bugün

memleketin şu halini görünce sarfetmekten kendimi alamadığım, özlem belirten cümle.

umarım bir yerlerde vatan için çalışmaya devam ediyorlardır.
en son kahramanmaraş'ta ve bahçelievler'de görmüştüm, belki idil biret konseri çıkışında uğrarlar yeniden.
tüm siyasi çalkantılarda geriye çekilip siyaset sahnesinden toz olarak sonrasında oluşacak toz dumandan oy kapma stratejileri gereği bir süre sonra ortaya çıkacaklardır.
bakınız doğu perinçek ne diyor;

''özellikle abd'nin ırak'ta telafer'e yaptığı operasyonlardan sonra, türk-islam sentezciliği iflas etmiştir. türkçü ve islamcı olduklarını söyleyenlerin, türkmen kardeşlerimizle bir dayanışma göstermeleri gerekmez miydi?

düşününüz 'tanrı dağı kadar türk', ancak abd işgalcilerini görünce, tanrı dağları taklamakan çölü gibi düzleşiveriyor.

'hira dağı kadar müslüman', ancak abd ordusu müslümanları katlettiği zaman, o müslümanlık hira dağının mağaralarına saklanıveriyor.''

adam haklı da...
bir yere gitmediler! rahat olun! türk milliyetçisi her zaman vatanını kollayacaktır, kollamayanlar olsa da!
uludağ üniversitesi merkez kantininde elalemin karısı kızı hakkında konuşup kurtlar vadisi izliyorlar.
bakkala ufak alamaya yolladım.
sokaklarda önüne gelen yağmacıyı, iti kopuğu, vatan haini hanzoyu öldürmek için uygun zemini beklemektedirler. en azından ben öyle inanıyorum.
milliyetçiler, vatanını sevenler burdalar.uğraşıyorlar.
herşeyin bir zamanı vardır diye sabrediyorlar.
ülkücü den kasıt olarak vatanını milletini seven insanlarsa eğer biz burdayız ve hep olacağız.Ama eğer kasıt bütün mahalle kavgası yapıp akşamlarıda ocaklarında demlenen çocuklarsa onlar ne düşünüyo bilmek lazım.
(bkz: ülkü ocakları +18 olsun) (bkz: ülkü ocaklarının özelleştirilmesi)
mahallede kavga çıkmış oraya gitmişler ordan görükleye geçiceklermiş ordanda kavga haberi gelmiş.
gereksiz sorudur. adım atılan çoğu mekanda ülkücüler mevcuttur. adım atılmayanları bilemem ama. bi de top sakal bırakmayın, ülkücüler içeri bırakmaz.
bir işaret veya bir kıvılcım bekliyorlar.
"ya sabır çekiyorlar", çekecek sabır kalmayınca herkes görür neredeler...
kim Türkiye için bişey yapıyor?
Millet birbirini yemekten Türkiye için bişey yapmaya fırsat bulamıyor.
Nereye mi gitmişlerdir? (hemen bir tahmin)
Kim bilir kimin istihbaratını almışlardır da kılla tüyle uğraşıyorlardır..
Bahar şenliğinde enerji içeceği içen bir çocuğu bira içiyor zannedip dövmeye de gitmiş olabilirler..

(bkz: ülkücü ve komünistlere götüyle gülen insan)
provokasyon yapan genç komünistler rahatsız, zira ülkücüler provokasyona gelmiyor... terörün amacı bu dedik, iç savaş çıksın diye anarşizm oluşturuluyor dedik, gaza gelmeyin vatansever kardeşler dedik, emellerine ulaşamayacaklar dedik... birileri çıkıp hala gaz veriyor, ben bu birilerinin pkklı olmasından şüphe ederim...
ruşen çakırın 2003 de yayınladığı kitabının adıdır.
kitap iki ana bölümden oluşuyor. birinci bölümde ülkücü hereketin liderleri, önde gelen kadroları, aydınları ve bu hareketi yakından izleyen uzmanlarla yapılmış 45 röportaj var. koray aydın, ramiz ongun, ümit özdağ, muharrem şimşek, ozan arif, muhsin yazıcıoğlu, mehmet gül, tuğrul türkeş, namık kemal zeybek, musa serdar çelebi, saadi somuncuoğlu, esat öz, ali güngör, yılma durak, meral akşener, cemal enginyurt, atilla kaya, azmi karamahmutoğlu, ömer lütfü mete, ahmet turan alkan, sülemyan seyfi öğün, tanıl bora, kemal can...
ikinci bölümdeyse, türkiye'nin dört bir köşesindeki ülkücüler tarafından yollanmış 376 mektup yer alıyor.
ayrıca burdalar hiç bir yere gitmediler.bugün durgun sessizlerse yarın kopacak fırtınanın işaretini vermektedirler.