bugün

10 dairelik arsaya 1 milyon tl gömen müteahhiti de ilk defa duyuyorum. üstüne üstlük bi de gidip 230 bin tl ye satıyor tanesini. valla melek melek.

- allah seni inandırsın işçinin yevmiyesi çıksın diye girdim buraya, kar etmiyorum.
pek bilmiyorum fakat sağlam paralar döndüğü kesin.

örnek verecek olursak bizim burası 5 daireden oluşuyor ve 30 malik var ve kentsel dönüşüme gidilecek. bina başı 100 bin lira devlet tarafından veriliyor. 100*30= 3 milyon lira para yapar. vergilerde de muaflık veya indirim söz konusu diye biliyorum. bazı durumlarda sermayeye bile gerek kalmıyor olabilir. sağlam para olduğu kesin.

30 bin lira verip sertifika alan herkes müteahhit oluyor a dostlar. iyileri var fakat büyük çoğunluğu orospu çocuğu, sahtekar, yalancı, düzenbaz.
görsel
buyurun bizim fiyatlarımız.
sonradan edit; yazarın maliyet fiyatı ortalama baz alındığında doğrudur. ne kadar kazandıkları ortada.
--spoiler--
ortalama bir müteahhit sattığı daire başına 40-50 bin lira kar eder. dolayısıyla 10 daireden 400-500 bin arası para kazanır.

--spoiler--

ali ağaoğlu buna güldü.

görsel
imar izni, mimara tasarım-imza payı, iş güvenliği giderleri gibi masraflarında söz konusu olması lazım. ama kimin umurunda? çizimi teknikere yaptırırlar. hastane odası gibi evler, ne içinde estetik var ne dışında! belediyeden tanıdıkla tapudan tarım arazisine inşaat için izin çıkartılır. işçi ölür iş güvenliği uzmanı öyle gelir. tam anlamıyla soyguncu zihniyetli hinlerin işi.
4 tane garibanın babadan kalma müstakil evine birer daire verip çök. 4 ev arsası Yerine 40 dairelik apartman yap. Kalıpçıya, fayanscıya, elektrikçiye vs birer ikişer daire ver kaldı elde en az 20 daire.

En dürüstü 40 dairenin en az 20'sini kar eder. Üçkağıtçısını söylemiyorum bile. Gerçi çoğu üçkağıtçı ya neyse.