bugün

bilgi birikimden yoksun insanların öve öve bitiremediği şahıstır. 2 - 3 vurgusu güzel yazısından başka ileriye gidememiş türk düşmanı şeriat sevdalısı ve atatürk kinlisi bir insandır. söylentilere göre sigara, para, kadın ve içki onun herşeyi olmasına ramen dindar geçinir, insanlara ahkam kesmekten geri kalmazdı.

türklüğe ve atatürk e hakaretten geri kalmayan ingiliz yanlısı bu insanın aldığı cezalar ise şöyledir ;

- Türklüğe Hakaret: 9.6.1947 – 5.8.1947 (1 ay, 27 gün)
- Türklüğe Hakaret Davası Bitti, Son Posta, 6 Ağustos 1947
- Türklüğe Hakaret: 21.4.1950 – 15.7.1950 (3 ay, 25 gün)
- Tevkif Müzekkeresi, C. Savcı No: 950 / 5191
- Atatürk'e Hakaret: 15.10.1960
– 18.12.1961 (1 yıl, 65 gün)- 1960 / 3349 numaralı mahkûmlar için müddetnâme''Destân'' adlı şiirinde Cumhuriyet inkılâplarına ve Başbuğ Atatürk'e dolaylı yoldan hakaret vardır.

daha fazla bilgi için alttaki link :

http://www.toplumsalbilin...um/index.php?topic=1778.0

not olarak : http://www.milliyet.com.t...06/05/25/son/sontur34.asp
(bkz: andersen den masallar)

o değil de, mallar bunu niye bold vermiş, onu anlamadım:

--spoiler--
Alevler içinde ev, üst katında ziyafet!
--spoiler--

ne anlama geliyor sizce lan bu?
kendisini eleştirirken, atatürk'ün gençliğe hitabesiyle dalga geçen aziz nesin'i unutmaması gerekenlerin açtığı başlık.

ayrıca 1947-1960 arası inönücü despotik dönemdir. suçlamaların ne kadar doğru olduğu tartışılır.
sakarya şiirinde türkleri övdüğü ortada.
türklüğe hakaret dedikleri, "abdülhamid iyi adamdır" dediği için aldığı cezadır.

utanır adam bu kadar seviyesizce saldırmaktan!
statükucu ve milli şefcilerin zihniyeti ile aldığı cezaları sanki n.f.k. kötüymüş gibi göstermeye çalışanların gerçeğidir.

not: türkiyenin en büyük sorunu milli şefci zihniyetidir.
necip fazıl üstad kendisine atılan çamurlarla kirlenecek kadar küçük değildir.
siklenmemesi gereken yazarımsı yargısı.
kendisi sanki fuzuli de bi de tutmuş üstadların ustalığını, milliyetçiliğini sorguluyor ..
nazım hikmet de vatana ihanetten vatandaşlıktan çıkarıldı e napalım şimdi sevmeyelim mi onu da ?
can yücel bir sürü dava yedi, fakir baykurt mahkemelerde süründü, kemal tahir, osman yüksel serdengeçti, ve daha niceleri fikrini beyan ettiği için hapis yattı, onları da mı okumayalım?

senin zihniyetini sikeyim hissi uyandıran sikindirik serzeniş.
büyük vatan din millet ezan şairidir. gerçek budur. görmek istemeyenlerin gözüne gözlüktür.
Bir taraf sahiplenmiş birilerini necip fazıl, mehmet akif, 2. abdülhamid diğer taraf da aynı şekilde nazım hikmet ve aziz nesin gibi isimleri. ve bu isimler üzerinden birbirleriyle tartışıyorlar. herkes de kendi haklılığından vazgeçmiyor. kısır döngü yani. fikir tartışın kişileri değil. necip fazıl a gelirsek gençlik yıllarını içki kadın gibi şeylerle geçirmiş, daha sonra tövbe ederek dindar bir insan olmuştur. şiirlerini begenmeyen adam şiirden anlamıyor demektir. zevkler tartışılmaz denir ama bazen bu kural bozulmalıdır. sırf fikirleri yüzünden şiirlerini beğenmemek kara cahilliktir. aynı şey diğer şairler için de geçerlidir.
"ben eskilerimi çöpe attım, geçmişimi kurcalayan bana sen böyleydin ne oldu diyen kedi köpektir, bırakın çöpü karıştırsınlar".
Kapı gibi belgelerle ortaya konulan gerçektir.

https://odatv4.com/8-madd...l-gercegi-31012120_m.html

Yobazlara üstat olarak ancak böyle bir ahlaksız kumarbaz yakışır tabi.

Ulan şu çıyan sürüsü içinden numunelik tek bir adam gibi adam çıktı mı?
o nalları diken fesli bir şarlatan vardı

onun 30-40 sene önce ki hali

götü başı oynak.
Kumarbazdır ve örtülü ödenekten para almıştır. Adnan menderes, bir aralar kolluyordu kendisini. Tipik bir dinci yobazdır. Osmanlı diye kafa ütüleyip durur. Atatürk düşmanıdır. Dincidir fakat kumar oynarken yakalanmıştır ahhauaahau. Bu dincilerin ifşa olmasına bayılıyorum yahu.