Adam birsey yazmış arkadaş nerdeyse sövmediginiz kalmış.

Kardeşim samimi isen çok önemli bi konu bu
Zira imandan sonra namaz gelir. Eğer çok istiyorum ama bi türlü kılamıyorum diyorsan, YouTube da Mehmet Yıldız ın namaz ile ilgili sohbetleri var. Bende işe yaradı bi izle hiçbirşey kaybetmezsin.
namaz'in yoksa neyin var?
Selam söyle.
allah cc mübarek etsin .dünyada verilen en doğru karardır .
Istiyorum dedigin an baslayacaksin yarin yarin dersin olmaz bir turlu sonra bir bakmissin tahtali koyu boylamissin.
kıl elini tutan mı var?
can özünden bismillahirrahmanirrahiym de başla. korkma arkası gelir. gerçekten başlamak ve kılmak istersen kılarsın.
hayır izin vermiyorum, kılamazsın.

gerizekalıya bakın ya! kıl ulan, kıldında alnın secdede mi kaldı?
görsel
neden burada dile getirildiği anlaşılamayan beyandır.

biz ne yapalım mübarek.

kamet mi getirelim.
sakirt beyanidir.
2015 yilinda hala namazdan bahsediyorlar.
yahu gidin koyunuze su sozlugu rahatsiz etmeyin aq.
ilk önce bir abdest alınız lütfen sonra kılarsınız .
kıl tabi. namazdan güzel bir şey mi var! Allah kabul etsin şimdiden..
Günde toplamda bir saatinizi alacak bir ibadet için çok da kasmayın arkadaşlar, yapamam, edemem, alışamam diye bir şey yok, vakit girdi, şimdi girdi, 5 dak, kıl geç. Güzünüzde büyütmeyin.
(bkz: oylama yaparken 10 saniye kuralı)
Biiznillah her türlü yardım edilir.
dedem bu başlığı okusaydı gözleri yaşarırdı.

espiri bir yana insan bencil ve ‘ben' merkezli bir varlıktır. her zaman bir şeyler kazanmak ister. bu kötü huyu avantaja çevirebilirsin. namaza başlarken cehennem azabından korkarak değil kazanacağın cennet mükâfatını düşün. burdan paradoks çıkıyor, hep kılma isteği duyuyorsun.
derinlemesine bir biçimde ölümü düşünün. Ama aklınızda başka bir şey olmasın. Sessiz bir ortamda ölüm anını ve sonrasını düşünün.
Hem bu dünyanın geçiciliğini ve hem de uğraştığınız işlerin sadece dünyada kalacağını yanınızda sadece iyilik ve kötülüklerinizi götüreceğinizi bir süre sonra idrak edeceksiniz. işte o zaman namaza da yavaş yavaş alışırsınız.
bana ne senin namazından ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
hemen başlayın
sizi namazdan alıkoyan sebeplerden kurtulun
namaz kılanlarla arkadaşlık yapın
ve hiç vazgeçmeyin
eskiler 40 gün devamlı kılan bir daha bırakamaz derlerdi
şeytanın ivğalarına kulak asmayın
çok dua edin ve samimi olun
alışırsanız zaten bırakamazsınız eksikliğini hep hissedersiniz
haydi bismillah ,bizde dua ederiz inşallah .
Söylenildiği halde yapılmakta zorlanılan şey. Şeytanın sürekli vesvese vermesinden kaynaklanır. Euzu besmele çekilerek altından kalkılır.
Yatsi namazi ile başlayiniz.

Buyutulecek bir olay degil.

(bkz: yatsı seni çağırıyor)
Çok zorlanan insanlar için çevre çok önemli sizi namaza davet eden arkadaşlar bulun şeytanla tek başınıza mücadele etmek zorunda değilsiniz.
Kilinmasindan once kilmak icin cok istek duyup kilinsa bile ilk sunneti sonra farzi birakip kisa zamanli muminlik hali.
Allah kabul etsin kardeş. Şeytana kulak asma, kılarsın biiznillah.