bugün

olay türkiye'de gerçekleştiyse yardım gelmeyeceği kesindir.ölür gidersiniz.

(bkz: namazda kalbi durdu kimse yardım etmedi)
huzurdayken huzura varmaktır...allah bizlere de böyle güzel bir ölüm nasip etsin...
nice şairlerin belediye çukurlarında düşüp can verdiği, kücük yavruların göletlerde boğulduğu bir ülkenin mensuplarıyız...

sigaradan, bilinçsiz beslenmeden, fakirlikten, yoksulluktan, cahillikten kim bilir kaç milyonlar toprak oldu gitti ?
birisi namaz kılarken kalp krizi geçirmiş !!!
kimse müdehale etmemiş...
eee napalım namaz kılmayı yasaklamak bence olumlu bir çözüm olur ?
hatta trafik kazası geçirenleri karga tulumba akbulanslara koydukları ve bir kaç metre sonra ambulanstan düşürdükleri için acil servisleri de kaldıralım...kimse sedyeden asvalta düşmez böylece...

bu kadar sığ insanlarız işte üzüme değil de bağcıya yönelik tüm ereklerimiz.

konfiçyüsün dediği gibi "karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak" git iki kitap oku, gezete filan al. eleştirmek en müstesna özelliğimiz tamam ama çözümü kim bulacak a benim şeker kaymak kardeşlerim...götünü devirip seyretmek çözmüyor bu keşmekeşlikleri...

saksıyı çalıştırmanızı rica edicem, çalışmazsa çiçek ekiniz kullanışlı olur. elimde devedikeni var. bir kaç filiz kök saldırdım. elenmiş koyun gübresi de mevcut. ilgilenen buyursun
namazın bozulmasına sebep olacak eylem.
birkaç yıl önce konyada gerçekleşmiş olaydır.

adam namaz esnasında kalp krizi geçirmiş, cemaat namazı yarım bırakmama adına yardım etmemiştir.

okulda ve evde öğretilen dinin nasıl saçmalıklara yol açtğının en belirgin örneğini teşkil eder yaşanan bu olay..önemli olan insandır.daha doğrusu insan olmalıdır.

edit:adam öldü.
Allah hepimize böyle bi ölüm şeklini nasip etsin.
şehit olma ihtimali vardır.
zira bu zamanda namaz kılmak savaşmaktır.