bugün

allah gani gani rahmet eylesin.
kendisine tanrı'dan rahmet, yakınları ve akrabalarına sabır diliyorum. başımız sağolsun.

bu arada giderayak yine kendimi salak gibi hissettirdi, büyüksün üstad...
büyük adamdı.
elveda büyük usta. Allah rahmet eylesin.
(bkz: nejat uygur oyunları)
mekanı ucmağ olsun büyük üstadın.
(#16161416)

güzel hatırlanacak...

rahmetle.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/nejat-uygur-123717/

son çınar da yıkıldı...
ölmesi sikimde olmayandır. hadi siz hümanist rolünüze devam edin. sikinizde olmadığı halde en ufak üzüntü yaşamadığınız halde üzüldü rolü yapın. benim gerçekten sikimde değil.
çok belaltı espriye sığınırdı öztürk serengil gibi.
yine de sevenlerinin başı sağolsun.
http://www.mynet.com/habe...nejat-uygur-oldu-864984-1
nur içinde yat büyük usta.
çocukluğumun renkli simalarından biriydi kendisi. ve ölümüyle o renklerden biri daha sönmüş oldu.
güldürü tiyatrosu kültürünün son temsilcilerindendi.
mekanının cennet olması dileğiyle, güle güle usta.
tiyatro oyunlarıyla büyüdüğümüz, akşamlarımızın eğlencesi olmuş değerli tiyatro oyuncusudur.

allah rahmet eylesin.
Rahmetli Yusuf Hayaloğlu ndan geliyor.

"Nejat Uygur" da öldü Nalan
iyi kalpli amcaları birer birer ugurladık.
ve dünya kirlendi, filmler bozuldu
O masum sevdalar yasanmıyor artık...
mekanı cennet olsun.
zamanında yaptığı bel altı esprilerle yerden yere vurulan, kısmi felç geçirdiğinde haberlerde kısaca yer verilen, öldüğünde ise her unutulan insan evladı gibi hatırlanan, taltif ve saygı ile ebediyete uğurlanan, türk tiyatrosunun mihenk taşlarından biridir. allah rahmet etsin.
Tuncel Kurtiz'den sonra Nejat Uygur Usta da gitmiş.. Demek ki öbür tarafta çok büyük bir oyun oynanıyor, ustalara ihtiyaç var..
"Hayat gelip geçiyor ağlamakla gülmekle, zaten komiklik yapıyorum ben böylesine bir dünyaya gelmekle..." Bir perde daha kapanmış sonsuza bugün.
"Yeni seçilecek yönetimden üç beklentiniz" nedir sorusuna üç kere "Galatasaraylılığı unutmasınlar" diye cevap vermiştir, Nejat Uygur.

allah gani gani rahmet eylesin.
hobi olarak eskişahir'de paraşütçülük yapan, argo kelimeleriyle güldürü tufanına tutan, tiyatro tarihimizin gelmiş geçmiş gelecek en büyük tiyatrocularındandı. Allah rahmet eylesin.
büyük tiyatrocuydu. allah rahmet eylesin.
" alo orası tımarhane mi?" diye bir oyunu vardır ki, şu an bunu her alana uygun olarak söyleyebiliriz. eh hayat böyle, dakikalar bazen pek uzun, ömür çok kısa. baş sağlığı dilenir ancak.
(bkz: rest in peace)