bugün

oha entryi yazar yazmaz başlık başa kaldı. neyse efenim tanım yapalım.

hani böyle olur ya kimden çıktığı belli olmayan tipler. böyle pkk falan yazarlar kürdistan hayalleri kurarlar he işe o aklına gelen dallamaların oluşturduğu bütündür.

(bkz: ne mutlu türk üm diyene)

hadi eksile durma.
entryleri oy bekleyerek yazan yazarların beklentisini karşılamayanlar demektir. atatürk başlığına atatürk'e övgüler yağdırırlar, pkk başlığına küfür yazıp iki saniyede bir bene basarlar, feto hakkında espri yapıp oy durumuna bakarlar, hz.muhammed'e dil uzatıp geriye çekilirler, vatanı milleti sözlükte kurtarmaya çalışırlar.

edit yapıp eksi oy verene yüklenirler. misal pkk başlığına küfür yazıp eksilenince hemen edit yapıp ''zoruna mı gitti pis bölücü'' yazarlar....

ama işte ufak beyinleri o eksilerin asıl sebebini bilmez. ben şahsen bu entrylere hep eksi oy veririm çünkü bunlar sadece üretemeyen beyinlere sahip yazarların dönüp dolaşıp oy için attıkları taklalardır. e sana göre de ben bölücüysem ne sen beni anlarsın ne ben sana beni anlatabilirim. devam etsinler en iyisi.

yani kısaca şovmanlere karşı bir tepkidir.
entryde ne mutlu türküm diyene yada türküm tarzı bir ifade kullandığında dakikasına varmadan eksi oy bombardımanına tutulmaktır. ayıptır, toprağında yaşadığınız ekmeğini yediğiniz millete bu kadar da düşman olunmaz. bir de bunlara kardeşim diyenleri anlayamıyorum. türk kelimesine bile tahammülü olmayan insanlar kardeşim olamaz benim. siz hala açılım diye yırtın bi tarafınızı sayın başbakan!
bunu yapan bunu da yaptı:

(bkz: dtp lilerin türk bayrağı açan vatandaşı taşlaması)

önemli düzenleme: bu entry oy kaygısı güdülmeden yazılmıştır. lütfen eksi oylayınız.
hamaset nutuklarını sevmeyenlerdir. (bkz: türk değil insan olduğum için mutluyum)
demokrasi fahişeleridir.
Atatürk'ün bu güzel sözünü tarihsel açıdan irdelememiş , ırkçılıkla bağdaştıran cahil yazarlardır.Malesef günümüzde aydın olamanın ilk koşulu Atatürk'e ve tsk'ya saldırmak olmuştur.
bir türk olarak benimde katılmadığım önerme. türküm ama işim yok, aşım yok, geleceğim yok. şimdi türküm diyerek neden mutlu olayım? türklüğüm karın doyuruyor mu? ne mutlu türküm diyene demezsem türklükden mi çıkıyorum? yoo sonuçda bu ırk sabit olan birşey ve isteğe bağlı olarak alınan verilen birşey değil. sanırım ufak şeylerden mutlu olamıyorum. belkide suç bende fakat genede olamıyorum işte. bunun içinde yadırganmak bana saçma geliyor.
kaliteli birer göttür efendim bu kişiler... bunu atatürk faşistliğinden vs söylemedi. ulu önderimizin yaptığı türklük tanımını bir türlü bazı topluluklar öğrenemedi. bu kadar mal olunamaz... dünyada hangi devlet adamı bu kadar hoşgörülü bir tanım yapmıştır, ne kadar utanmaz insanlarsınız! ne mutlu türküm demeyi yediremediniz, türk vatandaşlığı kavramını türkiye vatandaşlığına çevirmeye çalıştınız. be namussuzlar, türklüğü reddeden şerefsiz türkiye vatandaşlığını nasıl kabul ediyor bunu anlamıyorum ben. bu ülke atatürk'ün ülkesidir, bizde atatürk'ün çocuklarıyız...
"bütün insanlar eşit yaratılmışlardır, onları yaratan Tanrı kendilerine vazgeçilemez bazı haklar vermiştir, bu haklar arasında yaşama, özgürlük ve refahını arama hakları yer alır, bu hakları korumak için insanlar arasında meşru, iktidar hak ve yetkilerini yönetilenin rızasından alan hükümetler kurulmuştur. Herhangi bir hükümet şekli, bu amaçları tahrip eder bir nitelik kazanırsa, onu değiştirmek veya kaldırmak ve temelleri kendi güvenlik ve refahlarını sağlamaya en uygun görünecek ilkeler üzerine dayanan, güç ve yetkiyi aynı amaçla örgütleyen yeni bir hükümet kurmak o halkın hakkıdır" abd'nin insan hakları bildirgesi 1776 yılına aittir. her devlet tabikide kendi vatandaşlarına hoşgörülü olmak zorundadır. sonuçda onların gücüyle o devlet ayakda durmaktadır.

benim anlatamadığım, ırk ile uğraşıp geleceğini kaybeden yada geleceğini sorgulamayan insanlarla. türküm bu hak bana doğuşdan gelmiş ve bu ırkımı ben seçmemişim. doğuşdan kazandığım hak yada yetiler ile övünerek vakit kaybetmek yerine çalışarak geleceğimi kazanmayı yeğlerim. ırkımla gurur duyarım ama ırkım benim mutlu olabilmem için yeterli değildir. ayrıca bu söz türküm diyebilen herkes türkdür ilişiğini barındırır. evet hiçbirimiz safkan türk değiliz yada olmasakda mühim değil fakat ırk insanları birleştiricilik hususunda son 50 yılda dinden bile geride kalmıştır. günümüzde toplumları bir arada tutan etmen tepki ve hoşgörüdür. belki 1920'li yıllar için birleştirici bir sözdür fakat şuan aynı anlamı ifade etmiyor.

bunlara sadece bu söz hakkında görüşlerim. asıl sorun bu sözün olduğu entry eksilemeye gelince. hiçbir zaman bir yazıyı düşüncelerime uymuyor diye yada idelojime ters geldiği için eksilemedim. benim için eksileme kistası sözlüğün formatına uygunluk ve dilbilgisi kuralları dahilinde girilen yazının özgünlüğüdür. sadece bkz verilen entryleri anamıda övse, babamıda övse eksilerim buna ne mutlu türküm diyene özdeyişide dahil.
aramızda bolca mevcut bu mel'unlardan. sen oturup ekmek yediğin tasa sıçmaya çalış; sonra da kalkıp "devlet bize aş versin, devlet bize iş versin, ana dil..." devlet senin ananı *
Ne mutlu türküm diyemeyenlerdir.
(bkz: orospu çocukları)