bugün

çünkü atatürk ... yeri dolduralamayandır. aşağıdakilerden herhangi birini sevebilir ama hiçbirinin yerine atatürt'ü koyamayız galiba.
(bkz: hz muhammed)
(bkz: fatih)
(bkz: süleyman)
(bkz: yavuz)
(bkz: fethullah)
(bkz: erdoğan)
(bkz: beyazıd)
(bkz: alp arslan)
(bkz: said nursi)
(bkz: menderes)
mete,atilla vs diye listeyi uzatmak mümkündür.
akşam akşam fethullah'ın araya nereden kaynadığını anlayamadığım bir liste görmemi sağlamış tespit.
sev diyen yok.saygı duy yeter.bırak da o şeref sevebilenlere kalsın.
Onu sev diyen olmadı sana yada bize. Sadece senden beklenen bu ay yıldız bayrağı altında o bayrağa bakarak istiklal Marşını özgürce söylediğin için ve başkalarınında söyleyebilmesini istiyorsan Atatürk'e saygı duy, onun görüşlerini benimse diyen var sana ki şu an onun yolundan gidilmedi ve bulunduğumuz yola bakabilen anlar.
atatürk'e de bok atabilmeliyiz, özgür ve demokratik bir ülkede yaşıyoruz, yani bizim daha doğrusu bizim beynimizi yıkayanların istedikleri doğrultusunda her şey mübahtır fikrini zikredenlerin en büyük meraklarının atatürk'ün tarihteki değeri ve önemi, inkilapları değil de ne yediği, ne içtiği, özel hayatı en önemli demokratik haktır evet. ama önce tarihi adam akıllı öğren, ezber değil öğrenme eylemi, ondan sonra magazin alanına girersin liselim.

http://www.itusozluk.com/...FDs%FDr+olmas%FD/@5821501

aslında gayet güzel ifade edilmişi var.
haklı ancak yardıran önerme.erdoğanla fethullah'ın orada ne işi varsa*
(bkz: neden atatürke tapmalıyız)
neden çok...
örnek olarak;
sadece bir sik'ten düşenlerin güttüğü padişahlığı kaldırdığı için.
adına idam cezası çıkartanların kancık karı gibi vatanını, milletini terkettiği zamanlarda bile 8 farklı ülkeye haddini bildirdiği için...
bir soru cümlesidir.sözlük formatına uygun değildir yani.
(bkz: dersimiz atatürk)
(bkz: seviyemiz lise)
(bkz: formatın içine zıçmak)
gerçek sevgi karşılıksız olandır. ben bir neden bulamıyorum atatürkü sevmek için.
bize yaşanılası bir vatan bıraktığı, o vatan üzerinde dinini yaşayabildiğin için.

her şeyi geçtim de, ilk entry'de erdoğan ve fethullah ne alaka, onu anlayamadım.

hz.muhammed (s.a.v.)'i oraya yazmak ise ayıbın daniskasıdır. o herkesten ayrıdır.
bu soruyu sorup cevaba göre yönleniyorsan zaten hiç sevme ama; emin ol ki bizim atatürkü sevme nedenlerimizden biri, şuan bu sözlüğe girip istediğimiz düşünceyi, rahatça ve bir baskı altında kalmadan yazıyor olabilmemiz. milyon örneklerden bir tanesi.
çünkü sen türksündür . türk olmayanlar zaten yalova kaymakamıdır.
konuştuğun dil, yazdığın alfabe dötünden mi çıktı ha evladım ?
benim senin ve bütün müslümanların rahatça dinini yaşayabilmerlerini sağladığı için,şuanda bağımsız bir ülkede ananla,bacınla rahat bir şekilte yaşayabiliyorsan bunu atatürke borçulusundurda ondan.
en başta türk olman sevmen için bi neden sevmesende saygı duymak zorundasın.cumhuriyet olmasaydı ülke nasıl olurdu hiç düşündün mü?konuştuğun dili yazdığın konuştuğun alfabe dil nerden geldi.bunları düşünmüyosun galiba hiç.
fetocular için bir sebep söylesem yeter; şu an bölmeye çalıştıkları bir "türkiye cumhuriyeti devleti" bile olmazdı. sen yine olurdun ama baban ingiliz anan rus olurdu.
elbette atatürke laf atabilmeliyiz ancak atatürkün laf atılacak herhangi bi hatası yoktur!
ben fethullah' ın yerine koyarım valla. ama münas... neyse.
zira türkiye'de kim hangi yolu tutarsa tutsun varacağı yer atatürk'tür. ama ki doğru yoldadır faydasını görür, ama ki yanlış yoldadır kafasını vurur. ölümünden sonra bin yıl geçse de bu gerçek değişmez.

(bkz: bir gün herkes atatürk ün dediklerine gelecek)
Sevmek zorunda değilsin, ama, biraz vijdan ve biraz da aklını kullanman gerekir.

O zamanın şartlarını ve ülkenin düştüğü durumu hayal edebiliyor musun? Tahtta ki padişahın basiretsizliğiyle ülke parçalanmış, her yer iç ve dış düşmanlarla sarılı.

Bütün bunlar bertaraf etmek için,cesaretle yola çıkmış bir önder. Öyle lafta " kefenle çıktık" demekle olmuyor.

Bügün üzerinde yaşadığımız bu vatan toprakları, o ve ona inanan silah arkadaşlarına borçluyuz

En azında, minnet ve saygıyı hakkediyor.
hiç bir şey bulamazsanız çok akıllı bir adam olduğu için bile sevebilirsiniz.
Neden atatürk'ü sevmemeliyiz? Desek daha az seçenek olduğu için kolay biter. en fazla içki içiyordu der susarsınız. Fazlası cahillik belirtisidir.
Çünkü o bizim atamız, insan atasını sevmez mi hiç ?
Yeri göğü yarattığı ve bize bütün bu nimetleri sunduğu için.