bugün

''islam güzelde müslümanlar bunun neresinde'' -Malcolm x

sözünü akıllara getiren durum.
böyle bir türkiye türkiye değil yunanistan, ermenistan falan olur ancak.
(#21348145) ve modern bir ülke olurduk o kesin. çünkü şuan müslümanım diye ortalarda dolananların yüzde 99.99'u müslüman olduğunu sanan turbo kapitalizm'in beyin kanseri yaptığı insanlar. öyle ki bunları mevlana görse siz gelmeyin der, çok net...

(bkz: türkiye de muhafazakarlık)
cahil kesimin ve onların iyi niyetlerinden faydalanan üst düzey yöneticilerin olmadığı ve bu "yönetici"'lerin mahvetmediği bir türkiye.
(bkz: it s easy if you try)
türkiyenin sadece yüzde biridir.
Hayallerde yaşıyor bazı sözcükler diyor ve aradan çıkıyorum.
müslüman değilde hacı müslüman taklidi yapanların olmadığı bi ülke güzel olurdu.
daha da genişletilirse tadından yenmez; müslümanların olmadığı bir dünya. hatta daha da genişletelim, herhangi bir dinin olmadığı bir dünya!
bu durum 2x2'nin cevabı bugün de 4'tür 3 yıl sonrada 4'tür, her zaman 4'tür demeye benzemez, zira sosyal bilimler de tahmin yapmak, öngörüde bulunmak biraz zordur. bu yüzden "müslümanlar olmasa türkiye nasıl olurdu"nun cevabı belli değildir. yaşanarak belli olur iyi mi kötü mü...
fuhuşun kol gezeceği ayyaşların birbirlerini kesip doğrayacağı, hırsızların arsızların insanlara hayatını yaşatmayacağı bir türkiye olurdu. asıl başlık; kemalistlerin olmadığı türkiye olmalıdır.
Türkiye olmaz orası. Türkleri yok edemezsiniz. Bu yüzden imkansız durumdur.
Birkaç günlüğüne denesekte görsek.
http://s7.directupload.ne...mages/131125/5jfyaz8g.swf
gören dünyada tek dinin islam olduğunu sanacak. büyük yalandır. italyada ya da fransada neden millet birbirini kesmiyor? orada müslümanlar mı çoğunluktaymış? müslümanların olmadığı türkiyede sadece islam dışındaki dinlere inanan insanların yaşadığı nezih türkiye olur. en azından hristiyana ateist ermeniye satanist denmez, saygı dolu olur.
mümkün olmayan bir türkiyedir.
Dinin, Tüccara mal,
Siyasete meze edildiği,
insanların ayda bir cumaya gitmekle ve
Domuz yememekle kendini temiz kalpli cennetlik ilan ettiği,

Allah'ın kendisini merhametli olarak tanıtmasına rağmen,
Allah'tan çok Allahçı olarak kendinde önüne geleni yargılayıp yaftalayıp infaz etme hakkı ve üstünlüğü gören, dedikodunun, kurnazlığın, üçkâğıtçılığın hilenin envai çeşidini bilen Milyonlarca sözde müslümanın yaşadığı günümüz TÜrkiye'sinden çok daha iyi olacak bir TÜrkiyedir.

Adam "ben müslümanım, dedikodu yapmak hak yemek, insanların hayat tarzına karışmak bana yakışmaz" dese bir toplumun huzur bulması için yeter.
ülkenin zıplama yapması anlamına gelir.
ergen gerzeklerin yorum sıçmadığı bir sözlük daha makul istek.

(bkz: bi bitmediniz amk)
basa basa diyorum ki Tırnak içinde "müslümanlar" olmasa.
Her müslüman bir değil kardeş.