1. 1.
  Yunanca uyku anlamında ki " narke "den gelen ve ingilizce 'ye " narkotik " olarak geçen uyuşturucu sözcüğü, uyuşturma özelliği olan, uyuşturan, duymaz hale getiren demektir.

  Uyuşturucu madde kavramı genellikle, uyuşturma özelliğine sahip maddeleri ifade eder. Ancak, keyif veren, kışkırtan, yatıştıran, uyanıklık sağlayan kimi maddeler içinde kullanılmaktadır.

  Uyuşturucu maddeler; merkezi sinir sistemini etkileyerek kullanan kişinin ruhsal ve fiziksel dengesini bozan; bu kişide fiziksel ve ruhsal bağımlılığa yol açan; kişisel ve toplumsal yönden ekonomik ve sosyal çöküntü oluşturan maddelerdir.
  2 ... martyns
 2. 2.
  Genellikle barları ve gece klüplerini basıp arama yapan uyuşturucu maddelere el koyup,kullananları soruşturmaya alan polis.
  ... gecesi
 3. 3.
  soğan sarımsak gibi kötü kokulu şeyler yemiş olana yapılan yakıştırma.
  ... gamze
 4. 4.
  Ak Parti sayesinde önemi artan polis teşkilatımız. Artık zehir tüccarlarına göz açtırılmıyor gençleri zehirlemeye kalkanlar bir bir yakalanıyor
  ... prof
 5. 5.
  Uyuşturucu Maddeler ile mücadele eden ekip.
  1 ... aydinoglu 3
 6. 6.
  Uyusturucuyla mücade edemeyen veya etmek istemeyen ekip. Sokakda her gün uyusturucu ticareti oluyor polisi aradigimizda kanitiniz varsa resmini cekin sikayet edin diyor. Sen ne is yapacan tatlim ? Sivilleri vurmak var yer misin ?
  4 -1 ... anankim skywalker
 7. 7.
  Bireysel ihbarlarla sokaktan torbacı toplamak suretiyle çalışması imkansız olan birim.

  Bunun bir anlamı da olmaz, biri gider biri gelir.

  Sen adamı ihbar edersin, üzerinde mal yokken gözaltına alınıp serbest bırakılır. Hem büyük balığı ürkütür hedef saptırmasına sebep olursun hem torbacının temkinli hareket etmesine.

  Dolayısıyla uzun vadeli takipler ve istihbarat sonucu eş zamanlı operasyonlarla üreticileri ve büyük satıcıları da toplamak gibi bir hedefleri vardır.

  Narkotik bu şekilde çalışır. Dünyanın her yerinde de kısmen böyledir. Sokak satıcısını yakalayıp ceZalandırmak hem zordur hem işe yaramayacaktır.
  3 -2 ... raduyev
 8. 8.
  istanbulun en pislik en güvensiz insanlarının yaşadığı Yer olan esenyurta operasyon vs yapmayan (yapamayan) emniyet birimi...

  Halbuki herhangi bir eve dalsalar neler bulurlar neler...
  1 ... diablo1987