bugün

" herkes senin gibi olsa inanan- inanmayan kavgası çıkmaz " diyip taktir edeceğim yazar beyanı. not: inanmıyorum.
islamiyeti ayetten anlatmayayım da ne yapayım? isterse inanmasın ama islamı, islami olmayan bir kaynaktan anlatmak anlamsızdır. islamı, ısrarla islami olmayan kaynaklardan öğrenmeye çalışmak da ateistlerin son çaresi.

küfretmek, aşağılamak, tehdit etmek vb. elbette yanlış.
her türlüsünü gösterebilicek kuvvettedir.
"hak din budur, tek ilah tek peygamberimiz vardır" demeyle başlayan cümlelerdir.
biçimsizdir.

(bkz: allahını seven defansa gelsin)
Keske hep doğru düzgün sorular sorsalar da biz de elimizden geldigi kadar cevaplasak. Ama uludag sözlük ateistleri % 70 din'i asagilamaya calismak ve camur atmak gibi girisimde bulunduklari için anlayis da bi yere kadar oluyor.
Adam benim allahima, peygamberime, kitabima hakaret edecek bende sakin olup güzel konuşacağım he?
Hadi canim hadi onu bir geçin.
http://inciswf.com/1293185723.swf
buna benzer.
ateizm in farzlarını yerine getirmeye çalışan ateistleri uyarmakla sınırlıdır.
ateizmin farzlarının en önemlisi malum komünist partili olmaktır. pkk yalamaktır vs.
doğal olarak bu canlı türü küfür, hakaret, kavga olmadan derdini anlatamaz. o kadar ki inanmadığını bile islama küfretmeden, hakaret etmeden iddia edemez.

çok ilginç bir nokta ise bangır bangır ateist olduğunun reklamını yapmaya çalışmalarıdır.
herhangi bir gazetenin köşesinde müslüman bir yazarın "bütün ateistler o çocuğudur" türünde yazılar yazdıklarını gördünüz mü hiç?
tabi ki hayır.

ama tek hücreli bir yapı kalkıyor gazetesinde küfretme ihtiyacı duyuyor islama... neden? nedir bu zavallılığın kökeni? kim işaret veriyor buna?
müslümanlar islamiyeti genelde kör bir biçimde savunmaktadırlar. islamın şekli kısmına takılı kalmış olan bu bireyler malesef genelde topyekün inançlıları haksız duruma düşürürler. öncelikle dinin bilinçli savunusuyla alakaları yoktur. büyük bir yüzdesi kuran bile okumamaktadır. bir de islamın özü ile müslümanların davranışları problemi var. suçlu olan bence büyük oranda da islamdır ama bu başka bir başlığın konusudur. (#22760026)
her müslümanın geri kafalı olması nedeniyle sonuçsuzdur. şaka şaka, geri olan kafalar değil, peşinden gidilen dinin ta kendisidir. bunuda mı beğenmediniz? peki ama elimizde başka malzeme kalmadı: önce neyi kime karşı savunduğuna bakacaksın, sonra da elindeki malzemeye. savunduğun bir inanç; yani bilimsel, nesnel, mantıksal bir dayanağın yok. her ayetin dönüp dolaşıp bu dünyevi bilme biçimleri ile çatıştığı an ya komik oluyor ya da gaz. neden? çünkü din ve dinin hikayeleri (allah, melek, cehennem, vs.) bu dünya ve bu evrenin kurallarıyla test edilebilecek hadiseler değil. kime karşı savunuyorsun peki dini? senin gibi inanıyor olup ta birkaç konuda şüphesi olan iman sahiplerine ya da başka din mensuplarına karşı mı? hayır, kafirlere karşı. sen "Ateist bunlar, hehehe" diye dalga geçerken senin kendi dininin allah'ının kutsal kitabı'ndaki uyarıyı kaçırdın: "ben" diyor allah, "kafirleri dininiz ile uğraşsın diye özel olarak dizayn ettim". sen daha allah'ının senin karşına koyduğu en eski mücadele alanının farkındalığını unutmuşsun, sana kim nasıl yol göstersin. bu manada geliyoruz son noktaya, dinini savunmak için elindeki malzeme ne? biz kafirler olarak henüz elle tutulur, şöyle zorlayabilecek tarzda bir hareket, bir fikir vs. görmedik. "dinini savunan imanlı" diye bir kavram düşününce insanın aklına "nedense" elinde pala bağıran bir tip gelir. işte savunma alanında "şekil" budur. yazık...

(bkz: zeus un varlığını ispatlayamayan yunanlılar)
belki sadece dildeki yetersizliktir, belki o an sevgilisiyle arası bozuktur, belki küçüklüğünde yaşadığı bir problem ona bunu savundurtuyordur, olamaz mı? sizce de koskoca bir inanan kitleyi harcamak için biraz hızlı davranmıyor muyuz?

not: faslıyım.
Çoğunluğu Samimiyetsiz ve cahillik ile harmanlanmış Kişiler olmak beraber tam olarak neyi savunduklarını dahi bilmezler.

Kuran’daki kafir öldürme ayetleri açık ve nettir kıvırmaya gerek yok. ateistler de zaten tanrıları inkar etmiştir, dinlerin, peygamberlerin kitapların uydurma olduğunu düşünür. Bu durumda kafirdir.

kuran’da hedef gösterilen inkarcı, ateistin ta kendisidir. kafirlerle ilgili nefret ayetlerini almak aslında tam da yapılması gereken şey, çünkü bu ayetler yüzünden insanlar şiddete uğruyor, dışlanıyor, öldürülüyor.
bir şeyi savunacaksan tam savunacaksın. güzel ayetlerin arkasında durup nefret ayetlerine gelince “ay öyle dememiştir ya” demek dürüst bir duruş değil.
Sorun bizde kusursuz olan islam diye bir klişe mevcuttur.
1- ne demek müslüman değilsin, iğrençsin cehenneme gideceksin abv.
2- ateist olabilirsin, dinin başka olabilir saygı duyarım ama Allah’a Nasıl inanmazsın, müslüman ülkedesin ayağını denk al
3- allahu ekber asarım keserim herkes bir gün islamiyeti seçecek kafirleeeer.
4- Viyana’ya kadar dayandık
En sevdiğim şey ateist olduğunuz zanneden ve müslüman olduğunu zanneden ateistler arsındaki tartışmadır
1-çevirenlerin bile içinde çıkamıyor kuranın siz mi çözdünüz
a-ateist olduğunuz zanneden diyor ki şu ayetler çelişkili
b-müslüman olduğunu zanneden ateist hemen savunmaya geçiyor iki ayet okudu inanıyor ya bu ayete inanıp diğer ayetleri ıska geçer farkında değildir

2-hemen kanıtla iddiaları
a-ateist allah yoktur bilim öyle diyor diyerek savunuyor
1-daha 10 yıl önceye kadar pluto gezegendi bilim öyle diyordu şimdi pluton gezegen değil diyor değil diyor bilim yalan mı söyledi yoksa her söylediği doğru değil mi?
b-müslüman bu evreni allah yarattı diyor karsısına onu kim yarattı diye sorduğunda onun yaratıcısı olmaz diyor (not cevabını bilseydim tanrılığımı ilan ederdim)

ben bu tartışmaları hep matematikteki sıfır sayısı ile alakalı olarak görüyorum 0+0=0
0-0=0 0/0=0 0*0=0 diyoruz oda ne bir anda sıfır sayısı ne yaparsan yaparken kendisi verirken bir anda iki işlem ile başka sayı verdi [0]=1 veya 0!=1 diyoruz sorun burada başlıyor

sorsan müslüman olduğunu iddia edenlerin hepsi cennete gideceğine içten içe inanır hiç biri kendine cehennemi yakıştıramaz

not: ben inanan biriyim bir şey gösterdim kuranın içinden cahil oldum fitneci oldum zındık oldum kafir oldum dinsiz oldum inkarcı ettiniz hoşgörüyü savunanlara bakın hele

önce ey müslümanım diyenler bir kendinizi düzeltin sonra başkalarını düzeltin.
güncel Önemli Başlıklar