bugün

ülkemizi gezecek başka adam kalmadığı için dışarıdan ithal edilmiş iki ingiliz erkeğinin 'golay gelsin hanım deyzemm' formatında , 'hastir pizeveng ösman' şivesinde il il turladığı program.

sunuculardan endi mi pol mü hangisi bilmiyorum ama bir tanesinin etek giyme ısrarı vardır. 2 bölümden 1inde kesin giydiği eteğini gözümüze gözümüze sokar.

bir de aşağılık kompleksi midir bilemiyorum ancak bu iki ingilizde bi ezme havası vardır. tabi bunu aleni yapmıyorlar. bu 'ezme'yi izlediğinde içinden en fazla 'sadece bana öyle geldi heralde yea' diyebiliyorsun o kadar. seslendirir ve açığa vurursan 'abi ne güzel adamlar işte' tepkisi alabilirsiniz.
şu anda gaziantep'te gezdikleri bölüm yayınlanıyor.
(bkz: gaziantep te etekle gezen bir adam)

yayınlandığı kanal olan haberturk'ün sitesinde programın tarifi:
'TÜRKiYe'DE yaşayan iki ingiliz müzisyen Endi ve Pol'ün gözünden Türkiye'deki müzikal gelenek;Müzik ve Yol; Haber Türk'te

Endi ve Pol yollara düşüyor,Türkiye'nin farklı renklerini sizin için ekrana taşıyor. Endi ve Pol ile 'Müzik ve Yol', Pazar günü saat 19:10'da HABER TÜRK'TE; Endi ve Pol HaberTürk ekranlarında Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesini folklorik değerleriyle birlikte ele alıyor.'