bugün

büyük ihtimal turist olup camileri görmek için ya da ayakkabı çalmak için giden adamdır.
KaAn - geçenlerde cumaya gittim

mete - ne zaman ?

kaan - salı, ben salıları gidiyorum daha sakin oluyor.

(bkz: kaybedenler kulübü)
bekçide olabilir, ya da dilencidir.
milletin çatalını kesen gaydir.
arkadaşının zoruyla gitmiştir namaz kılıyor gibi yapıyordur.
benim yaptığım gibi hayatında ilk defa camiye tuvalet için giren de olabilir.
gülmek için gitmiştir. (bkz: teravfih namazı), zira bizzat ben 21 kuzenim 19 yaşındayken öküz gibi gülerdik teravfih namazlarında hep, yaşla ilgisi alakası yok kardeşim, camilerde insanın gülesi geliyor yahu,bi keresinde cemaatin hepsi otuturken biz ayağa kalkıp baya bi durduk en sonunda kuzen bana dönüp nabtık biz la!? dedi, dayanamadı zat-ı halim...başladı ikimizde kahkaha... durdurana aşk olsun, buna benzer çok hikayem vardır, ben gülerim kardeşim, ibadetin sevinçle yapılanı makbüldür...
işemeye giden adamdır yüksek ihtimalle, ya da tarihi bir camiyse fotoğraf çekmeye gitmiştir. ya da aktif gay bir vatandaşsa rükuya eğilenlerin götüne bakacaktır.
cami sadece namaz içindir kalıbını kırmaya çalışan bir erkek de olabilir.
Ticari yaşamını garantiye almaya çalışmaktadır. Hatta eşini kızıznıda bu dönemde bir güzel kapatmıştır.
(bkz: öğle namazı kaç rekat)
ayakkabı çalmaya gidiyordur efenim.
abdest almayan adam..
Diyaribekirde geçen hafta içi yaşanan bu olay şöyle gelişmiştir.
Polise molotof, taş vb. maddeler atan pekekeli bir kürt, döt korkusundan polisten kaçarken öğle namazı vakti camiye kaçıp cemaat arasına saklanmıştır. polis cemaate saygı gösterek namazın bitmesini bekleyip namazdan çıkanlara usulca yaklaşıp öğle namazaı kaç rekat diye sormuş. Pekekeli cenabet kürt (söz meclisten dışarı) 3 rekat dedikten sonra polis minübüsüne bindirilip merkeze eğitim almak için götürülerek olay sonlanmıştır.
turist de olabilir.
biz basket maçlarından sonra buzdolabından su içmeye gidiyorduk.
Değişik hava solumak için gider.
inanmaya çalışıyor alabilir, abdest de almış olsa tamamlanır.
ayakabı hırsızı, ceket cebi faresi olabilir. hiç biri değilse işyerinde tuvaleti olmayan bir sıkışmız zaatır.