bugün

büyük mantık hatasıdır. zaten dinin topu topu 5 tane şartı var ki en önemlisi bu derler, bunu yapmayan adama nasıl müslüman diyorlar gerçekten inanması güç.
çok çirkin bir hükümdür. kimsenin haddine değildir bir kişiye müslüman hükmünü verip vermemek. bizim peygamberimizin ümmetinden olduğunu söyleyen bir insandan çıkıyorsa eğer bu cümle kan dondurur. yazık!
sizin ne dediğiniz önemli değildir. *
kişinin ibadeti kendini bağlar. her namaz kılan müslüman olmadığı gibi namaz kılmayana da müslaman değildir diyemeyiz.

müslim ya da gayr-i müslim olmak gibi basma kalıpların içine sıkıştırın milleti.

"ne yamansınız dökme kalıplarınızla; bir şeyi onlara uydurmadan rahat edemezsiniz."
doğaldır.

ben nice müslümanlar gördüm hacı hoca olmuş evladına sırt çeviriyor.
ben nice ataistler gördüm sokaktaki çocuğun saçını okşayıp ona harçlık veriyor..

özetle namaz kılınmakla müslüman falan olunmaz. iş kalpte biter abi. vicdan her şeydir. bunu der bunu söylerim. yaşasın memeler amk. sıçıp bitiririm bu entyide. evet.
sigortasız işçi çalıştırıp, devletine vergi vermeyip, fiş kesmeyip, kar payı adı altında faiz yemekten şişmiş, paradan başka bir şey düşünmeyip sırf namaz kılıyor sakal bırakıyor diye kendine müslüman diyen adamlar gördü bu gözler. al sana namaz kılan müslüman.
Peygamber Efendimiz (S. A. V) şöyle buyuruyorlar ki: Namaz dinin direğidir.
namazın islamın temel şartı olduğunu bilen yazar haykırışı. namaz kılmayıpta müslümanım diyenlere gelsin bu sözüm. ne farkınız var bi hristiyandan?
doğru bir önermedir. namaz kolaydır ve çabucak alışılır. lütfen deneyiniz.
bir ateist olarak sadece bir bakınızla ortamdan çekileceğim öneri.
(bkz: deniz feneri davası)
(bkz: imanın şartları)
bu sözüyle allaha şirk koştuğunun farkında olmayan ( ki esas bunu yapan dinden çıkar) , yüksek ihtimalle fetonun takımında yer alan densiz yazar söylemi.

sana mı kaldı lan milletin müslümanlığı at penisi.
insanları kışkırtmaya yönelik açılmış bi başlıktır. ve bu başlığı açan sevigili yazarımızında, bu başlık altında dinimiz islamiyet adına yapılan her olumsuz ve çirkin yorumlarda vebal altına girme durumudur. allah affetsin.
namaz kılmayan dinden çıkmaz.ama günahkar olur.

namaz farz değil zorunlu değil kılmasak ta olur derse o zaman kafir olur.
kimin müslüman olup olmadığına karar verebilecek cesareti kendinde bulan, Allah'a şirk koşan denyo söylemidir.

bir araştır bakalım namaz kılmamak mı daha büyük günah Allah'a şirk koşmak mı...
terbiyesizliğin lüzumu yoktur.
sen kimsin de biliyorsun kimin müslüman olup olmadığını?
hangi ölçüye göre?

amk ortalık vehhabi doldu ya...
(bkz: ne diyem carpe mi diem)
kimin kime müslüman diyeceğini kula bırakma fikriyle dinden çıkış cümlesidir...

Kılınmayan namaz ne ise gönülden kılınmayan namaz da aynı hükümdedir mesela... Sırf namaz kılıyor diye kişi diğer yaptıklarından, ne bileyim mesela gemiciklerden, fenerlerden, mercümeklerden, akbillerden sıyrılabilir mi?
Namaza kılmayana Müslüman değilsin denmez ama Müslüman namaz kılar denir.(imam-azam sözü) hadsiçiler bu yüzden Ebu hanefiyi pek tutmazlar.
namaz kılmayana kafir denmez
ama kafirler namaz kılmaz.
Namazı yada kur an ayetlerini inkâr etmedikçe müslümandır.