bugün

bazı sorular vardır hani. öyle aptalca sorulardır ki bu sorulara cevap veremezsiniz. nasıl etsem de bunu ona güzelce anlatsam diye düşünürsünüz ama olmaz. çünkü soru inanılmaz derecede aptalcadır. işte bu sorulara cevap vermeniz zordur.

müslümanların yanıt veremediği sorular.
izâh edelim.

Aslında orada yasak olan şaraba takılmayalım, mühim olan dünyadaki bir maddenin yasaklığı görelim onu.

O zaman olay şudur;

Sen diyet yaparsın aylarca 50 kg verirsin 130 dan 80 e düşersin, o seviyeye gelince de, kendine 1 ödül verip aylarca kendine yasakladıklarını yersin.

Bu da böyledir. Ayrıca cennette bahsedilen şarap bu şarap değil, içince sarhoş olmuyorsun çünkü.
çıktığın bu uzun yolda burası sadece bir durak bu filmin devamı da var ben allah olsam demişsin oradan kaybettin zaten böyle bir şey düşünmen bile allahın yürüttüğü mantığı anlamadığını gösteriyor anlata anlata artık kelimeleri eskittik bunun adı imtihan ve söylediğin bu ifadeyle zekana ve iradene de güvenmediğini göstermiş oldun allah insanı dünyada iradeyr sahip öğrenebilme akıl yürütebilme yeteneklerine sahip doğruyu yanlışı ayıracak şekilde kulluğunu görmek için bu imtihana gönderdi ve üstelik bununla kalmayıp binlerce peygamber gönderdi, kılavuz bir kitap gönderdi bir imtihan için bu kadar yardım fazla bile aslında, fakat günlük yaşantımızda da hala bize yardım etmeye devam ediyor insanlar iradelerini yanlış kullandı öğrenme yeteneklerini saf ve temize değil, çirkin ve kötüye kullandılar bunları öğrendiler bu da şeytanın amacı idi zaten şeytan müslümanlara düşmandır evet çünkü allahın kitabına uymaya çalışıyorlar fakat aynı zamanda insanlığın tümüne de düşmandır...

evrende zaten mükkemmel bir düzen var, uyarısı yapıldı düzeni bozmayın, dünyada fitne fesat çıkarmayın allaha kul olun sizi yaratan yoktan var eden rabbiniz o dur bazı insanlar şeytana uymayı seçti ve kukla oldular bu imtihanı boş kağıt verip terkettiler ama film bitmedi bu sadece fragman....
görsel

edit: müslümanlar eksiliyor. neden eksiliyor acaba? "sus lan sus kimse bilmesin" diye mi eksiliyorlar acaba? yoksa "ne akdar mal olduğumuzu herkese gösteriyorsun amk" diyerek mi eksiliyorlar acaba?
tam bir din düşmanına yakışır şekilde kıyaslama yapılmış.devlet sağlık kurumu yapmıyor yada yapsa da avrupa kadar olamıyor diye suçu islama atmak ancak cahillerin ve islam düşmanlarının işidir.
cevap ortada insanlar dinden uzak yaşadıkları için çoğu psikolojik vaka olmak üzere hastaneleri dolduruyor.
kiliseler boşaldıkça hastaneler doluyor.
camiler doldukça hastaneler boşalıyor.
müslümanların bilgisizliklerinden cevap veremeyeceği sorular vardır ama islâmın cevap veremeyeceği soru yoktur.
not: her müslüman için geçerli değildir.
Hülle derim susarım.
(bkz: maide 14 e rağmen hala müslüman olabilmek)
göbeklitepe'deki puthaneyi cami sanan müminlerin cevap vermeye çalıştığı sorulardır.

ört ki ölem!...
Senin kafana göre, kesin kabul olacağı zaman dua ediyim bütün insanlar 5 dakikaya ölsün gibi bişey olmuş.
Allah'ı bana gösterebilir misin ?
Yarın hatırlat sorularına sesli cevap vereceğim.
görsel
Herkesin kaderini kendi çalışmasına ve çabasına bağladık, der allahü teala.

Dünya sebepler alemidir. Allah çalışana verir. Normalde sen erken kalkmaya niyetlendiğinde ve şartlarına uyduğunda allah seni geç bırakmaz kasdi olarak. Herşeyde bu böyledir. Mutlak kader, doğum ölüm ve yiyeceğin lokman takdir edilmiştir. Diğerleri keyfiyete tabii dır. Yani çabaya.

Zulüm meselesinde şu var. Allah duaları mutlaka kabul eder fakat ayni tecelliyat yani birebir karşılık ancak şartlar tamamen yerine getirildiğinde mümkün olabilir. Müslümanlar önce birlik olacaklar. Emir ve yasaklara tam riayet edecekler ondan sonra ilahi yardım gelecek. Aksi takdirde zulüm sürer.

insanlık hz ademle başlamıştır ve her kavime peygamber mutlaka gönderilmiştir. Allah peygamber göndermediklerini mesul tutmaz.
tek soru...

islam devletleri neden geri?

islam iyiyse neden bütün pislıkler islam devletlerinde?

etti iki.
hiç bir sey tesadufen oluşmamışsa
tanrı da tesadüfen oluşmamıştır o zaman.
anam babam abilerimmm komşu olduuu diye türkü söyler yukardan bizlere...
Soru 2'yi ben de defalarca sordum ve aldığım yanıt şu oldu:

Yaradan onların dinden habersiz olduğunu bildiği için, o insanları sorgulamayacaktır, Tıpkı akıl vermediği hastaları sorgulamayacağı gibi.
iyi mi böyle?
inançla alakalı olan konuların bilimsel cevabını bekleyen sorulardır.

Artık çok inanmıyorum, bilimin cevapladığı kadarını kabul edebiliyorum ama hiç bir zaman o cevabı inananlardan beklemiyorum. Doğru- yanlış. elbet ceremesini çekeceğiz.

Ama işin adı inanmak.. adı üstünde. Başkasını inandırmak değil.
dünyada kac müslüman var ?
merak ettiğim sorulardır. mantıklı gelen her şeyi sorucam amaç öğrenmek.
eğer tanrı dünyayı imtihan için yarattıysa milyonlaca gezegeni ne için yarattı?
tek tanrı varsa neden 4 büyük din var.
neden 124 bin tane peygamber indi.
Kuranda yazmaz 124 bin ya da 224 bin peygamber diye. Ehli kitap dinler birbirinin devamıdır. islam inancına göre her peygamber aynı dinin peygamberidir.