bugün

Çünkü nişanlıyım. dağılın şimdi.
öncelikle yazılanlara bir baktığımda şunu söyleyebilirim;

olayı psikolojik ele almak gerekirse; (belirteyim: psikoloji alanında bir eğitim almadım kendi gözlemlerim ve düşüncelerim sonucu ortaya koyduğum fikirlerdir hatta bu psikoloji bile değil bildiğin gözlem)

iyi erkek kötü erkek ayrımındaki fark şudur kendi çıkarları için yaşayan kişiler daha havalı gelmektedir çünkü bunlar genelde başarılı ve kendini bişeye adamıştır kızlar bunları çekici bulur çünkü; orayı bende anlamadım ama kötü erkekler daha havalı bu bir gerçek aslında havalı olan iyi erkeğe de kötü erkek diyoruz o da ayrı bir konu neyse iyi erkeklerde fedakardır sevdiği için herşeyi yapar kendinden ödün verir ki genel olarak türk toplumundaki algı erkeğin güçlü olması yönündedir kızlar böyle zırt pırt ödün veren erkeği çekici bulmaz çünkü dışarıdan güçlü görüntü vermez güçsüz erkek= bunu neye eşitlesem karar veremedim neye eşitlesem eşitlediğime yazık olacak güçsüz erkek en kötüsüdür yani kızların gözünde güçsüz dediğim karakter açısından belki öyle değilsinizdir ama presnsip sahibi olmadığınız için öyle gözükür. kötü erkek olarak tanımladıklarımız ise zaten bir şey ile uğraşmaktadır daha önceden ve yapacağı fedakarlıklar sadece o uğraştığı içindir kızlarımız da uğraştığının yerinde olmak ister zor elde edilen yerinde durmayan erkeğe kötü yakıştırması yaparız ve bu elde durmayan kişi sizi kendine daha çok çeker ya uzun lafın kısası; iyi erkeklerde vardır ama size çekici gelmiyor çekici gelesiye kadar kötü erkeklere devam.

ama şöyle birşey de var kendi zevkleriniz yetiştiğiniz ve bulunduğunuz ortamın karışımından şekillenir bu yüzden de ara ara zevkleriniz değişir ama bazıları hep aynıdır mesela benim için kızın fiziğinin, ellerinin ve saçlarının iyi olması vazgeçilmezdir bu yetiştiğim ortamdan kazandığım bir zevk ama değişkenlik gösteren parametrelerde vardır mesela bir süre acaip sarışın hastası iken şu an kızıl seviyorum

üstteki paragraftan çıkarılacak olay ise girmeye çalıştığınız ortamlar sizi daha havalı değil daha iyi biri yapıyorsa iyi erkeklere rast gelirsiniz
Belki de bizde iyi kadınlar değilizdir, o yüzdendir?
(bkz: Yok ki)
bu cumartesi günü topladığımızda irdelemesi gereken konu bu beyler.
Allah şahidim Hepsi iyidi; özel ve güzeldi.

iyi, güzel, nitelikli, gelişime açık ve de deli gibi hevesli,
olaylar karşısında kaygılı ve de ilgili ama en güzel süs ve makyaj olarak eşsiz ve solmaz bir tebessüm taşıyan,

özentilik ve taklit yerine öz nitelik ve kabiliyetlerini inkişaf etmesine "doğal" olarak çabalayan,

olduğu gibi olup, art niyet, içten pazarlık ve de riyakarlık taşımayan; yani düz, standart, normal yani sıradan yani olması gerektiği gibi ve kadar fazlası değil kadınlar olursanız ve onlardan da bunu beklerseniz zaten mıknatıs gibi çekersiniz arkadaşlar.

itiyorsunuz, gidiyorlar.

Varolsunlar,

iyi erkekler; erkekler iyiler, aslında hepsi iyiler.
Piç erkeklerden başınızı kaldırıp etrafa bakmadığınız için olabilir mi? Tanım olarak, haksız bi yakınma.
geliri olan adamla, gideri olan kadının denkleminde iyi erkeğe yer yoktur.
çünkü iş iyi birini bulmaya gellince cenabetleşiliyor.
Evrene ne bırakırsan onu alırsın.
Senn lanet lanet dolan ortalıkta ondan sonra vay erkekler kötü.
"Bütün"erkekler kötü.
Allah allah hepsini nasıl tanidin masallah.

Kural 1. Genelleme yapma
Kural 2. Negatif olma
Kural 3. Herkese verme , numarani
öncelikle iyi kelimesinin üzerinde durmak gerek. iyi nedir kime göre iyi ne kadar iyi ?
haliyle kişiden kişiye hatta toplumdan topluma belirli kuralları barındıran iyi olmak ve bunun insan üzerindeki duruşu. velhasıl neden tanışamıyorsunuza gelince

çünkü iyilik para etmez. Bildiğimiz anlamda baya para etmez. o yüzden.
Bize rast gelmeyen erkek çeşidi.
Kişi ayna misalidir. Kötü erkek yoktur. Kadın erkeği kötü yapar. Kötü kadınlarda yoktur adam kötüdür. Adamın kötü olmasının sebebide bir önce tanıdığı kötü kadındır. ilk kötüyü bulmak şart. Kötü insanın içerisinde uyandırılmayı bekleyen bir canavardır. Neden iyi insanlarla tanışamıyoruz sorunsalı psikolojik ve sosyolojik bir çok sebep barındırırken benim çıkarımım bu işin bulaşıcı olduğudur.
Çünkü siz kötü kızlarsınız.

Eğer daha da kötü kızlar olabilirseniz belki şirinleri bile yatağa atabilirsiniz.
Ulan zaten iyi erkek aranmıyor ki bu söylemler hep abartı balon şeyler. Kızlar kötü erkekleri sever iyi erkeklerle dertleşir denklem bu kadar basit. iyi erkek hala ergenliğini yaşayan kızın ilgisini çekmez onun saçma isteklerine saygı duyar ama yapmaz. iyi olan değil de kızları etkilemek için şaklabanlık yapanı seçersen bu sorunun cevabını gerçekten aramıyorsundur.
çünkü adam gibi adam olan erkeklere yüz vermezsiniz de ciğeri beş para etmez yavşaklar için kendinizden geçersiniz.ama sizde haklısınız günümüzde deveye diken, insana ......!anladınız siz onu yada seveni s.....kerler, s......keni severler.
Çünkü iyi olmak yetmez.
öncelikle iyi erkek tanımlasını çözümlemesi gerekir ve kendisini tanıması gerekir insanın. iyilik neydi, yakışıklılık mı. iyilik neydi, saygı mı. iyilik neydi, eğlenceli olması mı. iyilik neydi, zengin olması mı. iyilik neydi, özverili olması mı. bunlara karar verilmeli herşeyden önce.
Erkeğe bakmayı bilmiyorsunuz. Erkek dediğinin yukarda olduğu kadar, bir o kadar da yerin altında vardır. Yerin altındakine ulaşın.iyi adamlar hatunları ayarlayamadığından fuhuş yuvalarında eriyorlar. Onlar kurtulmak istiyor. Onların elinden tutun.
şimdiye kadar 3 tane kız da beni sen evlenilecek adamsın diye reddettiler.

hatta biri "ben seni çok üzerim, sen çok dürüstsün" dedi. manyak arkadaş bunlar alayı manyak.
her türlü pisliği yapıp sonra en düzgün adamla evlenme peşinde hepsi. boşuna değer vermeyin.
peçete gibi kullanıp atacaklar ve kullanan kişi en değerli aday olacak.
Çünkü seven değil siken yarar kızlara. Hep piç erkeklere bakarlar.
tanışıyoruz aslında ama kıymet bilmiyoruz. biz ne yaparsak kendi kendimize yapıyoruz.
Çünkü pic erkeklere olup bitiyorsunuz. Tamamıyla sizin hatanız. Ettiğinizi buluyorsunuz. Halbuki belki de ömrünü size adayacak nice iyi erkekler vardır. Ama siz görmüyorsunuz görmemekte ısrar ediyorsunuz.
çünkü piç erkekler size daha cazip daha eğlenceli geliyor. sonra ağlamaktan şişmiş gözlerle, burnunuzdaki sümüğü balon yaparak biz iyi erkeklerin yanına geliyorsunuz.
Çünkü bi eski sevgililerinden darbe yiyorlar bize de kötü davranıyorlar.
Adaletin bu mu dünya.