bugün

evde aradaşlar arasında söylemek içinmiş gibi şarkılar yapan hatun. pelin adlı şarkısı buna örnektir. iddiaya göre şimdi nil boğaziçi'nde okurken kendisiyle aynı dönemde pelin batu ve harun tekin ile arkadaşmış. bu ikilinin halen birlikte olduğuna dair magazinsel bilgi de kulağıma geldi her neyse, nil'in harun tekin'e bir şeyler besleyip beslemediğini bilmiyorum ama yazdığı şarkıda pelin batu'dan esinlenmiş uzun lafın kısası, pelin'e giden fakat nil'e gitmeyen mor bildiğimiz mor değil, mor ve ötesi'nin solisti harun tekindir.

http://www.youtube.com/watch?v=VGANu--WOM0
gülse birselin inatla dizi müziği yaptırdığ şarkıcıdır...
Türkçe pop genel olarak düşük kaliteli şarkılarla, albümlerle, kliplerle meşhurdur ama Nil bu kuralı bozmakta kararlı gibi! Destekliyorum.
pop müziği sevdirten Boğaziçi mezunu şarkıcı kızımız.
http://birbak.mynet.com/d...evi-25-milyon-dolar/21929
Adı ve soyadını kisaltsan bile bir sonuca varilamayan şarkıcı.

(bkz: nil karaibogil)
nil kıyısında adlı albümü candır.
nefesler tutulmus mudur atmosferde ask yok mudur, bu mudur? diye dilime dolanan ilginc sarkinin sahibi, ozgur kizimiz olur kendileri.
kezbanların öncülerinden. bir şarkısı var bu kadının "sesten hızlı gidicek kötüleri yok edecek eşlik edecem ben" diye sözleri olan. buyurun buram buram kezban kokuyor kadın.
her reklamın cingılında sesini duyabileceğiniz biridir.
Belli bir çizgide hareket ve o çizgiden asla şaşmayan bayan sanatçı.
enpara.com için süpersonik bir şarkı yapmıştır. bizim manav hilmi abi daha iyisini yapardı. ayıp yahu.

faizi çok lay lom diye bitiyor. vay amk şarkıya bak. dinle hak vereceksin.
iticiliğin sınırlarını zorlayan celebritydir.
müzik dünyasında dürüst olan az sayıda sanatçılardan birisidir.

çocuksu halini sevdiğim...
40 küsür yaşına rağmen hâlâ liseli ergen kız muhabbetine girip, o çağdaki kızları tavlayan sanatçıdır.
Karabiberim şarkısı çok güzeldir tüm hayranları tarafından bilinir.
son olarak dove , pinar reklam jinglelarini seslendiren sarkici. Nerdeyse piyasadaki tum reklamlarda kendisinin hakimiyeti var. Jingle yapmaktan normal sarki yapamaz olmus artik kotu bile bir hit cikaramiyor.
(bkz: Hastasıyım Dede)
müzik tarzını sevemediğim fakat kendine özgü havasıyla beni kendine hayran bırakan özgür kız.
reklamların %60 - 70 nin fondaki sesi. ayrica cok tatli ve sempatik.
arogdaki rolü kendisine yakışmış şirin sanatçı.
gözleri şahane olan beyaz tenli hatun.
CiNNET GEÇiRME SEBEBi OLMUŞ, ŞARKI SÖYLEMEKTEN ZERRE KADAR ANLAMAYAN iĞRENÇ SESLi KADIN. ıSRARLA BU KADIN BÜTÜN REKLAMLARDA KULLANILIYOR, EY REKLAM VERENLER, ÜRÜNLERiNiZDEN BU KADIN SAYESiNDE NEFRET EDiLDiĞiNin FARKINDAMISINIZ. eN SON DiGiTÜRK'Ü iADE ETTiM BU KADIN REKLAMLARINA ÇIKMAYA BAŞLADIKTAN SONRA.

--spoiler--
Nil Karaibrahimgil’in bluğ çağına hapsolmuş kız sesi: Reklam izleyicileri ne zaman isyan edecek? Merak ediyorum. Türkiye’de reklam, Nil Karaibrahimgil’in sesine maruz kalmakla eş anlamlı hale geldi. işkencenin bir türü. Kaçmak olanaksız. Turkcell, Pınar, Digiturk, Varyap, Dove, Cornetto, Zaman, Orkid, Coca Cola vs. Hep onun sesi. Aynı müziklere aynı itici tarz, fenalık basıyor. Tamam kocası reklamcı diye oluyor bunlar, iyi de reklamverenlerin etrafında aklı başında biri yok mu aynılaşmaya itiraz edecek olan?

http://www.nuranyildiz.co...dan_gecen_2013_03_04.html
--spoiler--
Reklam şarkıcısı.
yaptığı komik şarkı şarkı sözleri ile dünyanın reklam parasını kazanan nev-i şahsına münhasır sanatçıdır.