bugün

Hala bugünki teknolojiyle bile açıklanamamış ve sırrının çözülememiş olması enteresandır. Bu konuda bilgisi olan yazarların bilgilerini paylaşması merakla beklenmektedir.
türkiyeden limandan gemi yolu ile kaçırılmıştır.

ben demiyorum bunu diyen bir tarih öğretmeni.

https://www.youtube.com/watch?v=T8FUH8g0AGI
(bkz: piramitler bitiminde mısırlıların ilk tepkisi/#25999748)

illu falan hikayedir. aslında kürtler yapmıştır.
Uzay gemisinin biri yanaşıp elmastan yapılma devasa bir Çük uzatsa satın alacak demek dünyayı vay ameka.
sırdır.
büyük sırdır.
çözülmüştür. tonlarca belgesel var bu konu hakkında , açında izleyin.
Türkiyeden çalındığı iddia edilmiş olup, büyük bir sır perdesi aralanmıştır.
çorumdan çalınmıştır.
Çalındığı iyi olmuştur.

insanımız onları izlemekten iş yapamaz olacaktı.
Ne sırrı ya uzaylılar yapmamışmıydı? *
gerçekten gizemlidir. evet.
hatta piramitler aslında leblebileri saklamak için yapılmıştır.piramit taşları ise leblebi tozunun sertleşmiş halidir.piramitlerin girişinde "memleket çorum,girme içeri korum"
Piramitlerin firavunun mumyası ile onun değerli hazinelerini ve dönemin eşsiz sanat eserlerini saklamak amacıyla yapıldığı düşünülmektedir. Fakat bugüne kadar hiçbirisinin içerisinde herhangi bir mumyaya veya hazineye rastlanmamıştır. Dünyanın ilk inşa edilen piramidi Sakkara’ da olup yapımı M. Ö 2620 yılında tamamlanmıştır. ilk örnekleri basamaklı yapıda olan piramitlerin birçoğu tamamlanamamış veya yapım aşamasında yıkılmıştır. Bunun ilk örneği M. Ö 2570 yılında yapımına başlanan Meidum piramidi olup, sekizinci basamak yapılmak istenirken yıkılmıştır.

Piramitleri inşa edenler bundan ders çıkararak daha yüksek piramitler yapabilmek için tabanı mümkün olduğunca geniş tutarak eşkenar bir geometri kullanmanın gerekli olduğunu düşünmüşlerdir. Nil nehri yakınlarındaki Dahahur bölgesinde M. Ö 2570 yılında inşasına başlanmış olan Bent piramidi, üçte ikilik bölümü tamamlandıktan sonra daha önceki tecrübeler baz alınarak eğim açısı düşürülmüş ve yükseltilmeye devam edilmiştir. Bu yöntemle M. Ö 2565 yılında başarıyla tamamlanan Bent piramidi çok daha rijit bir yapıya kavuşurken, eşsiz bir görünüme de sahip olmuştur. Bu tarihten sonra yapılan tüm piramitler daha küçük sabit bir açı ile yükseltilerek inşa edilmiştir.
hazreti süleyman döneminde yapıldığı için cinlerin yaptığı rivayetleri söz konusu olmuştur.
küp, küre ve üçgen prizma olmak üzere 3 alternatif arasında üçgen prizmayı görmüş beğenmişler, üşenmemiş yapmışlar. ben olsam ben de öyle yapardım.

küre de güzel ama teknik olarak imkansız.
yusuf ambarları denilirdi osmanlıda bunlara. tüm sır ifşa oldu bu iki kelimeyle.

inanmayan siktirsin gitsin yabancıların sallamalarına inanmaya devam etsin.
sır falan yoktur ve bunu uzaylılar yaptı durumuna getirmek o kültürün insanlarını aşağılamaktır. la zaten işçi mezarları bulundu ve bunların onları yaptığı kesin.

adamların iskeletlerinden bile ne kadar ağır işlerde çalıştıkların buluyorlar.

haa sır falan turist çekmek için.
her hangi bir sır yok taşların çıkarılıdığı taş ocakları bulundu ve piramitlerden hiç de uzak değiller. piramitler de çalışan inanların evleri hatta mezarları bulundu. işçilere verilen ekmek ve bira kayıtları elimizde. piramitler insanlar tarafından yapıldı. insanların gizemli ve fantastik şeylere inanma meğili var. hepsi bu. nasıl inşa edildiğini anlatan onlarca kitap ve belgesel var ama insanlar bunlara ilgi duyup okumuyor. ama uzaylılar tarafından inşa edildiğini anlatan saçma bir video milyonlarca kişi tarafından izleniyor çünkü o video gizemli ve insanlar buna inanmak istiyor.
Antik mısır sırları diye bir kitap var okuyun sağlam kitaptır.Ergun Candan'ın. Benim kütüphanemde duruyor. Baya da kalın bir kitap. Bilgilenirsiniz.
Adı üstünde sır vazgeçin artık.