bugün

Kişinin ruh halini öğrenmek için sorulmuş sualdir.

Ben mi?
Batıyorum. Üstelik kurtulmak değil boğulmak istiyorum.
görsel
çirkin.
aynaya baktıkça ağlayacak kadar.
Boşlukta gibi, can sıkıcı hissiyatsız ama bir o kadar da enerjili. Hayat devam ediyor
Böyle.

görsel
görsel
bok gibi.evet.
çok iyiyim.En kötü günde bile hiç bir zaman kötüyüm demem ayrıca.
Uykulu.

Edit: çok uykulu.
klarnet gibiyim efenim. ne kadar coşkulu çalınırsam çalınayım aslında hep hüzünlü.
"Yarrak gibi"dir.
Valla kimi sevsem kısmeti açılacakmış gibi hissediyorum.
tatilden dönmüşümde denizde burnuma kaçan suyun acısı hala geçmemiş gibi.
Olduğu gibi görünmeyen, göründüğü gibi olamayan:
görsel
nasıl hissettiğimi bilmeyecek kadar kafası karışmış.

elbet bir gün benim yüzüme de doğacak o güneş.
Manita gibi.
Boşluktaymışım gibi hissediyorum.
mükemmel.
yaşamak için bir neden ararken ölmek için bulursun diyen manga gibi.
Varoluşumuz seçimlerden ibaret ve ben hep arada kalıyorum.
Bir kuralı çiğniyorum ne ölüyüm ne de yaşıyorum.
Önümde çok büyük ve uzun yol var oldukça zorlu bakalım tepe taklak olucak mıyım?
hiç bir şey yapmak istemiyorum ama bişey yapmadığım için canım sıkılıyor.
Biraz buruk.

Bizim evde her Bayram sabahı sıcacık kıymalı börek olur. Kokusuna fırlarız yataktan. Kalabalık bir kahvaltı masası, biraz gürültülü olur ama Keyifle kalkılır o masadan. içilen çay'ın tadı bile bir başka olur.

Bu sabah kalktım evde çıt yok. (Ailemden uzakta, ilk defa tek başıma Bayram kutluyorum. kutlamak denirse tabii.)
Ardından, ben aramadan babam aradı. Evdekiler bayramımı kutladı.
Kendimi; ununu elemiş, eleğini tereğe asmış, tek başına kalmış yaşlı nineler gibi hissettim.
ben kendi tercihimle bayramı tek yaşıyorum ve hüzün sardı etrafımı. Ya hiç kimsesi olmayanlar, Gözü yolda, kulağı telefonda bekleyenler... işte onlar tarif edemediğim bir hüzünle geçiyorlar bayramı. varsa etrafınızda böyle insanlar çalın kapılarını.
Neyse,
Alışmam lazım ailem her zaman yanımda olmayacak. Yoksa misafir olan bu hüzün ilerde hepten büyüyüp saracak beni.
Bu arada;
Evinizden börek kokularının eksik olmadığı, çocuk seslerinin birbirine karıştığı, sağlıklı, huzurlu iyi bayramlarınız olsun.
Bıktım umut etmekten, istemekten dilemekten beklemekten hepsinin hayal kırıklığı olarak kalbimde yer edinmesinden size de iyi bayramlar...
mutlu hissediyorum. içimde kelebekler uçuşur ruhum özgür... daha insan ne isterki....
görsel