bugün

olayı görüp hala nolmuş nolmuş diye soran tiplerdir.amaçları olay hakkında bilgi toplayıp çevredeki esnafa yada evdekilere aktarmaktır.sosyal sorumluluk sahibi insanlardır.birçok felaket haberi bu kişilerce karşılık beklemeksizin yayılmıştır.
o bizden biridirhiç aşağılanmaması gerekir çünkü biz türküz genlerimizde var ota boka musallat olmak
elleri arkasına bağlı yarı kambur vaziyette sigaradan bıyıkları sararmış tiptir
kesinlikle ve kesinlikle düz adamdır. belinde cep telefonu olan hani. tamam o işte.
ilginçtir. tespit insanı olan benle, aynı yerde ve aynı sebeplerden dolayı bulunması daha da ilginçtir. dur şimdi..
(bkz: bir adam vardı canı sıkılan)
-ne olmuş burda amca
+gel emrah seninle ilerde konuşalım
-konuşalım amca
+nuri alço'Yu tanır mısın
-hayır yine mi hayır olamazzz
meraklı tip söylemleri:
- abi ne oldu burda... yardım lazım mı?
- vay şerefsizler... sallandırıcan bunları bak bi daha yapıyorlar mı?
bir trafik kazası meydana gelmiş, yaralı ölü sayısı çoktur olay mahallini görüntülemek isteyen kameraman:_'çekilin ordaki benim babam'..diye feryat eder. bu durumu şaşkınlıkla dinleyenler kenara çekilir ve geçmesine izin verirler...
olay çok utanç vericidir. kameramanın yüzü kıpkırmızı olmuştur çünkü eşeklerle yüklü bir kamyon devrilmiştir. ölen eşeklerdenbaşkası değildir...
kendisininde başına bişeylerin gelmesi muhtemel olan şahsiyet.
ankara istanbul yolu nda trafik kitlenmiştir. sebebini anlayamadım ilk başlarda ancak ilerledikçe paramparça olan bir araba ve etrafa park etmiş bi sürü araba gördüm. bu insanların hepsi de dikilmiş arabanın başına bakıyor öyle.
(bkz: ne boş miiletiz yahu)
tahminen türktür.
Hiç işi olmayan kişidir. Kalabalıktan başka bişi yapmaz.
kendilerine bu durumu bir vazife bilen, bıkmadan usanmadan kamuya hizmet eden vefakar, cefakar halk kahramanları.
(bkz: gel lan gel bok var)