bugün

günah, haram gibi yasaklar sadece Allah tarafından koyulabilen kurallardır. Allah ise kullarıyla kalıcı araçlarla iletişim kurar. yazı gibi. Allah'ın son gönderdiği yazılı belge ise Kur'an'dır ve Kur'an'da müziğin günah veya haram olduğuyla ilgili bir kural yoktur.

bir bok bilmeden islam'ı lekelemeye çalışan ibnelere soruyorum; hangi ayette bu yasaklardan bahsediliyor?
Tüm canlıları mutlu eden tüm güzelliklerin en özelini günahlayıp mutsuzluğu üreten düşünce.
Sonuna kadar "bitch better have my money" Allah önce yarattığı kulları bi düzene soksun dimi. Böyle garip fetva veren allahlar çoğaldı.
Etmeyen muzugu ben napiyim.
Teoman şeytan o zaman.
durun hele. iteistler belirmiş burada. peşinden gittiğiniz o başlığı açan arkadaş bana hac 30 ile lokman 6'yı ''müziğin haram kılındığı ayetler'' olarak verdi. siz kültürlü ve zeki insanlarsınız, gözleriniz keskindir, bakın hele şu ayetlere nerede ''müzik haramdır'' gibisinden bir kelam var. bakın da gösterin bize, aydınlatın bizi. http://www.kuranmeali.com...a.asp?sure=22&ayet=30 http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

ayrıca şuan özelden tartışıyoruz başlığı açan arkadaşla. katılmak istiyorsanız yazın.
Klip falan olsa anlarım eyvallah da müzik diyor lan müzik insani nasıl tahrik eder allah aşkına ?? Müzik güldürür yeri gelir hüzülendirir bazen sakinleştirir ama tahrik nedir bu ülkenin sonu bir acayip benden söylemesi
görsel
otomatik fetva ver tuşu basılı kalmış diyanetin yeni fetvasıdır.

ülke yemin ediyorum the sims. oyunu oynayan kişinin bizleri bi havuza soktuktan sonra merdivenleri silip öldürmesini bekliyorum.
herhangi bir kategori belirtilmemiş. acaba her türden müzik giriyor mu? ayrıntılı bir açıklama bekliyorum.
bir iddia.

olayı müziğe indirgememek lazım. bir şekilde helalin dışında seni oluşan bir durum, ortaya çıkan bir hal, bir görüntü, bir ses cinsel arzu yönünde tahrik ediyorsa, etkiliyorsa bu kişinin ivedilikle uzak durması gereken hallerdendir. kendisini oradan çekmeli. nefsine dikkat etmeli. zira vesveseler ardı ardına gelecektir.
Kesinlikle doğrudur.
insanı ahlaksızlığa iten herşey günahtır zaten.
misal ilahiler bende çok fena sevişme arzusu uyandırıyor. böyle sarı bir çiçek bulup emmeli gömmeli ohhşşşş....
sanırım ilahiler daha çok tahrik ediyor. zira 3 yaşındaki çocuklara bile hallenenler bu ilahileri dinleyerek namazında niyazında olan pek muhtemeremlerdir.
"Ancak cinsel arzuları tahrik eden ifade ve tasvirleri içeren, haramları güzel gösteren müzikleri yapmak ve dinlemek ise günahtır.”
şimdi adamlar size yaransın diye yalan mı söylesin.

tipik karşıt görüşe bok atma amaçlı yapılmış haber.

fetva tam metin
“kuran ve sünnette, müzikle meşgul olmanın, müzik dinlemenin mutlak anlamda günah olduğunu gösteren deliller bulunmamaktadır. bu itibarla, dinimizin temel inanç, amel ve ahlak ilkelerine aykırı olmayan, haramların işlenmesine sebep olmayan müzik türlerini dinlemekte dinen bir sakınca yoktur. ancak cinsel arzuları tahrik eden ifade ve tasvirleri içeren, haramları güzel gösteren müzikleri yapmak ve dinlemek ise günahtır.”
Yıldız Tilbe'nin delikanlım şarkısını dinlerken hep delikamlım anlıyor ve tahrik oluyorum. Diyanet haklı.

Olm bu dünya yobaz müslümanlara kalsa, hamamböceklerinden bile daha beter bir hayat yaşarız.
Alsana bi bu eksikti.
Roman şiir yasak sigara yasak alkol yasak.
Bi müzik kalmıştı oda gitti.
kızına hallenmek caizdir diyen diyanetten bir başka saçmalama hareketi daha.

lan bu diyanettekiler ne çekiyor nasıl kafa bu?
http://radyo.uludagsozluk.com/onair/
kızına hallenmek caiz dediğine dair bir kanıt gösterin diyaneti ben basacağım. arkadaş adam sormuş kızımı öperken şehvet duyarsam eşimle olam nikahımın durumu ne olur diye? buna verilen cevabı şerefsizler kızına şehvet duymak haram değil diye vermişler. yani adamın eşiyle olan ilişkisine etkiyi soruyor lakin bizim şerefsiz solcularımız sırf kuruma vurmak için böyle haber yapıyor. oysa diyanetin hizmet içi eğitim ayağına beş yıldızlı otellerde harcadığı paraları yazsalar daha iyi iş yapmış olurlar.
Dünya savaşı çıkması bizim dahil olmamız an meselesi. Bu işsizler de ne fetva versek diye düşünüp bunlarla uğraşıyorlar. Yok müzik, yok hamile kadın, yok öz babanın kızına şehveti.

Dinden soguttunuz be!
nuri Alço müziğini çağrıştıran ifadedir.
(bkz: dj koparma direk bip bizi)
hakiki müslüman kadın sesi müziği dinlemez. o da haram.
Arapça bir eser olsa da mı aynı fetva geçerlidir acaba?