bugün

5-6 yıldır mahsun kırmızıgül'ün çekmeye çalıştığı sinan çetin ile birlikte senaryosunu yazdığı film. ilk başlarda mahsun kırmızıgül'e mustafa sandal'ın daha sonra da şahan gökbakar'ın eşlik etmesi gündeme gelmişti ama çeşitli sebeplerden dolayı bir türlü çekilememişti film. ama mahsun kırmızıgül'ün beyaz melek filminin altından başarıyla kalkmasından sonra filmin çekilmesi yine gündeme gelmiştir. mahsun kırmızıgül'ün bu yaz filmi çekmesi bekleniyor.
mahsun kırmızıgül'ün çekeceği dizi nedeniyle yine ertelediği proje.
başlığı gördükçe "Bitlis değil mi lan?" diye söylettiren entry.
Güneşi New York da gördüm. Ama daha bi farklıydı sanki!
2009 eylülünde çekimlerine başlanacağı söylenen film. mustafa sandal'ın röportajlarına göre beren saat de olacakmış filmde. mahsun sonunda amerika'ya gidiyor bakalım onların başına ne gelecek ?
gecenin kanatları filmi nedeniyle bir başka bahara kalmış yapım.
filmin soundtrackının basında mahsun nun annesi lov lov mahsun diye bagırıyormuş.
(bkz: mustafa sandal) 'ın da bu filmin kadrosuna dahil olduğunu öğrenince şaşırdım. üstelik mahsun, musti'yi on iki yıl bekledim gibi iddalı bir açıklama da bulunmuş. bitse de görsek dedirten filmdir. ayrıca fettullah gülen'in hayatı ile çok örtüşen bir hikayesinin olması şaşırtıcı. filmin amacı türk sinema tarihinin gişe rekorunu kırmakmış her film öncesi yapılan kilişe açıklamalar dan. şansı yaver gitmezsse ve beyaz melek'i geçemezse mahsun'un işi zor gibi görünüyor.
yeni mahsun kırmızıgül filmi.adı enteresan.güneşi gördüm filmindeki hatayı yapmamak gerekir.çok büyük umutlarla gitmemek gerekir zira az da olsa hayal kırıklığı olabiliyor sonra.kendisine başarılar diliyoruz.
berry gel john anne berry geeel...
(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)

konusu bilinmese bile güneşi gördüm den daha komik olamayacağı** tahmin edilebilir.

film sonrası editi: ccc haluk bilginer reyiz ccc
konusunu sağlam kaynaklardan öğrendiğim film. fetullah gülen'in hayatının anlatılacağı ve cemaatciliğin sert bir uslupla eleştirileceği ciddi siyasi içerikli bir filmmiş. umarız mahsun'un başı ağrımaz.
merakla beklenen film. gişe rekorlarını kırmaya yakın mahsun bey.
bir mahsun saçmalığı daha olarak yerini alacak yapım, kendi çapında debeleşip duruyor işte, hadi hayırlısı bakalım. zamanında güneşi gördüm için osuruk gibi kopup geçecek demiştim bunun için de aynısı diyorum, kokup geçecek.

10 milyon harcamış diyorlar bir de, yazık lan...

edit: özetini izledim de bu mahsun denen adam ne kadar eğreti durmuş orada yahu, dangozda ne tip var ne ses, mustafa sandal'a bu adam laik devlete düşman gibisinden birşeyler söylerken yarım yarım yarıldım.
(bkz: benimde londrada bes minareyi cekesim var)
Hiçbir Mahsun Filmi izlemememle birlikte, birkaç sahnesini haberlerde gördüğüm bu filmi nedense ilgimi çekmeyi başarmıştır.
Erkan can, mustafa Sandal, Haluk bilginer gibi isimlerin olduğu çekimleri güzele benzeyen bir film.
mahsun kırmızıgül resmen şarkılarına klip çekiyor hemde uzun metrajlı allah akıl fikir versin anladı zaten bu iş böyle olmayacak haluk bilginer'i oynatmış , neyse izlenir ki bu hem toplum mecbur bırakıyor izlemeye. (bkz: bitliste beş minare) (bkz: memleketim) new york ve bitlis hakkaten çok benzer şehirler *. bitlis ermeni zulmü gördü , rus zulmü gördü , açlık gördü , işsizlik diz boyu, şu anda internet bağlantım bile gidip geliyor, halaa elektrik ve telefon direkleri var , halaa köylerde okul yok , beş minare restore edilmezse böyle bakımsız kalırsa bir gün tepemize yıkılacak*. herkes bizi bitlis'te beş minare türküsü söyleyip her gece sıra geceleri yapan küçük ama mutlu doğal kendi halinde şirin * bir il zannediyor. açlık , sefalet , işsizlik , tekel ... *.
(bkz: five minarets in new york)

isvicre ye kapak olsun. 5 minare ulan, boru mu?
Fragmanı;

http://www.dailymotion.co...e-2010-fragman_shortfilms
(bkz: new york kapı şen olur)
hicbir recep ivedik filmine gitmedim, yahsi bati ya da gitmedim gitmem de turk sinemasina destek olun diye cikarilan hicbir sacma sapan filme gitmedim gitmem. ama bir gercek var ki mahsun da gunesi gordum yaptigi butun filmlere ilk seanstan gitmek te farz oldu.

hala da bir filmini bile izlemeden mahsun u elestirenler var, bir de bu insanlar kendilerine entellektuel diyor. gidin arkadasim bu filme kacirmayin. mahsun a destek turk sinemasina destektir.
mustafa sandal in fragman bile olsa hic bu kadar karizmatik gozukmedigi bir yapim. gercekten izlemek icin sabirsizlaniyorum. helal olsun mahsun a.
yüksek çözünürlüklü fragmanının aşağıdaki linkten izlenebileceği film;

http://www.fragmanpark.co...York%27ta+Be%C5%9F+Minare
bence işin içine biraz daha teoloji katıp, daha iyi bir polisiye film yapmak amacında mahsun kırmızıgül. ama ilgimi çekti. **
isminden yapımın şahan gökbakar yada şafak sezer türünden bir saçma komediyi andırmasına rağmen kaliteli bir işe benzeyen film.

(bkz: koştursun efenim piyasada)