum kalır. çalış Allah daha iyisini verir. alemi düzeltcem diye uğraşma. işine bak. sana kimsenin hesabını sormazlar. ama seni sana sorarlar. kendine bak önce. elalemden Sana ne. herkes öyle yapıyormuş. herkes salak demekki. yanlış olduğunu bildiğin bir şeyi neden yapıyorsun? sen gerizekalı mısın? o aklı kafana saksı niyetine taşı diye mi verdiler. aklını kullansana. neden aklını kullanmıyorsun? ekşimeyi bırak. şikayeti bırak. eleştirmeyi bırak. memnuniyetsizliği bırak. yapıcı ol. yıkıcı olma. bozucu olma. bozguncu olma. fitnebazlık yapma. ara bozma. dilini tut. konuşma. sus.....
Aman diyeyim! Sakın! Yapman, etmen guzum! Mücadeleden kaçmak olmaz. inadım inat, adım kel Murat! Yaşamak gerek gelişine. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın; yoksa bu çirkefte değil yaşamak, bi' saniye durulmaz.
henüz beni gerçekten seven birine denk gelmedim.

geleyim, göreyim, o hissi tadayım sonra bakarız.
bir baltaya sap olamadim.

Kendi kaybeder pe****nk.

Sen nasıl sevilmezsin ya.
intihar edenlere farklı muamele gösterildiğine inanıyorum.
intihar etmek isteyen gitsin fay hattından ucuza ev alsın.
cehennemi boylarım diye sjskx.
Henüz beni gerçekten seven birine denk gelmedim.

Geleyim, göreyim, o hissi tadayım sonra bakarız.
Mal mıyım aq ? Yaşamak varken ecelim gelmeden toprağın altında bok mu arayacağım, aptal aptal işlere kalkışmayın kendinizi sevmiyorsanız sizi seven düşünen insanlara saygı duyun yaşamaya devam edin.
Evren hızlı hareket etmesin diye.
Daha evvel ettim defalarca.

Öyle kolay kolay ölünmüyor arkadaşlar. Omzumda kaburgamda parmağımda kırıklarla şizofreni bipolar vs. deli raporuyla ilaç içmekten harap olmuş bir karaciğerle yaşıyorum.

Anında öldürecek bir şey lazım.

Herhalde birilerine silah satın almak istiyorum desem siktir lan derler.

Ha bir de şu var. Yaşayıp da yaşıyor olmanın acılarını çekmek çok öğretici.

Yaşım 32. Yaşadıkça acı çektikçe hayatın sümük silinmeyecek kadar rezil bir şey olduğunu gitgide daha fazla görüyorum.

Acaba her şey ne kadar kötü olabilir diye bekliyorum ve her defasında hayretler içinde kalıyorum.

Dünya bok çukurudur.
ne biliyim daha gencim. belki ilerde bir umut doğar mucize falan olur diye bekliyorum. bide becerikli değilim onun için. karakterimde pes etme duygusu da yok. bakacaz.
Acılara dayanmaya başladık sanırım , gün geçtikçe güzel şeylerde oldukça insan bir seviniyor . Neyse edemiyoruz işte fazla edebiyata da gerek yok canımız kıymetli sanırım.
Madem bu bokun içine düştük, sonuna kadar gitmeye çalışacağız artık. Kolay ne bilmiyorum ki zordan kaçayım.
Akıllara düşen manalı soruların cevabını bulmak için.
Ölmekten korkuyorum.
Bir duvar misali beklemek istiyorum.Bir duvar yer kapladığı yüzeyde ne kadar uzun süre bekleyebilir,dayanabilir,yıkılmadan durabilir ise ben de o kadar.
çok mutluyum.
götüm yemiyor.
beni önemsediğini düşündüğüm bir kaç insan ve acınası şekilde ölmek istemiyorum.
(bkz: yaşama iç güdüsü)
Arkamda bırakmak istemediğim çok fazla sevenim var.

Umarım haklıyımdır. Boşuna yaşamak hoş olmaz çünkü.
Kolumu kaldıracak halim yok. Yoksa fazla çekici bir fikir.