bugün

"neden hiç oscarımız yok, baba bize niye bir heykelcik dahi getiremiyorsun," diye hayıflanan ülke sinemasının dahi bence görmezden gelemeyecegi bir hayat hikayesine sahip bestecidir..

gerçi degil burda entry döşemek çarçaf çarşaf ortalıkta reklamını yapsan bu adamın yine hikayesinden film yapmayı bir kişi akıl edemeyecektir..

kötü bir yerde, haticenin hüzünleri sattım şarkısında tanıştım kendisinin varlıgıyla..

hatice bacım şarkıya giriş yaptı " dedim olamaz bu çok güzel bir şarkı hatice nasıl böyle bir şarkıyı alabilmiş " baktım söz müzige kim diye, nicolas joy diye biri, sırp şimdilerde müslüman srebrenitsa katliami magduru..

kim bu nicolas yav diye hayıflandım, sözü için aynı şeyi söyliyemem belki de müzigi bu kadar müthiş olabilecek bir şeyi bir türk yapamazdı zaten dedim içimden ama nicolas joy olup bu denli türkçe falan ne alaka dedim..

srebrenitsa katliamından kaçmış abim, anlattıklarını göz önüne getirmek çok zor. belki bu yüzden film olmakta zorluk çekilebilir hayat hikayesini sinemaya aktarmak.

şöyle diyor joy reyis, " tırnagından çocugunu arayan anne vardı"

bakın bunu duyupta üzülmeyecek tüyleri diken diken olmayacak insan yoktur.. annenin elinde bir tırnak çocugum nerde diye arıyor.. allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın, hani tarif edemezsin.. film konusu yapsan bu sahneyi anca 1 yılda falan tamamlarsın, dayanamazsın..

neyse işte nicolas joy, türk ordusunun kararlılıgı sayesinde kurtarılıyor, ülkeye getirliyor, fakat joy tedirgin bunlar da bize bir şey yapabilir, ne zaman yapacaklar, niye yapmıyorlar acaba diye düşünüyor..

fakat bu sefer gelenlerin kurtarıcı oldugunu anlıyor..

ailesi katliamda öldürülüyor..

kendisi de türkiye'de bir aileye evlatlık veriliyor..

pek ailede evlatlık oldugu için fazla sevilmiyor ama o bunu dert etmiyor ve de eleştirmiyor şükür ediyor.

sonradan müslüman oluyor abimiz..

baktım twitterina, bir türkten daha koyu türk gibi sloganlar atıyor. ülkesine sahip çıkıyor..

ama bir allahın kulu da çıkıp adama sahip çıkmıyor, gerekirse izlenmesin diyip hayatını film yapmıyor..

yahu daha ne bekliyorsunuz, tırnagından çocugunu arayan anneyi kısa film tadında 10 dakika süreli olmak kaydıyla betimleyin yeter..

fazlasına gerek bile yok..

söz konusu röpörtaj:
http://www.haberturk.com/...8321-once-annemi-vurdular