bugün

--spoiler--
bizim ilkokulda sobalıydı okulumuz hatta hocamız kendi taşırdı odunları falan ama biz hiç isyan etmedik.
Yer: Rize/Kalkandere...
--spoiler--
-da kürt sorunu var? diye devam etmesi gereken konudur.Evet neden lazca ya da çerkesce hiç sorun olmamıştır bu ülkede de hep kürtçe olmuştur,neden tartışmasız en ezilen ,en ikinci sınıf muamelesi gören halk olmalarına rağmen,çingeneler değilde hep bu ülkede istedikleri herşeye sahip olmuş,hatta herşey olmuş kürtler bu vatana başkaldırmaya,saldırmaya,bölmeye kalkmışlardır,neden bu ülke kırk çeşit etnik ırkı büyük bir cömertlikle kucaklarken,o kucakta emdiği memeyi ,bir yandan da sürekli ısırmaya çalışan tek çocuk hep kürtler olmuştur.cevap mı:besle kargayı oysun gözünü müdür yoksa?
çünkü,demek ki bunların yedikleri çanağa sıçmak gibi iğrenç bir karakterleri yok.
kesinlikle doğru bir önermedir. diğer taraftan hemen yok efendim lazlar çerkezler asimilie olmuştur diyen beyinsize sormak lazım hiç bir yayla şenliğine gidip orada 3000 kişinin horon oynadıgını görmüşmüdür acaba. onlar kürtlerden daha çok sahip çıkarlar köklerine ve ülkelerine.
çünkü bunların dışında sorun oluşturan kürtlerin tek iddiası şudur:asimile oluyormışlarmış da ,ona karşı çıkıyorlarmış da!!ulan biri de söylesin bu dünya tarihinde asimile olmadıkları tek bir an!!!
ta 1453 yılındaki bir fethi bile halen içlerine sindirememiş kompleks budalası zavallıların,yediği kaba sıçmak konusunda elbet bir rahatsızlık duymayacakları bellidir denilesi bir sorudur.
yasadışı işleri çingenelere yada başkalarına yıkmak isteyerek,kürtlerin bu ülkede (uyuşturucu mafyası,kadın ticareti,insan ticareti,organ mafyası,dilenci mafyası,her tür kaçakcılık....) gibi bütün yasadışı işlerin baş aktörleri olduğunun üzerini kapamaya çalışan kürt yazarın elbette kabullenemryeceği bir sorudur.
Çünkü bunlar tuvaletlerini tencereye değil wcye yapıyorlar.
nankör değiller çünkü ekmek yediği topraklara ihanet etmiyorlar.
aslında kürt sorunu diye bir şey yoktur. tek sorun, türkiye de "vur emri" ve idam cezası olmaması sorunu vardır.

(bkz: şehirdeki terörist için polise vur emri verilmesi)

(bkz: idam cezası türkiye ye huzuru geri getirecektir)
hey, çünkü biz bir aileyiz jack!
çünkü onlar bu ülke benim der, şurdan şuraya kadar benim demezler !

kürtler farkında mı bilemiyorum, birilerini sahip çıkmakla ve kendilerini bu zümrelerin dışlaması ile yakınıyolar ya, öyle değil dostum. ben diyosam bu ülke komple benim, sen de diyeceksin. hepsi benim dersen hayatın değişir, dostun değişir, düşmanın değişir, gücün değişir. yapabiliyo musun?
(bkz: yediği kaba sıçmayan insanlar)
asimile olduğumuzdan değil, zamanında kızıl ordu bizi katlederken "21 mayıs 1864" Türk devletinin bize kucak açmasından dolayı kaynaklanmayan sorundur.
bizimde kendi dilimiz, kendi yemeklerimiz, kendi geleneklerimiz, kendi törelerimiz var. aramızda yabancı yokken çerkesceden başka dil konuşmayız.
Şeyh Şamil'in torunlarından vatana ihanet beklemek bile hatadır zaten.
ulan it diyen arka kapı köpeklerine,lan geri zekalı yediği kaba sıçmanın o kabın sahibi olmakla bir alakası yoktur,sahibi olsan da olmasan da yediği kaba sıçmak en büyük şerefsizlik ve iğrençliktir, ayrıca asıl cahil arkadaşlara,bu gruplar elbette kültürlerini korumak isterler ama bunu vatan hainliği için asla bahane etmediler ve aslını bilmeyen arkadaşlara bu kürtlerin nüfusu 20 milyon falan değildir ve ayrıca toplam nüfuslarının çok az bir bölümü o bölgede yaşamaktadır, şeklinde yorum yapılması mümkün olan bir sorudur.

denilesi kalıbını kullanmadan tanım: etnik kökenle ilgili bir sorudur.
güncel Önemli Başlıklar