bugün

şarkıyı, şarkıya gireceği yere kadar sarmak.
Etrafınızdakilerden ceketinizi çıkarmak için izin istemek.
Ben neşet Ertaş'ın şarkıya girişini bekleyen adamım seni mi beklemicem sevdiceğim.
Yavaş yavaş kül tabağı sigara ve çakmağı hazır etmek lazım çünkü birazdan dünya ile bağlantınız kopacak.
kutsallarından biri neşet ertaş olan bir bozkırlıyım, neşet baba girizgahı uzun tutuyor diye sızlananlara bu sebeple diyorum ki: (bkz: sen ne anlarsın lan y*avşak)
Popüler kesimin ozanı, hiç sevmem.
elektriği suyu yatırıp gelmek.
türkü diyeydin... eyiydi...

not: şarkı da ne ki muhterem?
Nöşöt örtöş şörköyö görönö ködör yöpölöcöklör.
neşet ertaş hazır şarkıya girmeden, panik yapmayarak, yavaşça müziği kapatmak ve kurtulmak.
zıgarayı yakıp arkaya yaslanmak. evet. teşekkürler.
Cahiliye devrine toplumca geri dönüş sağlayıp dünyanın rengine tekrar kanmak.
tam 3 dakika 18 saniye sürecek sorgulama sürecidir. hayatı, aşkı, mutluluğu, malı-mülkü sorgulamalık kocaman 3 dakika 18 saniyedir.

behzat ç. için ise "rakı koy la" diyip ucunda A harfi olan yadigar tesbine bakmakla geçecek bir süredir.
Hiç dinlemedim dinlemediğim için de bir kaybım olmadı. Türküler bizim kültürümüz vatan millet sakaryamız hebehübe gibi saçmalıklardan sıyrılırsanız dinlemek zorunda olmayanlara da saygı duyarsınız. Saçma sapan türkülerin devri çok şükür ki bitti. Bir de uzun intro yapıyormuş çünkü sanırım başka bir haltı yok.
Nil karaibrahimgil’e katılıyorum.
"çocuktan şikayetçi değilim, beni üzen şey eşyalarımın çalınması değil bu ülkede hala çocukların hırsızlık yapıyo olması."
birtakım şeylerdir. behzat amirim olsa " rakı koy la" derdi.
bir rakı açıp yanına şalgam doldurmak, peynir dilimlemek.
Omlet yapılabilir.

Neşet babaya laf etmeyin diyenler var da anlamadım bu Neşet bu kadar önemli ne yapmış? Şarkı söylemiş, Güzel de söylemiş olabilir tamam takdir ediyoruz ama mesela hangi derde derman olmuş?

Yeteri kadar değer verin abartmayın.