bugün

yok müslümanlar teknolojide geriymiş, yok müslümanlar uçan halıda gitsinmiş, yok kılmış, tüymüş zırvalayan beyaz türktür. sanırsın uzaya çıktı ordan yazıyor. iki son model cep telefonu, bilgisayar, araba kullanmakla teknoloji içinde boğulduğunu sanması normal. görmemiş zira.
hata yapan beyaz türktür. beyaz türk diyede birşeyde yoktur. bütün türkler eşittir ve aynı ölçüde hepsi yücedir. hepsi insandır. zengini de fakiri de, uzunuda kısası da, okumuşu da okumamışı da eşittir.

müslümanları küçümseyen kişi ise, amerikaya gittiğinde, "you are not welcome middle eastern man" diye karşılanacak kişidir. aklını başına alıp, kendi ülkesini ve insanını yücelteceğine, sömürücü güçlerin istediği iç çekişmelerin bir parçası olmuştur.

tartışma iyidir hoştur ama aşağılama hoş değil.
var di mi böyle bir durum.

nedir yahu bu müslümanlarla alıp veremediği insanların anlamıyorum.
yani adam ateist. tamam anlıyoruz. din olayına karşı bir duruşu var. tama abi kızma. ama din olayı değil abi direkt bir müslüman aşağılama olayı var.

hani bir laf var gavur yapıyo abi lafı. şimdi arkadaşlar ateist ancak gavur seviyor. onlara ateist dememek lazım sanıyorum. amüslümist demek daha doğru. evet bu kavramı daha şimdi ben buldum hayırlı olsun iki arada kalan kişilere.

yani arkadaşım ne ateist ne teist ne budist ne müslüman ne hristiyan vs vs arada kalmış. tek uğraştığı müslümanlık onun tanrısı ve onun peygamberi. onun kuralları onun kitabı.

mesela amerikada 6 yaşındaki çocuk sırf inancı izin vermiyor diye kan verilmediğ için öldüğü zaman onu eleştirmez ancak erkek doktor istemeyen bayanı elestirir. neden birisi müslüman otekisi gavur abi. olay bu.

evet dostlar siz ateist değil amüslümist siniz. yani müslümanlığa inanmıyorsunuz. kendinize ateist deyip te gercekten öyle düsünüp gercekten oyle yasayan kişileri karalamayın.
olayın komik yanı müslümanlar teknolojide geri diyen beyaz türkün küçümsediği müslümdandan teknoloji olarak zerre farkının olması. bu kadar kompleks fazla olm.
onun küçümsemesiyle müslümanların küçülmeyeceğini bilmesi gereken kişi. olaylar kendi çapında gelişir, hatta gelişmez bile anlayacağın.
tanım: müslümanları küçümseyen beyaz türkmüş kendisi.

beyaz türk ne lan ? bölündüğümüz yetmedi mi diye sorarlar adama.
sanırım bu türk, kafkas ya da balkan türküdür. zira en beyaz tenliler onlardır. ben bir anadolu türkü olarak bayaa bir esmerim.

müslümanları gelişmemiş diye küçümseme olayı ise başlı başına saçmalıktır. zira ikiside (beyazlar ve müslümanlar) japon malı bir mekanizma gördüklerinde ''vay anası, japonlar yapmış abi'' diyor.
iyi ile kötüyü ayırt edemeyen bünyedir.Asıl meselesi din tüccarlardır bu mahlukatların fakat o kadar acizler ki karşısında durdukları kişileri bile tespit etmekten yoksunlar.
düşünce inanç sanki bu insanların kendi tekelinde, neye inanılıp nasıl düşüneceğimize bunlar karar veriyor. bir zümreye topluluğa isim takıp eğlenmeler, elbiselere göre gruplandırmalar, insanların yokluklarıyla dalga geçmeler, kendilerinde olmayan utanmanın, haysiyetin, şerefin karşı tarafda görüldüğü zaman dalga geçmeler. aslında bu tipler karşılaşıldığı anda aşağılanası tiplerdir. hiç bir kimsenin inancı kimsenin ağzında aşağılanacak kadar aşağıda değildir.