bugün

cübbeli ahmet hoca aforizmasıdır.
aynı zamanda haramdır ..
http://www.youtube.com/watch?v=w85J7nxJWkc
http://www.youtube.com/watch?v=id5yzki2d4q
"Müzik ruhun gıdasıdır" sözü genel anlamıyla doğrudur.
Hangi gıda? diye sorarsak çeşitlerine göre şunları sayabiliriz:
Organik gıdalar,
GDO lu gıdalar,
hormonlu gıdalar.
Öyleyse, gıda olan müziğin, çeşidine bakmak gerekir.
Yenilen her gıda, insana fada vermediği gibi,
dinlenen her müzik te yararlı olmaz.
Müzik ruhun gıdasıdır diyenler doğru söylemiştir.
Müzik ruhun belasdır diyenler de doğru söylemiştir.
Bana dinlediğin müziği söyle sana kim olduğunu diyeyim.
Muzik ve gidalar:

- Hip Hop: cips kola gibi hazir ve zararli abur cuburdur, her yerde herkes bu sagliksiz yemlere ulasabilir. O yuzden genelde populerdir
- Pop: Bildigin fastfood. Nereye gitsen karsina cikar, cogu kisinin ilgisini ceker ama uzun vadede bunyeye zarar verir, kafay goturur...
- Geleneksel muzik: geleneksel yemek.
- Rap: buzdolabinda ne varsa at icine, neye benzerse benzesindir. Tembel yemegidir, onune gelen yapar. Guzel olur olmz o baska mesele... Herkes mevcut imkanlarla yapabilir...
- Jazz: kanepedir, tepsilerde garson tarafindan servis edilen aperatfitir. Genelde sIk mekanlarda dagitilir, elit yemegidir biraz da...
- Klasik muzik: Insanin beynini acan, karnini doyuran guzel bir balik yemegidir. Yaninda beyaz sarap vardir genelde...
- Blues: genelde biradir, cikolatadir vs... Ask acisi yasayan insanin cani ne cekerse odur. Bazen de yemeksizliktir, ac kalmak da guzeldir...
- Rock: Insani tatmin eden lezzetli hafif guzel bir yemektir. Beelyeli tas kebap boregi yaninda sitelenmis yesillik gibidir...
- Hard rock: kirmizi et yanina biradir... Asiri tatmin edicidir...
- Metal: Capulcu ortamda yenilen kaliteli fransiz yemegidir, cok haz vericidir ve insani dusunmeye iter...
- Heavy metal: bildigin mantardir, mariuannadir. Cok fena kafa yapar, ucurur, mukemmel hisseder insan kendini...
- Tekno: bildigin konserve yemektir. Katki maddesi yer, yemek yedigini sanirsin...
- Opera: Tiyatro izlenirken icilen viski, atistirilan findik fistiktir...
dinleyenin aklı örtülür. misal ben hiç müzik dinlemem kafam raad.
özellikle jay jay johanson dinliyorsanız belanızı bulmuşsunuz demektir.
Timurtaş Hoca' nın bağıra bağıra söylediği sözdür, ilahilerinde müzik olduğunu bilmeden.
Sayın Cübbeli ahmet hoca Fetvası. Evet.
Cübbeli ahmet Hoca tespiti.
(bkz: dedi hayvan herif)
inadına müzik ulan inadına!
https://m.youtube.com/watch?v=7gohs8XPRBQ
Daha sennheiser ile yüksek kalite müzik dinlememiştir.
müziğine göre değişir. musiki vardır ilahi ruhu tedavi eder. şeytanın müziği vardır hasta eder.

günümüz müzik anlayışı itibariyle haklı tespit.
Dinlediğin müzikte hunharca kendini kaybedip kendine zarar veriyorsan evet müzik ruhun değil ama bedenin belasıdır.

Ama müzik diyorsun. Ne demek müzik biliyor musun?

Yeni bir adım demek yürümeyi öğrenmesi gibi bir çocuğun yada konuşması gibi lal birinin, her melodi de başka bir hayat bambaşka bir nefes demek, her tını seni başka bambaşka diyarlara götürürken nasıl olurda ruhun belsı dersin müziğe.

Uzun yolculukları sevmemin tek nedenidir müzik.
Kulaklığı takıp insanları ve çevremi sessize almanın tek yoludur.
Benim ruhumun müziğin ruhuyla buluşması ve bilmediğim iklimlerde gezinmesidir müzik.
Müzik yaşayan bir canlıdır hissetmeyi bilirsen şayet.
Değerli din alimimiz cübbeli Ahmet Hoca nın doğru olan açıklaması.
yerine göre tabi.
...da mevlâsıdır da!
o zaman ezan da ruhun belası. neden dinliyorsunuz? dindar kesimde hep şu kanı vardır;

ezan allah'ın sesidir, kutsaldır. komik bir şekilde de ezan okunurken müziğin, veya da ezan sesinin duyulmasını engelleyecek bilimum seslerin seviyesini azaltırlar.

ama halbuki bilmiyorlar ki, ezanın da temelinde müzik yattığını. bilmiyorlar ki ezanın sözlerinin de bir bestesi olduğunu. allah'ın sesi sandığınız kulak s*ken gereksiz ses dalgaları, okurken eli sikinde duran g*tü boklu hocanın sesidir. allah'ın değil.

efendim müzik, hayatım demektir. müziğe çakılan laf, ruhuma çakılmış demektir. müziğin üzerinden çekin pis ellerinizi!
kafa züker beyni uyuşturur evet.
ulan kafanızı gömmüşsünüz mağaraya, çöl fareleri gibi yaşıyorsunuz ve nerede güzel bir şey varsa ona düşmansınız. kalbiniz o kadar pis ki, insanların temiz kalpli olabileceğine ihtimal vermiyorsunuz. soktuğumun yobazları...

https://youtube.com/shorts/nfdqenmdTKU?feature=share
görsel
öyle olsaydı birisi bize "allah belanı versin" dediğinde müzik dinlerdik.