bugün

1 ay önce verilen şehitlerin hesabını kim verecek yarrağım diye cevap verilesi söz.
masa başında 'bokunuzu yiyim artık eylem yapmayın' diye yalvarıldığının göstergesidir.

hayır, adam; 'barış için bana ibne bulun' dese sıraya gireceksiniz amino.
ak parti icraatıdır. helal olsun. önümüz yaz. ülkemin dağlarında piknik yapacağız.
Şehit olmadığı ya da bundan sonra hiç olmayacağı anlamına gelmez. Şehit verilirken de haberi geç gelip ertesi gün ört-bas ediliyordu zaten. Sanki sorun hakikaten çözülmüş gibi böylesine hassas bir konuda embesil embesil konuşan kimselerin varlığı rahatsızlık vericidir.
halkın tepkisi ve verilen tavizlerin açıklanması ile karşılaşılacak kamuoyu tepkisi neticesi ile atılacak bir geri adımda burnumuzdan fitil fitil getirtilecek kazançtır. kaşık ile verilen kepçe ile geri alındı hep bu milletten. uyanın artık biraz.
pekakanın istediği her şeyi almaya başladığındandır.

şehit olmaması sevindirici tabiki, ama bir de madalyonun diğer yüzü var. peki madalyonun diğer yüzünde ne var? her şey herkesin gözü önünde apaçık yapılıyor zaten. bu olanları anadan doğma ağma olan biri bile rahatlıkla görebilir - kalp gözüyle - ama bizim at gözlüklü andavallar gözüne ne kaçtıysa görmek için bakmayı bir yana bırak, görmemek için gözlerini yumuyorlar.... görmek istemedikleri şeylere bakmadan " bakın hiç şehit olmuyor " diyorlar. ulan bende istemiyorum şehit olmasın, 20 yaşındaki ana kuzularının bu eşkiyalar yüzünden canlarının alınmasını ama ortada pekaka gerçeği varken, ülkemiz pekakaya peşkeş çekilirken, neyleyelim, hala kafamızı kuma mı gömelim?
yakında gelir inşallah dedirten önerme. Şehit olmak ne güzel. Garanti cennete gitmek söz konusu. Şehit olmayanlar düşünsün. Ne mutlu evladı şehit olan ana babaya.
umutlu yarınlar daha aydınlık gelecek demektir.
şöyle düşün;

gecenin bir saati adamın biri evine girdi elinde silahla, sen o sırada huzurla yatmış uyuyorsun yatağında. adam yanına geldi ve kalk siktir git lan buradan, bundan sonra burası benim, çıkmazsan öldürürüm seni dedi! sen de ne oluyor?, sen de kimsin? vs diye bile itiraz bile etmeden topladın tasını tarağını çıktın gittin evden.
ne oldu? bak ölmedin hayattasın değil mi? peki bu bir başarımı? sana göre. sanırım öyle.

edit:
sen tecavüze yeltenene direnirsen o bir tecavüz veya tecavüz girişimi olur. ama yok aleti kaldırmış gelen adama, ben domalayım sen gel vur dersen zaten hukuken bir sorun yoktur ortada. onun gibi bir durum yani.
* silahların susması ve kanın durması eğer her zaman doğru çözümse, kurtuluş savaşına da gerek yokmuş esasen. neden kan dökelim, şurada kardeş kardeş yaşamak varken denilip, ülke fransıza, ingilize bırakılabilirdi. onca adam niye ölmüş ki hiç anlamadım gerçekten.

ne geri zekalı adamlarmış lan! kimsenin aklına gelmemiş mi böyle bir çözüm?
akp'nin pk'yı muzaffer ilan etmesinden dolayıdır.

adamlar silah kullanmadan akp adamlara istediğini veriyor. Bu saatten sonra pkk silah kullanıp canlı bombalı eylem yapıp niye kendi militanını heba etsin.

Terör örgütü ile mücadele yerine terör örgütüne yataklık eden bir hükümet olursa böyle olur.
tayyip'in sayin (!) abdullah ocalan ile kanki olmasindan dolayi adamlar artik silah tutma zahmetine katlanmiyorlar. soylemeniz yeterli kankiler isterseniz turk bayragini da kaldiralim.
Bu derin sessizlik ardından büyük çığlıkları mı getirecek? Ortaya koyulan uzlaşı süreci büyük güçleri memnun mu etti ? Yoksa gerçek bir barış harekatının dönüm noktasını mı yaşıyoruz? Bekleyip göreceğiz...
yakalanan veya öldürülen terörist haberi gelmemesi ile paraleldir. dağda piknik yapıp zaferlerini kutluyorlar zira.
tayyip edoğan ve ekibinin büyük başarısıdır, mevsim olarak pkk nın saldırıları için müsait şartlar oluşmuşken cudi dağlarında halay çeken vataşları görmek geleceğe dair umutlarımız yeşertmektedir.
mutluluk veren durumdur. şuan madem bu durumdan memnunuz, son 5 senedir yüzlerce şehit verilirken neden isyan noktasına gelmediniz? madem amacınız şehit haberi duymamak. son bir aya kadar ölenler neden öldü de sen tepki vermedin? insanlar ölürken kalleş pkk deniliyordu da ölmezken neden "devletlum sen çok yaşa" deniliyor? ve senin vicdanın buna nasıl el veriyor? tamam gençlerin ölmemesi en büyük güzellik ama ölürken de şimdi övdüğünüz insanlara bir söveydiniz.
hep böyle olsa diye düşündüren durumdur.
son 1 ayda, daha önce verdiğimiz 30 bin şehidi tekrar tekrar şehit ettiklerini söylediğimizde ne cevap verecek diye merak ettiğim mahlukların düşüncesidir.
iki kardeş anlaştığı içindir.*
fransız nickli muhafazakar yazar sıçmığıdır.. vatanı sattılar ondan.
1 ay değil 3 ay olan süredir.
çünkü akkpkk yüzündendir ve onlara oy veren %50 yüzündendir. çünkü asker dağda operasyona gitmediğindendir. kışlasında kaldığı ve teröristlerin güle oynaya ırağa çekilmesini beklediği içindir.
Bordo klavyeli ve muhtemelen askerlik yapmamış ak parti düşmanı ergenlerin zoruna giden olaydır.
bir embesil beyanatı. tabiki herkes kan durmasını ister o ayrı. ama bazı beyin özürlü angutların buzdağının görünmeyen kısmından bihaber oldukları için böyle saçma sapan başlıklar açması doğal. kürtler istediklerini aldılar, akp desen halkı bir güzel uyuttu bi dahaki seçimlere koltuğunu sağlamlaştırdığının zaferini kutluyor, abd desen bop için bir adım daha yaklaşmış durumda zaten hepsi onun başının altından alan memnun satan memnun tabi şehit haberi gelmez. yine ezilen biz türkler.

20 yaşındaki şehitlerin kanıyla rant sağlayanmış o ağzındaki haşmetli yarrağı bi çıkar önce de sonra konuş.
ananı satarsan ona tecavüz etmeye yeltenen çıkmaz. bilmem anlatabildim mi?