bugün

Devrim gibi karar.

3 ay evli kalıp 18 yıl nafaka yemek nedir amk?
Mantıklı bir düzenleme.
Daha mantıklısı nafakanın kalkması.
Sadece çocuk için ödenmelidir.
Mantıklı olan da buydu bence. Diğer türlüsü insanlar gerçekten kötü duruma düşebiliyorlar.
sirf insanlari dolandirmak, paralarina mallarina mulklerine cokmek icin duygularini somurup evlenen; 1-2 ay icinde bosanan onca insanin oldugu bir zaman diliminde olmasi gereken bir sey bence. gayet adaletli.
Çalışan kadına nafaka verilmemeli.
neden "bakire olmayan kadın alan gavat, bakire olmayanla evlenilir mi?, az kullanılmış kadın kaldımı" gibi binlerce laf edilip arkasından "yavv nafaka neymiş, ben neden nafaka verecem ki" diyenler şerefsizdir.

kadını "mal" gibi görüyorsan, senin gibi diğer şerefsizlerinde senden sonra onu "kullanılmış mal" gibi göreceklerini biliyorsun.

yani sen kendini düzelt ya da sike sike ödeyeceksin sonsuza kadar.
(bkz: ben evlenmeye gidiyorum)
Ooooo çok sertttt....
şeyma subaşı ağlıyor şu an mutlu musunuz.
evlilik süresi kadar ödenmesi mantıklı ve adil olacağı için tahmin edilebileceği gibi akp de kanun teklifini bu şekilde hazırlamamış.
görsel
Gayet yerinde bir adım. Tıpkı kıdem tazminatı gibi olmalı. Nasıl ki işinden ayrılınca patronun neyi var neyi yok alamıyorsan, çalıştığın süre kadar tazminat alabiliyorsan bu da böyle olmalı.
minimum 1 sene , max evlilik dönemi x 1.5 , yani 2 sene evli kaldın, 30 ay olabilir gibi...
nafaka dönemi içinde nafaka alanın geliri yükseldiği zaman nafaka otomatik kesilir.
burada da 9-10 bin tl maaş alıp birde nafaka ile sömürülmesin sistem diye...

nafaka bedeli 3 ay üst üste gelir kaybı olmaksızın ödenmez ise uyarı,
2. uyarıdan sonra 15 gün kamu hizmeti
yine ödenmez ise hapis olmalı ( geliri kesilmediği halde ödeme yapılmaması konu )

nafaka döneminde taraflardan şiddet göstren nafaka bedeli x 3 ile 12 ay ceza ödemesi yapar.
bu ceza ödemesi yapmamak , hapis ile sonuçlanır.

gibi kurallar ilk aklıma gelenler...
1987 yılına kadar süresiz nafaka bizim sistemde yoktu... o dönem semra özal ın etkisi ile bu şekilde bir düzenleme yapıldığı rivayeti var...
ne nafakaymış amk.
Erkeklere ödül olsa ne olur? Kadınlar bunca yıl sefa sürdüler, birazda erkekler avantajlı olsun.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar